Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3132333435363738
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#30142
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
co je nařízené, většinou nekončí úspěšně. proto se ani léčba nenařizuje. je dobrovolná.
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30147
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Liba napsal:
AA se začnou brát v Čechách vážně, až už když začnou být nařizované soudci, doporučené lékaři,jako je to ve všech civilizovaných zemích.

Mám přátele v Německu a i ti o úspěšnosti AA pochybují, tak nevím. Ale chápu, že každý si hájí to čím se sám zabývá a má třeba i nějaký prospěch
Jája Pája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30148
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Mám z AA velký prospěch, jsem střízlivá díky nim, a vidím, kolika lidem pomohou.AA se musí pochopit, což je pro někoho těžké.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30149
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Liba napsal:
Mám z AA velký prospěch, jsem střízlivá díky nim, a vidím, kolika lidem pomohou.AA se musí pochopit, což je pro někoho těžké.

Líbo, dokážou pomoci AA také tomu kdo momentálně pije skutečně, je to skutečná alternativa ústavní protialkoholní léčbě? To mě skutečně zajímá. Snad odpovíte konečně na konkrétní dotaz, když se tedy netýká vašeho soukromí
Jája Pája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30150
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Jája Pája napsal:
Liba napsal:
Mám z AA velký prospěch, jsem střízlivá díky nim, a vidím, kolika lidem pomohou.AA se musí pochopit, což je pro někoho těžké.

Líbo, dokážou pomoci AA také tomu kdo momentálně pije skutečně, je to skutečná alternativa ústavní protialkoholní léčbě? To mě skutečně zajímá. Snad odpovíte konečně na konkrétní dotaz, když se tedy netýká vašeho soukromí


Já tedy AA chápu jako takový podpůrný program pro ty co už abstinují, to si dokážu představit, že tam dochází, protože se tam navzájem podrží v tom, aby se znovu nerozpili. Ale vyléčit rozpitého alkoholika si myslím AA nedokážou
Jája Pája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30151
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Jája Pája napsal:...dokážou pomoci AA... je to skutečná alternativa ústavní protialkoholní léčbě?

Je to jedna z alternatív. Existujú aj NVÚ (= nápravnovýchovné ústavy) pre mladistvých, aj polepšovne (diagnostické ústavy) a psychiatrické ústavy.
Keď rozhodne súd - niet vyhnutia; iba sa znásilniť a prežiť to!

Lepší prípad nastáva, ak delikvent vedome pochopí, že problém je on sám a prekoná/prekročí sám seba, vylezie z ulity samoľúbeho alko - narcisa, zahľadeného do seba cez mozaiku alkoholických skreslení a deformácií a začne na sebe makať.
Fyzické zotavenie predchádza úzdrave inštinktov a emócií ale celý proces odštartuje už v mysli.
Zmena myslenia z pozícií alkoholika do do sveta v triezvosti trvá; nie je to skok o tyči do neba. Potrebuješ tréning.
Najvhodnejšia osvedčená príprava je zatiaľ ucelene spracovaná iba v programe AA.

(Hovorím a píšem vždy iba za seba; je to môj pohľad.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30152
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Spousta lidí přestala pít, aniž by nastoupila do léčebny, zastavili své pití a drží se.Někomu léčebna nepomohla, AA ano.A jako doléčování jsou vynikající.Prý mají áčka lepší výsledky než ty ústavy, více abstinujících.Kéž by si áčkařské Kroky udělali všichni lidé.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30153
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
"Já tedy AA chápu jako takový podpůrný program pro ty co už abstinují, to si dokážu představit, že tam dochází, protože se tam navzájem podrží v tom, aby se znovu nerozpili. Ale vyléčit rozpitého alkoholika si myslím AA nedokážou."

Ale dokážou,já jsem jejich příkladem.Nebýt jich,jsem nejspíš v Pánu.Možná jsem měla kliku na lidi,možná to bylo v pravou chvíli,zkrátka nevím,ale jedno vím jistě,že zkusit to zato stojí.Pokud člověk chce a je rozhodnutý něco se svým pitím udělat,měl by zkusit všechno na světě.Pro sebe,i svoje blízké.
ha 13

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30155
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Jájo, myslíš blbě, tvůj problém.AA pomohli fakt hodně lidem, kteří nemuseli do léčebny, pro někoho je to velký průšvih, nebýt doma 3 měsíce, léčit se-matka , malé děti, někdo kvůli práci, a je bezva, že ti lidé přestali pít, aniž by léčba ovlivnila jejich životy, rodinu.....nic proti léčebnám nemám.Ten, kdo společenství AA pochopí, ví, jaký je to zázrak.A tak jednoduchý, mně bylo pomoženo, já předávám dál tu pomoc.Zadarmo.Jen tak.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30236
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Libo, je skvělé, že tobě AA pomohli, ale svou pravdu předáváš dál fanaticky, jako jedinou správnou, hodně lidí to odpuzuje. Já sama do AA chodím už dlouho, je tam takové pevné jádro lidí, kteří nepijí už roky, těm AA určitě pomáhají, ale poznala jsem za tu dobu více lidí, kterým nepomohli. Ne každému sednou, ne každý je v lehčí fázi alkoholismu, kdy se ještě obejde bez léčebny apod. Já do léčebny musela, až ta mi pomohla. AA jsou dobré jako doléčování, to určitě. Ale nedělej z nich sedmý div světa, u nás recidivují i lidi třeba po třech letech docházení, alkoholismus je obrovsky nevyzpytatelný.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3132333435363738
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter