Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...10
Dolů
Téma: Začatek abstinence - terapie
**
#55992
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Uznikdy napsal:
Taky to nemám ráda,jelikož okolnosti nezmenis,prostě tak jsou,taky se nerada pitvam...."A ona se musí znát příčina, proč piješ?"
"A ako inak sa dozvieš, čo je potrebné zmeniť?"

"Urob si vlastnú inventúru = rozlož sa na atómy a poskladaj sa ako nová-triezva bytosť"...

(Anonymní alkoholici Ťa TOTO (radi) naučia!")

...",ak máš však problém so svojou identifikáciou (alkoholička), tak Ťa čaká ešte dlhá cesta do vlastného vnútra a konfrontácia s vlastným svedomím. Svedomie neoklameš - vie o Tebe všetko, aj TO, čo by si rada zabudla!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55993
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Uznikdy napsal:
A ona se musi znat pricina,proc pijes?

Proc vlastne clovek pije? Nekoho alkohol uvolni a clovek se diky nemu dokaze lip bavit. Nekomu se zmenil zivot v zamotany klubicko trapeni a starosti a alkohol pomaha to prekonat. Nekdo pije protoze ma narocnou praci a diky alkoholu se dokaze lepe uvolnit a odpocinout si. Jiny zase pije proto ze se nudi, nema co delat a s chlastem ten volny cas lip utika. A nekdo se zase topi v depresich, neni schopny normalne fungovat a alkohol dokaze ty ostre noze v hlave krasne otupit...

Proc to vypisuju... tech duvodu muze byt strasne moc a cim vic clovek chape proc pije a co ho k chlastu tak pritahuje tak tim lip se dokaze zavislosti branit. Vedet proc piju, vedet jake jsou me "spoustece" a vedet kdy nade mnou zavislost ma vetsi nebo naopak mensi moc je naprosto zasadni vec pokud chce clovek dlouhodobe abstinovat.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55994
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Erika napsal:

Tak ted se citim bezprizorni.


Zbytecne . Kazdemu vyhovuje neco jineho a co pomuze nekomu nemusi pomoct jinemu. AA jsou rozumny dalsi krok.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55995
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Proč piju?
Stálo mě to ohromný úsilí, roky, hrabání se v "našem" tématu, spousta dohadů a skorojistot a tak dál a tak podobně a nakonec se mi ulevilo, když jsem si řekl, že je to úplně jedno.
Důležitý je jediný-nepít.
A ještě víc se mi ulevilo, když jsem to zjednodušil takhle-piju, protože jsem alkoholik a jsem alkoholik, protože piju.
Proto je lepší nepít.
Co vedlo k pití, stejně nikdy na stopro nerozlousknu.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55996
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Nám taky v jedné nebo dvou léčebnách vtloukali, že není důležité vypátrat důvod. Že je nutné řešit aktuální situaci, tedy alkoholismus. Mně se teda tento názor moc nelíbí, podle mě je najít příčinu zásadní - ale to se dařilo u těch, co to měli podle mě prostě jednoduchý. Jeden chlap při skupinových terapiích zjistil, že se vždycky ožere, když je nějaký konflikt matka x manželka x tchyně (chudák, bydleli pohromadě ) tak mu doporučili vybít si vztek štípáním dříví, takže od té doby štípe dříví a nepije No jo, ale co když se na tu příčinu i přijde, ale nejde změnit? Tím myslím např. neléčitelný zdravotní problém nebo fetující dítě apod. Tam je pak hlavní hasit požár, tj. ukočírovat alkoholismus, ne se hrabat v příčinách.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55997
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Urcite je jednodussi, kdyz se najde spoustec, teda pokud je a pokud vubec stoji za rec.
A s tim, ze se citim bezprizorni : nejprve piju, piju co se do me vejde. Pak se rozhodnu to resit. A najednou mam potrebu, aby ta pomoc prisla rychle, aby se rychle NECO delo. chci se objednat na tepapii, ted neprijima- zmatek, jak dal? Pak se konecne objednam - uleva, pomoc prichazi. Ale nelibi se mi tam - zase zmatek, takhle jsem si pomoc nepredstavovala. Dalsi terapie - dojde mi, ze fakt tohle ne. Takze konec terapie.
Hledanii AA - zase cizi prostredi, toho se trochu bojim. A nez se tam dostavim, tak mam ted dobu bezprizorni.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55998
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
S velkou radostí a úlevou teď sleduju, jak se to kolečko antabusu rozpouští ve sklenici. Je to pro mne rituál, je to radost a úleva. Sem v dobrým. Jak to kolečko pění a tak se tam plácá-za chvíli to vyzunknu.
Je to holt moje cesta a funguje. A všechno ostatní jsou jen kecy, dokud piješ. Jen hledání omluv, výmluv, jen pokus žít tak tak řádně, aby se člověk mohl občas namazat.
Nebudu přece chlastat, abych se mohl občas napít!
Trvalo mi dlouho, než jsem zjistil, že tohle je sebeobelhávací.
Přelom nastává, když už chceš žít bez alkoholu.
Mě ten antabus prostě jistí. A AA mi pomohli a pomáhaj nesmírně.
A jak jsem Antabus teď sehnal? Za 800 stovek přes známý alkáče, nealkáče-a že to není zrovna košer, je mi fuk, funguje to. Těším se na nepropitý léto!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55999
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Pijem, kvuli ucinku alkoholu. Jakykoliv jiny duvod je holy nesmysl a vymluvy.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56000
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
No, tak to jsou vsechny terapie na zjistovani duvodu "Proc piju?", naprosto zbytecne.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56001
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Otazka neni, proc piju, ale co mam za problemy, ktere resim mimojine alloholem. Muze to byt i zoufale volani o pomoc.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...10
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter