Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 12
Dolů
Téma: Má problém?
#51750
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
V tvojich príspevkoch totiž nie je ani slovo, že by ti vadilo jeho pitie ako také.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51752
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Krtek napsal:
"V tvojich príspevkoch totiž nie je ani slovo, že by ti vadilo jeho pitie ako také."
Krtko,

prekáža jej, že keď agresívne okopáva pneumatiky áut (ako záhradník) zašpiní si tenisky, v ktorých potom"ulieta" za *grgolicami a robí jej tam "maniodepresívnu" (alkoholickú) hanbu...

Nateraz si ešte "len" požičiava, aby sa dočapoval "iba" po krk - neskôr TO budú dlžoby za chľast!

A každá tvrdohlavosť sa rada kamaráti so zadubenosťou...

8 piviek?... vydá už celkom slušné promile/(‰)!

A panáčiky ako tehličky? Z toho už môže byť aj celkom slušná hradba - obranný val proti triezvemu životu.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51753
Re: Má problém? Před 5 rok, 6 měsíce  
Deniso, a také je otázka, jestli máš ta pivka a panáky opravdu spočítané všechny. Tím chci říct, zda to není jen špička ledovce. Jestli už tu hranici, kdy je to na něm poznat, nemá zvýšenou. Když už to tak leze do peněz. V každém případě, on musí vidět problém. Dokud se bude hádat, že nepije moc, tak je tady každé slovo marné
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51768
Re: Má problém? Před 5 rok, 5 měsíce  
Denisa napsal:
Dobrý den,

prosím o radu. Pokusím se vše napsat stručně.
Můj přítel nepije úplně pravidelně. Někdy pije i 5 dní v týdnů (hlavně v létě - jeden den třeba 5 piv, další den 3, někdy se opije hodně)... a potom dokáže třeba 7 dní vůbec nepit. Mam pocit, že se nechá lehce strhnout. Nemyslím si, že je alkoholik, protože bez pití opravdu dokáže vydržet, ale jeho problémem bývá společnost. Když je příležitost (ať už společenská událost nebo pivko s kamarády), tak prostě pije, když pijou ostatní. A to tak, že si třeba řekne, že ani pít nebude a odchází domů s 8 vypitymi pivky (obcas i panáky). Většinou bývá velice vtipný a šarmantní, ale také se stane, že má stav, kdy se se mnou je schopný rozejít, má v sobě zeď (nejde s ním emočne hnout, je zatvrzely v nějaké negativní náladě), občas dokáže být i trochu agresivní. Díky alkoholu měl také pár úletů (toto zde ani řešit nechci, tyto věci máme vyřešené - spíš to jen píšu, aby jste měli celý obrazek). Za strizliva by to nikdy neudelal, tím jsem si jistá, ale jde o to, že když se opije a překročí hranici svoji co se týče alkoholu, tak dělá věci, které si v tu chvíli ani neuvědomuje a druhý den si je vyčítá. Ať už úlet nebo něco jiného. Jeho otec byl alkoholik a také trpí maniodepresi. Myslím, že to může mít souvislost.
Nedávno za mnou opilý sám přišel a řekl mi, že má pocit, ze má s alkoholem problém a že by to chtěl další den střízlivý řešit. Jenže když jsem to s ním chtěla řešit další dny, pokaždé se tomu bránil a došlo k hádce. Myslím si, že se bojí, že bude mít maniodepresi nebo že bude alkoholik jako táta. Podle mě alkoholik neni, ale mohl by být časem. Nechá se velice lehce strhnout ostatnimi a potom ho pít baví. Třeba si řekne, že nebude měsíc pit, ale pak jdeme někam s přáteli a za dva dny svuj slib poruší, protože přátelé přeci taky právě pijí. Horší je, že v branži, ve které se pohybujeme je takových příležitostí dost.
Zkrátka se chci zeptat, jestli si myslíte, že by mohl mít tihnutí k alkoholismu?
Omlouvám se za to, jak je to napsané a snad z toho jde aspoň trochu neco vyrozumět. Mám picit, že nejde moc napsat, jak to celé je. Bylo by to na hodinové vyprávění...
Každopádně za jakýkoli nazor dekuji.


Nechápu, proč se ptáš, jeslti má problém. Samozřejmě, že má problém!!!!
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51773
Re: Má problém? Před 5 rok, 5 měsíce  
Ja svoje chlastani take do jiste doby nepovazoval za problem.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter