Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2324252627282930
Dolů
Téma: poradit
*
#30847
Re: poradit Před 8 rok, 7 měsíce  
Kira napsal:
Ja, ty mi ten Birell snáď závidíš

..."a mal by som? Prečo? " (Uveď dôvod, prosím, aspoň jeden:... )

(Závisť nepatrí medzi moje koníčky, hobby, ba dokonca ani kone.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30848
Re: poradit Před 8 rok, 7 měsíce  
Aneto,
i Vám moc děkuji za milá slova, třeba se potkáváme a ani o tom nevíme
Držte se!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30849
Re: poradit Před 8 rok, 7 měsíce  
U Vas ma pani Helena zaujala ta jednoduchost a uprimnost akou ste to podali a zvladli, a ked mi bolo naozaj velmi zle, tak bolo pre mna citanie Vasich prispevkov takym balzamom na dusu a dodalo mi to spravne odhodlanie prestat sa lutovat a zacat ten problem riesit. Hlavne som vdaka Vam mala nadej, ze to ide a ze sa to moze podarit aj mne.
Ja som naozaj neprestala preto, ze by som si chcela dokazat, ze bude zo mna vzorny abstinent, ale preto, ze som chcela zacat zit zivot bez tych neustalach bolesti, dalej som chcela prestat ublizovat mojim najblizsim a bol tam aj ten strach zo smrti, tak ako u Vas.
Preto som tak za pozitivne myslenie a pozitvnu motivaciu. Lebo to nadavanie a bububu na mna tiez neplatilo, prave naopak. Ako pisem uz dlho, na kazdeho plati nieco ine. Len ciel mame vsetci rovnaky, zit spokojny zivot bez opijania sa. Vam sa to podarilo a zatial sa to dari aj mne.
Majte sa naozaj krasne aj Vy a urcite sa zas ozvite, vzdy je to take prijemne pohladenie na dusi, ked sem napisete
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30850
Re: poradit Před 8 rok, 7 měsíce  
Ja, ale rozpoznání toho, že nejde o situaci, kdy mě kamarád žádá o akutní výpomoc, kterou hodlá splatit, ale že ze mě takykamarád chce pumpnout co nejvíc prachů, to je přece taky projev empatie. (I když mám pocit, že když tohle píšu Vám, měla bych to formulovat jinak, nejlíp nějakým ironickým dotazem zesměšňujícím Vaše znalosti. Tak, jak to znám od Vás. Tak aspoň malé doporučení přečíst si definici…)

Jinak, otázka na vnímání vlastní inteligence byla sice mířena na Kiru, ale odpovím na ni ráda já. Za inteligentní (ve smyslu obecné inteligence nebo IQ) se považuju, a nevím, co by na tom mělo být špatného. Jde pouze o rozeznání vlastních schopností. Nedělá to ze mě nadčlověka. Jiní mají zase jiné talenty, které zoufale postrádám já (a že jich je ). Tohleto „obvinění z chytrosti“ už tu padlo několikrát, většinou v takové logické posloupnosti „máš jiný názor => myslíš si, že jsi moc chytrý => máš ego => je pod mou úroveň se s tebou bavit“. Pardon, ale takovéhle myšlení já prostě nikdy nepochopím a neuznám. Takže naprosto egoisticky prohlašuju, že jsem chytrá.

Protože se debata, zdá se, přesunula do trochu jiné atmosféry, tak doufám, že ji tímhle zase nenabourám. Ale chtěla jsem se k tomu ještě jednou vyjádřit.
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30851
Re: poradit Před 8 rok, 7 měsíce  
alas napsal:


Jinak, otázka na vnímání vlastní inteligence byla sice mířena na Kiru, ale odpovím na ni ráda já. Za inteligentní (ve smyslu obecné inteligence nebo IQ) se považuju, a nevím, co by na tom mělo být špatného. Jde pouze o rozeznání vlastních schopností. Nedělá to ze mě nadčlověka. Jiní mají zase jiné talenty, které zoufale postrádám já (a že jich je ). Tohleto „obvinění z chytrosti“ už tu padlo několikrát, většinou v takové logické posloupnosti „máš jiný názor => myslíš si, že jsi moc chytrý => máš ego => je pod mou úroveň se s tebou bavit“. Pardon, ale takovéhle myšlení já prostě nikdy nepochopím a neuznám. Takže naprosto egoisticky prohlašuju, že jsem chytrá.



Allas dakujem, ze ste to vzali za mna a lepsie by som to sformulovat nemohla. Takze naprosty suhlas
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30852
Re: poradit Před 8 rok, 7 měsíce  
Justýna napsal:
Mně ta diskuze taky byla oporou, sice při mém duševním zdraví si ty jména co sem používala nepamatuju a kdovíco jsem zde psala... ještě na jaře jsem byla tak mimo, stála jsem u dveří, držela kliku a přemýšlela co mám dělat, kde je wc, hrozně se mi chtělo a samo sem se pochcala... nepiju. V posledních měsících se to zlepšuje, změnila se medikace, ale, občas no nevím, známenu přišel ode mně mejl a vůbec si nepamatuju, že sem ho posílala. Na alkohol občas myslím, nic vážného, zvládám to. Vidím tu změnu, víc světlých chvil, jsem pod dohledem, už to nebude takové jako dřív, musím se s tím smířit a naučit s tím žít...

.


Justyna tebe som chcela napisat, ze ta obdivujem cim vstekym musis predchadzat a ze napriek tomu mas v sebe dost sily s tym bojovat a este aj s alkoholom a vidiet tie svetlejsie stranky tvojho zivota. Tebe si naozaj netrufam radit, lebo s takymito psychickymi stavmi nemam ziadnu skusenost a tym padom sa neviem vzit do tvojich pocitov. Som rada, ze aj napriek tymto zabomysim vojnam sem pises a ja stale verim, ze sa to tu trochu zlepsi. Co uz, som rodeny optimista
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30853
Re: poradit Před 8 rok, 7 měsíce  
..."konečne konsenzus. Hurá! Vitajte späť!"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30854
Re: poradit Před 8 rok, 7 měsíce  
Ja zial tvojou zasluhou to nie je, a som presvedcena o tom, ze pokial sa nad sebou nezamyslis a neprestanes ludi zosmiesnovat a urazat, tak sa to vzdy bude vracat k hadkam. Ved ked potrebujes ku stastiu takto komunikovat, skus to v normalnom zivote a ludom, ktori sa tu snazia podporovat alebo hladat pomoc, tak sa skus spravat slusnejsie.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30856
Re: poradit Před 8 rok, 7 měsíce  
Kira po recenzii:
Ja navrhuje:
"Ak vieš *ako, tak pomôž!* Ak nie, tak láskavo čuš!"...
Úplne presne si to (aj mňa ako Kiru) vystihol.
Až na to, že svojimi chorými výpadmi som to tu zašpinila cielene, zámerne a vedome. (Prepáčte!...)

Ja tu píše slušne,
ale pretože neznášam kritiku, tak reagujem na všetko vôkol účelne a cieleným zavádzaním.

Tá posledná veta (ma ako Kiru úplne vystihuje):
"Ak vieš *ako, tak pomôž!* Ak nie, tak láskavo čuš!" sedí až mimoriadne presne, budem sa ňou aj aktívne riadiť.

Vďaka, Kira!
Zredigoval som a upravil Tvoje bludy a uvádzam ich do súladu s objektívne jestvujúcou aj očakávanou a žiadanou realitou.



Ja,
můžeš mi vysvětlit jak jedinec (subjekt) může říct cokoliv objektivně? Osobně vždy píši svůj (subjektivní) názor, i přesto, že se ho snažím vážit různými úhly pohledu.
Pokud funguješ jako CML - Centrální mozek lidstva, pak to chápu.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30857
Re: poradit Před 8 rok, 7 měsíce  
alas,
Pod tvůj/Váš příspěvek se mohu podepsat. IQ je také jedna z mála mých deviz. O EQ bych ve svém připadě měl raději mlčet, i když emecí mám mnoho.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2324252627282930
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter