Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci?
#3253
Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 13 rok, 2 měsíce  
Ahoj,mam za sebou odrazeni ze dna po uvedomeni si, ze jsem alkoholik. Veci v hlave uz mam tak nejak vyresene a uz konecne rozumim, co se to celou dobu deje. Zjistila jsem, ze jsem si prosla nekolikrat deliriem tremens a tak se ptam Vas vsech, jestli mi muzete poradit. Da se zacatek abstinence zvladnout bez leku, nebo existuje neco, co neni na predpis-spis neco prirodniho?
Diky Eva
eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3255
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 13 rok, 2 měsíce  
On totiž žádný lék na abstinenci neexistuje.Člověk musí sám chtít přestat, pak hledat pomoc tady, na AA, terapiích.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3258
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 13 rok, 2 měsíce  
Ahoj, moc dekuji za rychlou odpoved. Nevim, jestli me chapete. Vim to, ze mam problem a chci ho resit. Urcite se poohlednu po terapii a leceni. Jde mi spis o ten fyzicky stav. Jestli se da zvladnout zacatek abstinence bez leku, nebo je to nutnost?
Diky Eva
eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3264
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 13 rok, 2 měsíce  
Ahoj Evi a můžu se zeptat jak často piješ, nebo jak dlouho? Ono asi záleží jak to máš rozjeté v začátečním stádiu si myslím, že by se to zvládnout možná dalo. Já to teda sama nezvládla. Říkala jsem si , že přestanu, že to zvládnu, přestavala, jsem začínala, trápila se a tak pořád dokola. Poslední tři roky to bylo nenesitelné. Nedávno jsem přišla z léčebny, z Bohnic(4 měsíce abstinuji) a myslím, že to bylo mé nejlepší rozhodnutí v životě. Ted teprve po několika letech cítím, že bych to zvládnout mohla. Je mi fajn.Cítím se jak znovuzrozená. Práškama nás tam teda nenacpávali, akorát beru něco slabého na uzkosti a jsem ráda. Hodně mě to srovnalo. Beru teda ještě antabus a z toho moc nadšená nejsem, ale respektuji to. Chtěla jsem si opravdu nechat pomoc a lékaři a vůbec personál je tam moc fajn a na tom správném místě.
Dáda
Není hanba padnout, ale zůstat ležet!
Junior Boarder
Příspěvky: 26
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3270
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 13 rok, 2 měsíce  
Ahoj Dado,myslim, ze problem mam uz deset let, ktere ne ze by byli utrpenim, ale dely se veci, kterym sem nerozumela, nedokazala pochopit. A to vse jen proto,ze sem si nedokazala priznat, ze mam hoooodne velky problem. Driv to byly drogy, to jsem vedela, ze ne a tak jelikoz mam proste sklony k zavislostem, jsem to vse nahradila alkoholem s tim, ze se prece nic nedeje a najednou(stalo se neco moc zlyho, v cem se ted nechci babrat, pac uz se v tom babram tri mesice)mi cvaklo, ze to ten posranej chlast, co se mnou cvici, a to dost. Jen sem porad vedela, ze to nejsem ja, ze je nekde chyba. Proste jsem si nechtela priznat alkoholismus z vsemoznejch duvodu a ted uz to vim, jen proste citim, ze telo uz to prestava brat. Je mi tricet a uz chci konecne zit. Hodne jsem toho podelala, to bude ted muj trest. Jen uz se nechci nejak zbytecne tyrat, tak se ptam, jestli ty leky jsou nutny. Asi jo, ze jo? Kvuli tem prvnim dnum uzkosti predpokladam. Zatim piju bylinny caj Flegmatik a pozoruju, ze mozna budu moct i spat.
Dekuju za odezvu, jsem tu nova, ale je to opravdu velka pomoc. Netusila jsem to-to je ta moje nejistota a strach.
eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3279
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 13 rok, 2 měsíce  
Evi flegmatik na závislost chi ... ty jsi jako já! Já léčím vše bylinami také proto jsem se po těch všech filmech co vidíš, bála jít do léčebny. Byla jsem mile překvapená. V Bohnicích jsou odborníci a jelikož pracují i se závislostmi na lécích, zbytečně lidi nenacpávají. Dnes už vím a doporučuji, není se třeba bát jít do léčebny. Mně pomohla hlavně ta izolace,nastolení režimu, psychoterapie atd... Také to bylo u mně asi takových plouživých 10 let pití...
Dáda
Není hanba padnout, ale zůstat ležet!
Junior Boarder
Příspěvky: 26
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3281
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 13 rok, 2 měsíce  
jojoooo, ja vim, dokonce bych tam i rada, ale jako vsichni mam urcite povinnosti a ted jsem zustala sama, takze musim nejdriv vydrzet a vsechno to poradne promyslet. Navic pristi tyden me ceka zatezkavaci zkouska-prijede mi kamaradka ze Spanelska a ta bude chtit parit. Jsem na sebe zvedava, ale nechci pit, tak to snad zvladnu. Ne snad, ja to zvladnu.Dam vedet. Neuveritelny, jak me tohle povidani nabiji. Vazne moc dekuju. Mejte se hezky, preji vsem pozitivni energii na zvladani toho zivotecka naseho.Ja ted jdu zkusit spat, nebo se spis premilat v posteli zpocena a s nocnima murama
eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3282
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 13 rok, 2 měsíce  
Jo takhle jsem to měla několik let, nemůžu, práce povinnosti, není na to správná doba, ale ta nebude nikdy! Až přišlo rozhodnutí, totální zhroucení, pak bum bum a vše naráz a šáhnutí do úspor, zaplacení najmu na 3 měsíce, telefon, kamrádka plná moc a tři měsíce nemocenská a mějte mě všichni rádi. Všichni koukali-nikdo o tom nevěděl. Důležité bylo já chci přestat!Já chci..bylo mi vše jedno, jen ta touha se vyléčit...
Dáda
Není hanba padnout, ale zůstat ležet!
Junior Boarder
Příspěvky: 26
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3285
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 13 rok, 2 měsíce  
Evo, vůbec neváhej, jdi do léčebny!Havl.Brod by Tě asi vzal hned, je to tam na 6 měsíců, ale klidnější, lehčí režim, utíkej co nejdřív.Klid bez abstinence nenajdeš, po léčbě choď na AA, zajdi tam už nyní, neboj, zvládneš to, a neodkládej to.Kamarádce řekni, jak jsi na tom, když je to dobrá kámoška, nebude tě tahat pít, když to nepochopí, ať chlastá sama.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3287
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 13 rok, 2 měsíce  
mate pravdu, citim, ze potrebuju vypadnout uz hodne dlouho. Rozhodne budu premyslet nad tim ,jak to udelat. Jinak, preji dobre ranko. Noc byla dle ocekavani, ale zvladla jsem to. Taky diky Vam. Citim hroznou ulevu z toho,ze konecne vim, co se deje. Ale je mi jasny, ze je to teprv zacatek. Nastesti mam kamarada, ktery si prosel tim samym(ted je na antabusu), takze to bude taky velka pomoc. Je to sila, co si vsechno uvedomuju. Dlouho jsme se nevideli a ja myslela, ze nase znovusetkani bude, abych mu dala silu na ten problem. Nechapala jsem, ze to dotah takhle daleko. Jen sem si vubec neuvedomila,ze je to vlastne vsechno o me a ze problem mam ja a jeho jsem si privolala, aby mi pomoh. Je to sileny???? Ja nevim, preci jen ted moc nespim Tak ale ted uz musim letet na letiste Jeste jednou dekuju za reakce, moc ste mi pomohly a ja uz se nemuzu dockat dalsiho pokecu.
eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter