Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...10
Dolů
Téma: Strach z recidivy závislosti
#51665
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 6 měsíce  
Milan ja som mal také recidívy vždy po pár mesiacoch(5-6). Trvalo to niekoľko rokov. Keď už sa mi blížil ten cca polrok začal som mať obavy, kedy to na mňa príde. Tak dlho som čakal až to vždy prišlo. Tym neustálym myslením na ňu, som ju doslova privolal. Ja si to dnes vysvetľujem tak, že som už nejako asi chcel vypiť a len čakal na dôvod. A ten sa vždy našiel. Preto odporúčam nejako nad recidívou nepremýšľať. Ak príde craving, tak ho rýchle "vymiesť" z hlavy inou myšlienkou alebo činnosťou. Abstinovať deň po dni. Ale úplne sa tomu počítaniu asi nevyhneš v tom zmysle, že zrejme vieš, od kedy nepiješ.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51679
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 6 měsíce  
Krtek napsal:
Milan ja som mal také recidívy vždy po pár mesiacoch(5-6). Trvalo to niekoľko rokov. Keď už sa mi blížil ten cca polrok začal som mať obavy, kedy to na mňa príde. Tak dlho som čakal až to vždy prišlo. Tym neustálym myslením na ňu, som ju doslova privolal. Ja si to dnes vysvetľujem tak, že som už nejako asi chcel vypiť a len čakal na dôvod. A ten sa vždy našiel. Preto odporúčam nejako nad recidívou nepremýšľať. Ak príde craving, tak ho rýchle "vymiesť" z hlavy inou myšlienkou alebo činnosťou. Abstinovať deň po dni. Ale úplne sa tomu počítaniu asi nevyhneš v tom zmysle, že zrejme vieš, od kedy nepiješ.

Ano, asi nastal čas, na recidivou přestat přemýšlet. Ze začátku to somozřejmě není možné, ale po 60 dnech už by to jít mělo, zkusím prostě na alkohol, recidivu a budoucnot nemyslet.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51690
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 6 měsíce  
Ja len dodám, že závislosť nemôže mať recidívu, nakoľko závislosť ani nikdy neodíde.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51695
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 6 měsíce  
Milan Smolík napsal:
Dnes abstinuji 60. den a začínám mít pořád větší strach z recidivy.

Byl jsem na tom uplne stejne. Cas pomalu tikal, dny utikaly a ja byl cim dal tim vic a vic nervoznejsi . Dokonce mi tady tehdy Krtek napsal ze to vypada jako bych se mel brzy spustit... ze si jako hledam zaminku .

A tehdy jsem si rekl ze na to jdu uplne spatne. Jsem tezky alkoholik. Nevratne poskozeny, nevylecitelny a s dozivotnim problemem. Neni mi ani 45 a s trochou stesti budu muset jeste vydrzet strasnou spoustu dni. Tohle se proste neda vyhrat, to nejde. Muzu a taky budu proti drakovi kazdy den bojovat a kazdy den se budu snazit skorovat ale prijde (musi prijit) den kdy prohraju. A tak si vazim kazdeho strizliveho dne a snazim se si kazdy strizlivy den uzit jak jen to jde. A kazdy ten strizlivy den beru jako trenink, jako pripravu na to az selzu. Nemyslim na to co bude za tyden, za mesic nebo za rok - prave ted treba myslim na to jak jsem si dneska skvele zacvicil, na to jak jsem prijemne utahany, na to co me zitra rano ceka v praci a na to jak kouzelne vypada za oknem podzimni soumrak. Mozna to bude uz zitra kdy s drakem prohraju... a nebo taky ne... kdo vi...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51697
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 6 měsíce  
Gennosuke napsal:
Milan Smolík napsal:
Dnes abstinuji 60. den a začínám mít pořád větší strach z recidivy.

Byl jsem na tom uplne stejne. Cas pomalu tikal, dny utikaly a ja byl cim dal tim vic a vic nervoznejsi . Dokonce mi tady tehdy Krtek napsal ze to vypada jako bych se mel brzy spustit... ze si jako hledam zaminku .

A tehdy jsem si rekl ze na to jdu uplne spatne. Jsem tezky alkoholik. Nevratne poskozeny, nevylecitelny a s dozivotnim problemem. Neni mi ani 45 a s trochou stesti budu muset jeste vydrzet strasnou spoustu dni. Tohle se proste neda vyhrat, to nejde. Muzu a taky budu proti drakovi kazdy den bojovat a kazdy den se budu snazit skorovat ale prijde (musi prijit) den kdy prohraju. A tak si vazim kazdeho strizliveho dne a snazim se si kazdy strizlivy den uzit jak jen to jde. A kazdy ten strizlivy den beru jako trenink, jako pripravu na to az selzu. Nemyslim na to co bude za tyden, za mesic nebo za rok - prave ted treba myslim na to jak jsem si dneska skvele zacvicil, na to jak jsem prijemne utahany, na to co me zitra rano ceka v praci a na to jak kouzelne vypada za oknem podzimni soumrak. Mozna to bude uz zitra kdy s drakem prohraju... a nebo taky ne... kdo vi...


Já bych nedokázal žít s pocitem, že jednou nad drakem prohraju, protože to bych to vzdal hned teď a rovnou do sebe něco nalil. Pro mě by to byla slabá motivace, že teď sice abstinuju, ale jednou se ke chlastu vrátím. Já při každém abstinování věřím, že to bude do smrti.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51700
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 6 měsíce  
Myslím, že skôr ide o to, nemyslieť na tú recidívu. Čo sa má stať, stane sa. Ale dnes som triezvy a užívam si svoju triezvosť. Čo bude zajtra? Neviem. Čo ak zajtra na mňa spadne lietadlo a ja sa tu trápim zbytočne celoživotnou abstinenciou, teda neviem koľkými rokmi? Milan, tu nejde o plánovanie recidívy. Ale o to nestresovať sa recidívou. Ak príde craving, vedieť správne zareagovať a abstinovať ďalej.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51702
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 6 měsíce  
Milane, mozna jsem se na to jiz ptal, ale chodis nekam na terapie (idividualni, skupinova)?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51705
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB napsal:
Milane, mozna jsem se na to jiz ptal, ale chodis nekam na terapie (idividualni, skupinova)?

Rád bych chodil někam na AA, ale bohužel na nejbližší AA to mám skoro 100 kilometrů. Jsme hodně daleko od velkých měst a tady na vesnici a dalekém okolí bohužel nic není, nai AA ani psycholog.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51714
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 6 měsíce  
Asi nezbyde nic jineho, nez tomu neco obetovat a dojet do nejblizsiho mesta, kde je terapeut, psycholog, AA - proste neco.
Pro mne je tohle hodne dulezite. Nastesti bydlim v Praze, kde tech moznosti je vice. V podstate mi dochazein do Sananimu zachranilo zivot.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51715
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB napsal:
Asi nezbyde nic jineho, nez tomu neco obetovat a dojet do nejblizsiho mesta, kde je terapeut, psycholog, AA - proste neco.
Pro mne je tohle hodne dulezite. Nastesti bydlim v Praze, kde tech moznosti je vice. V podstate mi dochazein do Sananimu zachranilo zivot.


Asi jo, budu si muset ten čas na to najít, pokud chci na AA chodit. Závidím lidem z města, že to mají po ruce.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...10
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter