Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Přestal jsem pít alkohol den ze dne
#17639
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj Lee. Můžu se zeptat, jak dlouho abstinuješ?
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17929
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj všichni, kdo si přečtete můj příspěvek. Je mi 38 let, a poslední 4 roky jsem v hospodě popíjel pivo v kombinaci s panákama. Již po 2 letech bezměrného pití - denně min. 12 malých piv (třetinky jedenáctky Gamb.) a do toho téměř to samé množství panáků, jsem na sobě pociťoval negativní vjemy a bolesti všeho druhu. Začalo to pálením žáhy, přes bolesti v oblasti ledvin, a když jsem náhodou nepil - po nějaké velké pitce : třásl se mi hrudník,zvýšil se mi krevní tlak na 150/120 a když jsem chtěl usnout, dostavily se šílené křeče v nohou, nejvíce v oblasti lýtek. To jsem ze začátku řešil půl asi čtvrtkou soli v kávové lžíci zapitou vodou. Pálení žáhy jsem řešil jedlou sodou. No hrůza! Skončil jsem kvůli tomu v Praze-Motole, kde mi objevily zánět jícnu třetího stupně.No, teď to zkrátím:
Kvůli chlastu mi zkrachovala firma, protože jsem místo do práce
pobýval s rádobykamarády v hospodě, nebo v barech, a to sem tam i od dopoledních hodin, pak už jsem býval po třech pivách v těžké náladě, přicházely emotivní výlevy, deprese, negativní myšlenky a myšlenky na sebevraždu. Vše kolem mě bylo špatně, lidi byli špatní, zákazníci též, prostě jsem byl tv. negáč, prudič.
Kvůli chlastu jsem odjel do zahraničí, kde jsem žil od svých 18-ti a nechlastal. Vrátil jsem se sem po 12-ti letech, a pracuji zde téměř půl roku...
... a jsem naprosto čistý, piji jen jedno kafe po ránu, jinak celý den pouze čistou vodu. jím hodně zeleniny, ovoce. Denně sportuji. běh, rychlá chůze, kliky, dřepy, sklapovačky. Shodil jsem díky tomu 12kg.
Nyní se tím skvěle, jako jsem to už ani nepamatoval. Kdysi jsem byl troska, úplná nula, kdežto nyní jsem silný, myslím pozitivně, vrátila se ke mě přítelkyně a ti mě znali mě nepoznávají.
Nejhorší byl první týden, a nejkrutější první pátek a sobota bez alkoholu.
Všem vzkazuji: dá se to vyřešit, jen to chce si uvědomit, že máte problém a mít silnou vůli a ohromnou motivaci. Je potřeba převrátit dosavadní života a hlavně hecování typu: kámo, pojď na jedno!
Můj strýc to nepochopil a proto musel zemřít ve svých nedožitých 42 letech - uchlastal se.
A závěrem: pití mě hrubým odhadem za poslední 4 roky stálo cca 700 000,- Kč.
Tak držím palce všem. Až přestanete, budou z Vás skvělý lidi.
Mějte se, Petr, Praha.
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17930
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok, 1 měsíc  
Gratuluju. Jen mi z toho nějak uniká jak dlouho nepiješ.
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17932
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok, 1 měsíc  
frajer si Petře
vypadá to okolo půl roku bo déle.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17954
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj,nepiju přes půl roku. Nedám si ani naealko pivo, nebo tzv. Radlery. Všude je totiž cítit chmel. Za pár měsíců chci skončit i s cigaretami, to bude nejtěžší rozhodnutí, ale myslím, že to zvládnu. Petr
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17955
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok, 1 měsíc  
Pozor na to, půl roku je dobrý, ale pořád si ještě nadšený z toho, že nepiješ. To pomine, a budeš na to špatné zapomínat, přijdou krize, všední starosti. Mysli na to už teď.
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17956
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok, 1 měsíc  
Ty cigarety se mi nějak nehodí do toho jinka optimistického psaní.......nechci malovat na zeď
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18053
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok, 1 měsíc  
Mě pořád někdo říkal, že piju teprve pár měsíců, že mi ještě pracuje ta počáteční motivace, počáteční nadšení a že teprve přijde pokušení, až to opadne...žádné pokušení nikdy nepřišlo, 1 rok a 4 měsíce, to už si myslím, že se nejedná o počáteční nadšení...ale cítím se stejně od počátku abstinence...tenkrát mi jakoby něco v hlavě přepnulo a i když to dřív nešlo, tak najednou to přišlo a už jsem se nenapila, za celých 16 měsíců abstinence jsem ani jednou neměla žádnou slabou chvilku, prostě v tom mám jasno, že mě se alkohol netýká...první rok jsem se bála mít něco doma, teď mi tu vůbec nevadí, že je doma víno, vodka...nic mi to nedělá.
Je to hodně individuální, někdo se s tím pere celý život a drží to abstinovat na sílu, i když chodí na AAčka, někdo prostě přestane sám a nikdy už si nedá a jde to bez problémů.
A dokonce před půl rokem se se mnou rozešel přítel a stejně jsem ani nepomyslela na flašku, brečela jsem, ale neměla jsem to nijak spojené s lahví, že by mi jako mohla přinést úlevu.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18054
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok, 1 měsíc  
jsi šikulka.Já si myslím,že je to tím,v které fázi kdo skončil a v motivaci,která se musí posilovat.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18070
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok, 1 měsíc  
Natálie tak to můžu jen závidět a gratulovat.
To přepnutí znám s cigaretami, hlavně vím o jaké přepnutí jde. Nejhorší je že stačí dát jednu, nebo jedno a řetězová reakce je k strhnutí
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter