Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...38
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#185
Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
Jesli máte někdo zkušenosti s AA, napište, já si nedovedu představit jak to tam chodí, jaká to má pravidla? Dík Hana
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#269
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 1 měsíc  
do AA jsem chodila asi měsíc.Jsou tam každý den, skupina sedí kolem stolu a do diskuse se můžete zapojit pouze když 24 hodin nepijete. Má svá pravidla. Začíná se čtením z knihy, od člověka, který AA založil. Pak se čtou pravidla AA a cíle AA, což je samozřejmě doživotní abstinence. Pak je diskuse.volná. Každý, kdo chce něco říct, tak musí začít svým jménem a za ním se dodá, alkoholik, alkoholička. Ve všem jim pomáhá Buh. Členové spolu tráví spoustu času, organizují výlety atd. Pomáhá to, ale musí se docházet pravidelně. Je to na bázi sekty. když přestanete docházet, síla skupiny, která vás v problému alkoholismu podporuje, mizí....a pak jste v tom zase....
alkajda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#271
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 1 měsíc  
Alkajdo, je to určitě zajímavé ale musím říct, že to by nebylo nic pro mě. AA by mě teda nelákalo.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Poslední úprava: 10/02/2010 06:42 Provedl: hana.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#310
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 1 měsíc  
Zkusenosti Alkajdy jsou velmi zkreslene,asi do AA moc dlouho nechodila.
Rozhodne se nejedna o zadnou sektu.A ja,jako absolutni ateista,vim,o cem mluvim.Najdete tam lidi,kteri vedi o cem mluvite,rozumi vam,protoze si to take prozili,ci prozivaji.
Me napr.AA pomohlo v mych zacatcich abstinence tak,ze jsem to zvladl bez lecebny a uspesne abstinuji 4roky.
Pokud budou nejake dotazy ohledne fungovani tohoto spolecenstvi,rad odpovim.
Ivan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#311
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 1 měsíc  
Ivane, AA funguje na základě skupinového sezení nebo individuálně? Já ve svém akčním rádiusu AA nemám, ale i kdyby, tak by mě právě ta komunikace a svěřování se v kolektivu asi vadila. Mě vyhovují soukromé hovory s psychoterapeutkou. Nedovedu si představit, že by mě kolektiv lidí se stejným problémem natolik pohltil, že bych začala spolupracovat a bylo by to ku prospěchu věci. Hana
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#314
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 1 měsíc  
Do AA jsem nechodila,ale měli jsme"tam"skupinová sezení a moc mě bavilo poslouchat osudy druhých mnohdy byly dost krutý i já se ráda svěřovala pomáhalo to,vždycky jsme měli plný kapsy kapesníku,ráda na to vzpomínám.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#315
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 1 měsíc  
Tam to vsechno funguje na dobrovolnosti.Kdo nechce,mluvit nemusi,jen posloucha,co k danemu tematu rikaji ostatni.Ono je to i o tom,ze je to jedna z cest ke strizlivosti, ktera nemusi vyhovovat vsem, ale zase se najdou taci, kterym pomaha pokecat si s lidmi se stejnym problemem.
Jinak to funguje na bazi skupiny.Chodi tam lide,kteri mivaji sezeni s psychiatrem, nebo psychologem, ale stejne si prijdou popovidat s nami, stejne postizenymi danym problemem.
Ivan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#316
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 1 měsíc  
ahoj všichni,
nepsala jsem, že je to sekta,ale že funguje na bázi sekty. Chodila jsem tam měsíc, každý den. Nepíšu o AA nic negativního, jen jsem chtěla nastínit, asi teda blbě, jak to na mě působilo, protože jsem nenašla žádný příspěvek, tak jsem chtěla říct svůj názor. Myslím si, že když ti to pomohlo, tak je to super, ale vím, jak jsem se s ostatními bavila, tak kdyby přestali chodit, tak zase do toho vlítnou. Jedná se o sílu skupiny, kterou buď použiješ, či nikoliv. Tys ji použil a to je skvělý.
alkajda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#317
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 1 měsíc  
Ja Te nechtel v zadnem pripade napadat.Ale myslim si,ze sekty funguji zcela jinak.
Lide tam chodi,protoze jim to pomaha pri boji s alkoholismem.
A jelikoz je to beh na dlouhou trat,tak i to dochazeni do AA je nadlouho.Ale jenom to dochazeni nestaci,musi se zmenit vse.
Ivan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#318
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 1 měsíc  
Já jsem to ale fakt jako napadání nebrala, jen jsem se ujistila, že neumím popisovat věci tak, jak jsou. Tobě tam nevadilo to děkování Bohu? Mě to přišlo ode mě samé dost pokrytecké, abych děkovala Bohu, že mi dá sílu nepít, když v Boha nevěřim
alkajda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...38
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter