Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Jak na alko chutě?
#59097
Re: Jak na chutě??? Před 3 rok, 3 měsíce  
krtko napsal:
Len za to uvoľnenie a energiu sa platí veľká daň. Nič nie je zadarmo.

To je pravda. Navíc v mém případě to uvolnění a energie u mě trvá maximálně jen 2 až 3 hodiny. Pak následují nepříjemné stavy, které trvají mnohem déle.
Petr Hrdlička
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59245
Re: Jak na chutě??? Před 3 rok, 2 měsíce  
cituji:
Abychom odlišili craving a normální touhu, rozhodli jsme se pro výraz „bažení“.
Jak rozpoznat bažení
Rozpoznat bažení včas, dokud je slabé podstatně usnadňuje jeho zvládnutí. Jak v tom může terapeut pacientovi pomoci:
Poskytnout informace: Jde především o to, aby jedinec vnímal bažení jako příznak návykové nemoci, ne jako normální chuť nebo přání.
Pomoci rozpoznávat zevních podněty, které vyvolávají bažení (zevní spouštěče): Typicky to bývají riziková prostředí, známí, kteří zneužívají alkohol nebo drogy, a větší částka peněz.
Pomoci rozpoznávat vnitřní podněty, které vyvolávají bažení (vnitřní spouštěče): Sem patří únava, stres, silné emoce, dehydratace, nuda atd.
Pomoci rozpoznávat motivační vliv bažení: Dotyčný je přitahován do rizikových prostředí a společnosti a objevují se fantazie týkající se návykových látek.
Pomoci rozpoznávat známky stresu: Ten se projevuje neklidem, vzrušením, sevřením na prsou, tlakem v břiše, třesem, bušením s....více zdroj

1url.cz/qz9oL
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 20/01/2021 13:04 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60145
Re: Jak na chutě??? Před 3 rok, 2 měsíce  
když už
-Vyhnout se nebo rychle odejít
-Uvědomit si důsledky napití se alkoholu
-Odvádění pozornosti
-Něčeho se napít nebo něco sníst
- více zde zacitzit.cz/clanky/jak-zvladat-chut-na-alkohol
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60165
Re: Jak na chutě??? Před 3 rok, 2 měsíce  
Tak jsem včera dělal jeden recept na výbornou omáčku. Jenže se do ní mělo ve druhém kroku přidat pivo. Řekl jsem si, proč ne, normálně ho zajdu koupit a dám to tam. Asi 5x jsem si v hlavě opakoval "Alkohol se vyvaří, dneska to nebude o ethanolu ale o chuti omáčky, jde mi o tu chuť tý omáčky..."

Tak jsem ho tedy nakonec šel koupit do obchodu plus ještě další ingredience. Pak jsem stál nad rozehřátým hrncem, ze kterého už voněla cibule, otevřel jsem tu plechovku piva, nalil jsem tam množství podle receptu ... a pak jsem si jednou loknul a zbytek vylil do umyvadla. :-D

Ta chuť na jazyku ... to pivo z plechovky. To je fakt hnus. Udělalo se mi chvilku špatně, až na zvracení, a potom jsem chvíli ještě cítil na jazyku takové zvláštní brnění, no prostě divné. Ani jsem neměl pak chuť ani náladu nad alkoholem přemýšlet, prostě jsem dovařil to jídlo a hotovo.

Omáčka se povedla a ja jsem v klidu. :-D
Pepa
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 21/01/2021 08:52 Provedl: Oříšek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60167
Re: Jak na chutě??? Před 3 rok, 2 měsíce  
Pepo, tak to je otázka času, kdy se ti to znova rozjede. K vůli pitomé omáčce jít a koupit plechovku, pak si loknout, to je velká chyba. Prostě ne nadarmo se všude píše a říká, že závislý nemůže ani kapku. Někdo se rozjede i po blbých kapkách proti kašli.

Fakt jsem zvědav jak dlouho ti ten klid vydrží.

Tak se drž.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60168
Re: Jak na chutě??? Před 3 rok, 2 měsíce  
Jééé,zrovna dneska jsem na Teba myslela, kde je Tě konec...A Ty se nám -alkoholikům tady vytasíš s návodem jak na chutě...
Ve mě vyvolala abstinenční příznaky i malá porce zmrzliny, která alkohol neobsahovala, ale byla jím navoněná. Já blbka se vyhýbám i hroznovému vínu, přes to, že ho mám moc ráda...
Ale supéééér. Teď si půjdu udělat hovězí na víně, zbytek vína do sebe lupnu, abych zjistila, že je hnusné, narvu se tou omáčkou a budu v klíííídu
SAM
Platinum Boarder
Příspěvky: 471
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60169
Re: Jak na chutě??? Před 3 rok, 2 měsíce  
Simčo!
Diana
Junior Boarder
Příspěvky: 37
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60170
Re: Jak na chutě??? Před 3 rok, 2 měsíce  
Sorry, snažila jsem se držet...ale tohle fakt nešlo..
SAM
Platinum Boarder
Příspěvky: 471
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60171
Re: Jak na chutě??? Před 3 rok, 2 měsíce  
Pepo, no nevím. Ze začátku bych se asi pivu úplně vyhnula a nebo bych zkusila pito. To mám vyzkoušený, guláš s ním je celkem dobrej.Ale na pití taky není dobrý, navozuje chutě.
I když já jsem ze začátku ve zbytkách vína marinovala kapra. bylo mi líto to vylít.
ale jen návštěva odešla, tak jsem víno smíchala v olejem, nasypala tak chili, aby měto tolik nelákalo. jednodušší a hlavně bezproblémový, by bylo, to vylít.
Ale spiš bych v období začátku abstinence, tohle vůbec nezkoušela.
Zavěr: teď nevař nic s alkoholem!
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60257
Re: Jak na chutě??? Před 3 rok, 2 měsíce  
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter