Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 12
Dolů
Téma: Má problém?
#51740
Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Dobrý den,

prosím o radu. Pokusím se vše napsat stručně.
Můj přítel nepije úplně pravidelně. Někdy pije i 5 dní v týdnů (hlavně v létě - jeden den třeba 5 piv, další den 3, někdy se opije hodně)... a potom dokáže třeba 7 dní vůbec nepit. Mam pocit, že se nechá lehce strhnout. Nemyslím si, že je alkoholik, protože bez pití opravdu dokáže vydržet, ale jeho problémem bývá společnost. Když je příležitost (ať už společenská událost nebo pivko s kamarády), tak prostě pije, když pijou ostatní. A to tak, že si třeba řekne, že ani pít nebude a odchází domů s 8 vypitymi pivky (obcas i panáky). Většinou bývá velice vtipný a šarmantní, ale také se stane, že má stav, kdy se se mnou je schopný rozejít, má v sobě zeď (nejde s ním emočne hnout, je zatvrzely v nějaké negativní náladě), občas dokáže být i trochu agresivní. Díky alkoholu měl také pár úletů (toto zde ani řešit nechci, tyto věci máme vyřešené - spíš to jen píšu, aby jste měli celý obrazek). Za strizliva by to nikdy neudelal, tím jsem si jistá, ale jde o to, že když se opije a překročí hranici svoji co se týče alkoholu, tak dělá věci, které si v tu chvíli ani neuvědomuje a druhý den si je vyčítá. Ať už úlet nebo něco jiného. Jeho otec byl alkoholik a také trpí maniodepresi. Myslím, že to může mít souvislost.
Nedávno za mnou opilý sám přišel a řekl mi, že má pocit, ze má s alkoholem problém a že by to chtěl další den střízlivý řešit. Jenže když jsem to s ním chtěla řešit další dny, pokaždé se tomu bránil a došlo k hádce. Myslím si, že se bojí, že bude mít maniodepresi nebo že bude alkoholik jako táta. Podle mě alkoholik neni, ale mohl by být časem. Nechá se velice lehce strhnout ostatnimi a potom ho pít baví. Třeba si řekne, že nebude měsíc pit, ale pak jdeme někam s přáteli a za dva dny svuj slib poruší, protože přátelé přeci taky právě pijí. Horší je, že v branži, ve které se pohybujeme je takových příležitostí dost.
Zkrátka se chci zeptat, jestli si myslíte, že by mohl mít tihnutí k alkoholismu?
Omlouvám se za to, jak je to napsané a snad z toho jde aspoň trochu neco vyrozumět. Mám picit, že nejde moc napsat, jak to celé je. Bylo by to na hodinové vyprávění...
Každopádně za jakýkoli nazor dekuji.
Denisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51741
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Deniso, asi ani tak nejde o to, zda ma problem pritel, ale mate s tim, zda se, problem vy? Z prispevku neni jasne, nakolik to pritel vnima jako problem - sve chovani pod vlievm alkoholu. Alkoolik nemusi byt nutne clovek pomoceny na zemi na ulici. Jestlize mu piti chybi (vymluvy na spolecnost, kde se pije. Pit tam alkohol prece nemusi) a neudrzi se, neni asi vse v poradku nebo ano?
Otazka dle meho nestoji: ma pritel problem? Ale jak ja se v tom citim, jak mi je. Mam ja s tim problem?

Kdyz vam kdokoli po precteni rekne: ano, ma problem, co udelate? Co bude nasledovat? K cemu ta informace bude?

M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51742
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Dobrý večer,

máte pravdu, nevěděla jsem, jak sem vlastně napsat a už vidím, co jsem vynechala.
Já vidím problém ve financích (kdy si rád na pivo i půjčí) a také v neumeni dodržet svůj slib (sice nepiti neslibuje mě, ale sobě, ale i tak mě to trápí) a další věc je samozřejmě to, že když překročí určitou míru, neovládá se a nelze s ním hnout. To je pro mě velký problém. Často se to snažím řešit v klidu, vysvetluji mu, že věci, které dělá a říká může řídit alkohol a může toho potom litovat a snažím se ho z těch stavů nejak dostat, ale o to víc se zatvrdi, kolikrát i do něčeho kopne (třeba do kola u auta) a bud si vybiji agresi tím a nebo se tím baví.
Denisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51743
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Precte si knihu Ze zavislosti do nezavislosti.
Primarne jde prece o vas, jak vam v tom je. Zrejme ne moc dobre, podle toho, co pisete.
Jakekoli nalehani, prosby atp. vetsinou nefunguji. Ale co zafunguje je to, kdyz on ze sveho chovani k vam bude mit problem. Zadna podpora ve stavu opilosti, zadne zehleni pruseru, placeni dluhu (to rikam obecne).
Nevim, zda to pisu srozumitelne?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51744
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Deniso, jestli tě zajímá, zda si jako alkoholik, který ovšem nepije, myslím, zda má tvůj přítel sklony k alkoholismu, tak si buď jistá, že přesně to si myslím.
Kombinace s alkoholismem v jeho rodine agresivitou i depresemi je také moc špatná.
Myslím, že přítel se může docela rychle či během nějakých pár let dostat do fáze, kdy ty finance budou úplně nejmenší problém. Ta cesta pak vede jen z kopce.
Jenže to vše asi tušíš či už víš.
A také asi víš, že udělat s tím může něco jen on sám. Přestat pít. Vzít to jako vážnou věc. S tvou podporou samozřejmě.
Třeba to báječně zvládne.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51745
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Ano, rozumím Vám. Je pravda, že podporu z mé strany (myslí řešit případné problémy) má ale je to asi na něm. Pokud to celé sám jako problém nevnímá, asi bych se nemela tolik angažovat. Každopádně děkuji za tip na knihu, třeba se v ní dočtu, co mě navede dál. Děkuji
Denisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51746
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Děkuji. Nejsem si jistá, zda dělám z komára velblouda nebo zda je problém větší, než tuším. Každopádně prvním krokem asi bude, aby si to srovnal v hlavě on.
Denisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51747
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Ta kniha je o spoluzavislosti. Je v ni (dle meho) spousta uzitecnych informaci zalozenych na cca 30ti lete praxi terapeuta/autora knihy.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51748
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Kazdy si umi rict o pomoc, kdyz bude chtit. Zachranovat nekoho, kdo o to nestoji, nevnima to jako problem, nedava smysl. Vetsinou se to obrati proti zachranujicimu.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51749
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Denisa. A kde si v tom príbehu Ty? Keby mal dostatok financií, bolo by pre teba jeho súčasné pitie problém? Keby nebol agresívny(neovláda se, nejde s ním hnout a pod.), ale bol by stále vtipný a zábavný, bolo by pre teba jeho súčasné pitie problém? Je pre teba vôbec jeho pitie v súčasnej miere problém, aj keby sa nikdy nestal alkoholikom a jeho pitie zostalo celý život na rovnakej úrovni? Tolerovala by si mu jeho pitie, keby neboli průsery?


dokáže třeba 7 dní vůbec nepit
....vtedy keď sľuby po nejakom průseru?


Koľko má vlastne rokov. Aby sme vedeli, či sa bavíme o 20 ročnom chalanovi alebo 50 ročnom chlapovi.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter