Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Kontakt Poradna, veřejná kniha návštěv

Poradna, veřejná kniha návštěv

Vložit příspěvek Vložit příspěvek:

DD     20. září 2017 (00:49) |
Odpovězeno
Dobrý den, prosím o radu. V mé rodině se už po 3. generaci vyskytuje problém se závislostí na alkoholu, především v mužské linii. Nejprve děda, poté jeho syn (strýc) a teď i můj vlastní bratr. Vedle alkoholu, kterému bratr holduje denně, užívá i drogy typu marihuana a pervitin. Problém trvá 2007-2017. Zpočátku to nebylo tak hrozné, ale postupně se situace stále vyostřuje a zhoršuje. Bratrovi táhne na 40, žije stále s rodiči, neumí se osamostatnit a znepříjemňuje životy celé rodině, přede

moje já     19. září 2017 (12:15) |
Odpovězeno
Ahoj, mám problém s přítelem. Každý den, když pracuje na baráku tak pije a sám si nalévá alkohol. Když jsem se mu snažila domluvit za střízliva, tvrdil mě, že pije jen když dělá a problém nemá. Nechce jít ani psychologovi nebo psychiatrovi. Ani rodina na něj nemá páky. Dá se to řešit jinak? Děkuji.

    14. září 2017 (17:00) |
Odpovězeno
Ahoj. Je někde seznam druhů alkoholu které reagují s antabusem? Jde mi mimo jiné o kosmetické přípravky kde se alkohol vyskytuje a chci vědět co se ale smí beze strachu používat a co ne. Děkuji.

Závislá na alkoholu     29. srpen 2017 (08:58) |
Odpovězeno
Dobry den, podle mého muže jsem závislá na alkoholu, chtěla bych se léčit. Kdy bych mohla dojet? Jaký je termín?

Matka pijana     29. srpen 2017 (08:57) |
Odpovězeno
Dobrý den, můj syn holduje alkoholu. Do práce ne. Domluvit si nenechá. Prosím o radu

JS     25. srpen 2017 (11:47) |
Odpovězeno
Dobrý den, mám problém s alkoholem posledni dobou piju víc než je zdrávo a ubližují tím i své rodině. Prosím o radu co delat moc děkuji.

Pavla     25. srpen 2017 (10:24) | Praha
Odpovězeno
Ahoj, chystám se do denního stacionáře Ondřejov, mám dotaz, od kdy je možné vystavit pracovní neschopnost, zda již při úvodním vyšetření, které mám 14 dní před nástupem? Vystavují to oni? Jsem v pracovní neschopnosti momentálně s běžnou nemocí a do stávají práce nechci již nastoupit z důvodu vyhoření. Díky.

Monkika     20. srpen 2017 (23:07) | Dražkovce
Odpovězeno
Nechápem ako moja psychiatrická nedokáže zistiť že používam rok alkohol a samozrejme že ja si to uvedomujem a 15 rokov som nepila bez problémov bez liecenia lebo ja som sa tak rozhodla A spúšťač bol samozrejmé problém s bývalou svokrou.

Přítelkyně alkoholika     17. srpen 2017 (08:14) |
Odpovězeno
Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat, zda v rámci portálu alkoholik.cz nemáte nějaký kontakt na psychologa, který se zabývá podporou rodiny alkoholika. Žiji 13 let s partnerem co pije a už jsem zdeptaná a unavená tím omlouváním situace. Nemám ale sílu a odvahu se rozhoupat. Sebedůvěru už nemám. Věřím že by mi psycholog pomohl otevřít oči. Předem Vám moc děkuji za jakoukoliv informaci. Díky.

... anonymka ...     13. srpen 2017 (12:27) |
Dobrý den, ráda bych se touto cestou obrátila s dotazem, který se týká pití alkoholu. Ráda bych se zeptala na Váš názor, zda už jsem závislá na alkoholu, zda- li piju 6 dní v týdnu. Vždy jsem sama sobě říkala, že nikdy nebudu pít alkohol, jelikož biologický otec byl alkoholik a způsoboval tak nehezký život doma. Poté jsem pila jen příležitostně, někdy jsem chtěla nabudit jen lepší náladu, když na mě padla určitá sklíčenost a deprese, pocházející taktéž z osobních důvodů. A v poslední dob

LC     11. srpen 2017 (23:54) |
Odpovězeno
Hezký den, 2x jsem poslal dotaz, zda mohu k vám na léčbu a co k tomu potřebuji?? Dodnes jsem nedostal odpověď!! mám 71 roků, jsem v depresi, stresu, dost pijua chci s tím něco dělat! Co potřebuji? Jaký máte termín atd. atd. Děkuji. S pozdravem XXX P.S.: v Kroměříži mne už nevemou, pro vysoký věk!

SP     11. srpen 2017 (11:47) |
Odpovězeno
Dobrý den, vadí mi manželovo občasné pití. Někdy vydrží abstinovat 2 měsíce, jindy během týdne najdu 2-3 vypité lahve vína. Manžel bere léky na depresi a dochází na schůzky k psychiatričce. Vždy měl kladný vztah k alkoholu, ale nikdy se v jeho případě nejednalo o stav úplné opilosti. Okolí by to možná ani nepoznalo, ale já po 18 letech společného soužití, už mám na to nějaký 6 smysl. Už jsem si s ním i otevřeně promluvila, že o jeho pití ve sklepě vím i to, že mi vadí, jak stále nacházím něj

Ola     09. srpen 2017 (20:41) |
Odpovězeno
Dobrý den, má 25letá dcera, která se léčí s psychózou a dalšími psychickými nemocemi měla problém s alkoholem. 9.8.2017 přišla po 5 měsících abstinence OPILÁ. Byla asi 3 týdny v Beřkovicích a pak usoudila, že to zvládne sama. Pila vodku a lahve měla poschovávané po bytě. Přítel ji opustil což těžce nesla. Bydlíme ve stejném domě a já nevím jak se mám zachovat zlobit se podat jí opět pomocnou ruku?

JE     04. srpen 2017 (10:26) |
Odpovězeno
Dobrý den, chtěla bych pomoc svému synovi. Je hodný, pracovitý, ale poslední dobou moc pije. 08/2016 se s ním rozešla přítelkyně a on to řeší pitím. Hlavně o víkendech. Když je opitý, tak nejen že má urážlivý řeči, ale alkoholem je tak "nabuzený" a má v sobě tolik energie že se nedá zastavit. Jako kdyby byl v extázi. Minule jsem ho viděla a moc jsem se za něj styděla. Myslím si, že by potřeboval pomoc psychologa. Já jsem si s ním o tomto problému povídala, a on mi slíbil že pít už neb

BMA     01. srpen 2017 (23:13) | Vsetín
Odpovězeno
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Můj otec je alkoholik… Pije už opravdu dlouho, byl už i na léčení, u psycholožky, psychiatra. Ale vždycky si najde něco, proč mu to nevyhovuje… Že to vyřeší sám, ale nevyřeší… Když se napije je často agresivní, takže doma u rodičů byla i vícekrát policie… A život s takovým člověkem je opravu plný stresu… Pořád jen mluví o tom, jak přestane atd. Ale bohužel jsou to jenom řeči, i když si s ním o tom promluvíte a mluvili jsme opravdu asi milionkrát.


1264
Příspěvků
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Žena alkoholik
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny