Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 123
Dolů
Téma: Může to být zase v pohodě?
#51009
Re: Může to být zase v pohodě? Před 5 rok, 6 měsíce  
Kdybych se nestyděl, tak to asi neřeším...
Pete
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51010
Re: Může to být zase v pohodě? Před 5 rok, 6 měsíce  
Pete napsal:
Kdybych se nestyděl, tak to asi neřeším...
Pete,

"ale HANBA Ťa neuzdraví"...


"Hanbu odlož nabok a začni na sebe makať!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51011
Re: Může to být zase v pohodě? Před 5 rok, 6 měsíce  
To mám v plánu.
Pete
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51012
Re: Může to být zase v pohodě? Před 5 rok, 6 měsíce  
..nezlob se na nikoho tady,ono je fakt úsměvné nestydět se chlastat,ale stydět se za to střízlivý.Vim samozřejmě,znám,mám taky za sebou.Běž na léčbu, setkání AA,něco dělej,psát na fórum můžeš potom,reálně teď od fóra nečekej výraznou pomoc.Co jsem četl,tak si myslím,že ti léčebna pomůže,je to tvrdé,ale tak třeba po roce střízlivosti budeš moudřejší,dřív ne,ale pak to bude stát za to.Drž se,makej!
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51020
Re: Může to být zase v pohodě? Před 5 rok, 6 měsíce  
Včelař to napsal dobře. Já jsem sem přišel s tím, že tu lidi hledají cestu ze svých problémů, ale po přečtení několika témat a vláken v nich, mám dojem, že si je tu většina z nich užívá. Jen si tu tak alibisticky píší, že jako s tím něco dělají. Podle toho, co jsi napsal, tak máš s alkoholem velký problém. A to už je taková klasika, že se alkoholik snaží vrátit vše na původní stav, kdy si dá jen pár piv a všechno bude jako dřív. To ale nebude. Alkoholismus je vyvíjející se nemoc a nic už nebude jako dřív. Pokud se člověk prochlastá do nějakého stádia,nemůže se vrátit o stupeň zpět. To, že si vydržel měsíc bez alkoholu, to nic neznamená. Protože, jakmile ses napil, tak už jsi v tom zase lítal. Takovou zkušenost má většina. Léčba alkoholismu není jen o abstinenci, ale o celkové práci na sobě. Samotná abstinence neléčí. Ty už máš i jisté charakteristiky alkoholika jako je sebelítost, atd. Jak zmínil včelař, tak ty se chceš v opilosti chovat normálně, jinak ti pití nevadí. Další znak. Ztráta kontroly nad sebou. To je takové to sebeoblbování a neupřímnost k sobě. Včelař má bohužel pravdu, že asi potřebuješ aby ses prochlastal na samotné dno, zjistil, že už máš v životě jen tu flašku a pak ti možná dojde, že se potřebuješ léčit. Možná si jsi ještě dostatečně nenabil nos. To k alkoholismu taky patří, vypít si svou dávku.Stejnou cestu, kterou ujdeš dolů, ale budeš muset ujít i nahoru. A některé věci zpět vrátit nejdou. Třeba zdraví, které jak píšeš už máš nalomené. Pak nejen, že už se nebudeš moci v životě napít, ale ještě k tomu se budeš po zbytek života potýkat se zdravotními problémy. A každý krok dolů bolí, stejně jako ten krok zpět. Píšeš, že je ti okolo třiceti, tak nemarni čas. Čím budeš starší, tím budeš mít méně sil, vůle a chuti s tím něco dělat. Moc si nemyslím, že se člověk musí dostat na své dno, aby se mohl odrazit.Z toho dna už se totiž nemusí dostat.
dromedaro
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/09/2018 08:52 Provedl: dromedaro.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter