Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...10
Dolů
Téma: Začatek abstinence - terapie
**
#55798
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Ahoj Eriko. Mám manžela alkoholika a řešili jsme (řešíme) partnerské problémy. Když jsme byli společně u psycholožky, byla v podstatě ve všem na mojí straně a byla jsme za to ráda, ale i přesto jsem odcházela malinko zklamaná, že mi nedala konkrétní rady (stejně tak, když jsem tam potom šla ještě párkrát sama bez muže). Čekala jsem, že mi nebo nám navrhne nějaké techniky jak spolu komunikovat apod. Pak jsem někde četla, že psycholog má být průvodcem a jen v podstatě klade doplňující otázky, na které si tak nějak sama odpovíš... Já v ní mám velkou oporu, dost jsme si sedly s nakonec mi stačí, že mě vyslechne a dodá sebevědomí a odcházím od nís dobrým pocitem, že všechno zvládnu.
Je to jak píše Ivet...
Kapradina
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55799
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Nevím, jestli existuje nějaký jiný odborník, který říká, co dělat. Co třeba manželský poradce?Ten neradí co by měli lidi dělat?Možná ano...nemáte s tím někdo zkušenost?Ten by měl radit co a jak dál?
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55813
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Asi nejblize tomu ma to, cemu se rika "osobni trener".
VLastne .. v jakekoli terapii e uzavira kontrakt (ustni), kde se rika, co je cilem terapie a jednou za cas se vyhodnocuje, zda je terapie ucinna a pripadne co a jak zmenit.
Napr. u KBT jsem mel domluveno sestaveni denniho rezimu a tim tak nabouravani nauceneho chovani v nekerych vecech, kde mi to nevyhovovalo, coz uz je tak nejak jasne nazvu KBT

Jinak .. kazdy presne vime, co mame delat. Jen se nam (me) moc nechce.

Manzelskouo poradu chapu jako mediatora mezi manzely.

Co se nejlepe prijima? To na co si prijdu sam/sama. Tzn. kdyz te terapeut provazi (umi to), je to super.

Erika zde hovorila, ze ma problem s tim, ze se odstehoval syn. Ale treba b postupnou terapii zjistila, ze problem neni odstehovani syna, ale nekde hloubs treba v jejim detstvi, zazitku a kdyz by si to prozila znova (zazitek z detstvi), treba by doslo k uzavreni kruhu a tim tak pochopeni a uzavreni - syn je v zahranici a jsem s tim smirena atd. atd.
Nechodi se tam resit nasledek, ale priciny.
Urcite muze byt dobra zkusenost regresivni terapie.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55814
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Eriko, ale ty otazky jsou formulave jako ze se ptat sama sebe a ne ze zadas o radu psycholozku
Ale ze by ti na to nic nerekla, neodpovedela (nedoptavala se), je dost divne, ne?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55815
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Michale, v noci jsem o tom premyslela, nevim jestli se mi podari to nejak srozumitelne formulovat
Teda myslim veci ohledne terapii
Odpovedi jsem nedostala, musim si na ne prijit sama. To znamena, ze si stejne musim pomoci sama. Vcera jsem premyslela jestli "se mi libi muj zivot" a jestli muj manzel neni pricinou toho, za se nekdy citim sama, jestli to, ze syn se odstahovat mi ublizilo, jaky mam vztah s otcem.....
Muj zivot se mi libi, az na to piti. S ostatnimi nedostatky sveho zivota jsem se vyrovnala.
A aby se me nekdo ptal jestli citim smutek se kterym stejne nemuzu nic udelat, tak to mi nevyhovuju
Zaver: stejne je vse na mne, jaky si to udelas, takovy to mas
Zaver c.2 tento druh terapie nechci
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55816
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Tak to je. Co od zivota ocekavas, to dostanes. Stejne je to s tou terapii. Pomoc ve forme ja te povedu za rucicku a vyvedu te z problemu to nikdy nebude. Je to o nasmerovani, provedeni, konzultace atd. Terapie jsou v radu mesicu. Rici si po jednom sezeni, ze to nesplnilo moje ocekavani .. mi prijde brzo na hodnoceni. Ale tak treba najdes jinou vyhovujici cestu.
Tyden v lecebne je take kazdemu k nicemu
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55817
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Jo, asi jo. V lecebne, te zavrou, ale pak te vypusti do realneho sveta. To pak chce urcite jeste nejaky dalsi pokracovani. Jinak jsi pak vrzen do sveta a plav
Ja mam jeste domluvene jedno sezeni a na to jdu, takze jsem to uplne nezavrhala
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55818
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Mozno by ste to sedenie mohli prave otvorit diskusiou na temu, co od toho cakas, ako to zatial na Teba posobi a naopak lekarka by Ti mohla vysvetlit, co tie sedenia su a co nie su. A potom mozes ucinit informovane rozhodnutie, ci tam dalej chces chodit alebo nie.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#55819
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Jo, jdu az za 14, takze to ma cas. Zatim je to cersvy a ja se v tom pekne hnipu. Co den, to nazor
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55820
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Erika napsal:
Jo, jdu az za 14, takze to ma cas. Zatim je to cersvy a ja se v tom pekne hnipu. Co den, to nazor

..."si v mixéri a sleduješ "introspekciou/(vnútorným vhľadom)" dianie pri výrobe "psychického smoothie", pri prelínaní sa, viazaní a stmeľovaní jednotlivých zložiek/(komponentov) vlastnej psychiky/(nápoja).

Emócie (si) pritom oscilujú vlastnou vnútornou a doposiaľ neusporiadanou dynamikou...

..."(s)tvoríš z chaosu v mixéri psychiky poriadok/(rád)???"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...10
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter