Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...28
Dolů
Téma: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu
**
#51537
Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Zdravím, skupinko...

Nevím, na koho se obrátit, kde začít, kdo by mi mohl pomoci. Vím, že člověk, pokud chce něco změnit, musí začít nejprve u sebe, já se snažím, ale chuť je silnější a taky vím, že sama to nezvládnu.

Moje máma byla alkoholička a já jdu v jejích šlépějích. Od doby, kdy zemřela (10 let), nemůžu spát a uspávám se lahvinkou vína. Přes den si na alkohol nevzpomenu, ale přijde večer, uspím děti, otevřu si láhev vína a popíjím, dokud není prázdná... Pak se přesunu do postele a usnu. Ráno vstávám s pocitem viny a říkám si, že dnes ne, že dnes už zvládnu usnout bez lahve. Bohužel, přijde večer a já opět otevírám lahev... Tak je to každý den.

Cca před 8 lety jsem navštívila skupinku AA, chodila jsem tam asi 3 měsíce, měla jsem strach z toho, že dopadnu jako máma. Ve skupince to bylo moc fajn a pomáhalo mi to nepít. Pak jsem otěhotněla, to byl též důvod, proč nepít, ale teď už není nic, co by mě zastavilo. Přátelé mi říkají, že nejsem alkoholik, že lahvinka na večer není nic hrozného, ale je. Vím, jak mě ovládá ta chuť, že se těším na ten okamžik, kdy doma všichni spí a já mám čas jen pro sebe a bohužel i pro to pití.

Nyní se snažím najít cestu, jak z tohoto bludného kruhu ven, chci přestat pít, ale sama to nezvládnu. Nevím, na koho se mám obrátit, jestli na psychologa, psychiatra, případně zajít do nějakého centra. Chtěla bych zkusit prášky na potlačení chuti, chtěla bych si o svém problému s někým popovídat...

V pátek se chystám do AA a moc se tam těším, třeba to bude ten správný start, který mě nakopne a dodá mi odvahu bojovat s alkoholem. Bohužel vím, že to bude tvrdý boj...

Jsem tělem i duší sportovec, hodně cvičím a k cvičení alkohol nepatří a stejně je ten alkohol silnější než já, pořád nade mnou vítězí. Chtěla bych ho porazit, držte mi palečky.
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51538
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Tak to ti budu držet palce, já jsem se ho taky snažil porazit a nikdy se mi to dlouhodobě nepovedlo. Je silnější, než já. Vtip byl přestat s ním bojovat.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51539
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Čo ti hovoria priatelia, na to sa vykašli. Dôležité je, čo si myslíš ty. Že s tým chceš niečo robiť je fajn. AA sú dobrý krok. Na potlačenie chuti je myslím CAMPRAL. Ale aj tak je to podľa mňa o tom, ako si to nastavíš v hlave.

Píšeš, že cez deň si na alkohol nespomenieš. Ale kto ti to víno kupuje? Samo asi k tebe nepríde. Skús si dnes nekúpiť víno. Nebudeš mať čo večer piť. A uvidíš zajtra, či si na neho nespomenieš. Zistíš, ako na tom si, čo sa týka pitia. Myslím, že si na to víno spomenieš, pri "hroznej" predstave ako bez neho večer zaspíš. Spravila si si z toho vína totiž rituál.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51540
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Keď sa pokúšam pochopiť, prečo sa mi teraz darí abstinovať, napadajú mi tri dôvody: 1. chodím na kluby (nemusia byť nutne AA, sú aj iné), 2. presťahoval som sa do svojho vlastného priestoru ktorý je "čistý" a páči sa mi že som tam nezažil nič zlé, 3. asi trochu viac pokory a vďaky. A vlastne ešte ten prvý rok som neprežíval žiadne citové výkyvy, deň za dňom rovnaká "nuda", vyhýbal som sa akýmkoľvek (po)citom.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51541
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
A když jsi přestal bojovat, už nemáš potřebu pít? Nebo jsi to jen přestal řešit, obviňovat se a piješ dál..
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51542
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Máš naprostou pravdu a to mě ani nenapadlo, víno si kupuji sama, takže na něj myslím i přes den, jen nemám potřebu si to víno přes den otevřít. A vážně je to asi rituál, který musím změnit, vyměnit třeba za četbu knih, prostě za cokoliv, co mě nebude ničit...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51543
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Jsou i jiné kluby než AA? Musím se mrknout na net, cítím, že když se budu setkávat s lidmi, co mají stejný problém jako já a chtějí s tím něco dělat, bude mě to motivovat.

Místo jsem se též pokusila změnit, ze začátku se mi dařilo tam víno nekupovat, ale pak jsem si ho začala vozit a tím jsem "prostor čistoty" narušila.

Cítím, jak mi alkohol ubližuje, způsobuje únavu a občasné deprese, pocity, že nejsem dost dobrá, pocity obviňování...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51544
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
To, že si si z toho spravila každovečerný rituál neznamená, že to nie je nebezpečné. Tie dávky sa môžu zvyšovať. Miesto jednej fľaše časom dve, pretože po jednej nezaspíš. Alkohol má veľkú silu. Časom to už nie je o tom, čo chceš ty, ale čo chce ON.

Neviem, ako to ma Pijak, ale to "nebojovat" platí aj v mojom prípade. Je to vlastne zmierenie s tým, že alkohol je pre mňa tabu, mám pred ním rešpekt. Vždy bude silnejší než ja. Netrápim sa myšlienkami, prečo inú môžu, prečo iní pijú viac a nie sú alkoholici atd. Abstinovanie som prijal ako súčasť svojho života, ako liek na moju chorobu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51545
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Jsem si právě vědoma toho, že alkohol je nebezpečný a že není v pořádku každý den pít. Ale není jiné cesty, než přestat úplně pít, protože nic mezi tím není. Jak poruším den, kdy si řeknu, že už si nedám, poruším i další... Obdivuji ty, co přestali a setrvali... Zatím si to sama neumím představit, že bych měla být na rodinné oslavě a nedat si skleničku, že bych si u štědrovečerní večeře nepřipila skleničkou šampaňského... Ale zvládli to jiní, musím to zvládnout i já...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51546
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Skus Klus.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter