Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2930313233343536
Dolů
Téma: Nepít je těžká pohoda
*
#51212
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Já vydržel max. 14 dní, když jsem chlastaval a poprvé abstinoval. U mě ten první měsíc byl hroznej craving, takže by to sedělo. Ale je to orientační. Ja tu závislost spíš posuzuju v kategorii jako mám/nemám, než intenzitu od 1 do 10. Řekl bych, že intenzita se asi mění a lítá od 1 do 10. Zatímco nemoc zůstává. Té se nezbavim nadosmrti. Ať si to přiznám či ji zlehčuju.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 01/10/2018 22:58 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51230
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Krtek napsal:
Milan. Prvé týždne ideš na vlne eufórie, na niečom novom. Eufória časom opadne. A potom sa dozvieš, ako si na tom.

U mě první měsíc nebyla euforie, ale normální peklo. A věřím, že tak to má většina alkoholiků.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51255
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
V souvislosti s abstinencé si nevzpomínám na žádnou euforii. Je jedno jak dlouho bez chlastu (týden, měsíc, půl roku, necelý rok) Žádné stavy euforie si nepamatuji).
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51256
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Ne? Takovy ten lepsi pocit, ze s cistou hlavou jde vse snaze. Ze si muzu naplanovat xy veci a jak snadno se resi a jak to jde hladce? A ta radost z toho?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51257
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Jo, takový ty denní snění, jak nebudu chlastat a celej svět bude skvělej a všechno se povede a za ty ušetřený prachy udělám nevim co, to jsem taky měl, střídalo se to s úzkostí, smutnou náladou, síleným cravingem atd. Ale už nevím, jestli to bylo první měsíc. Nějak zkraje to občas bylo. Taky jsem neudržel téma, přeskakoval jsem z tématu na téma, myslím, že se tomu říká tangenciální myšlení. Pro posluchače to bylo hrozné..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/10/2018 22:42 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51261
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Jo, tá euforia je skôr po liečení. A netvrdím, že je to u každého. Tam 3 mesiace nemáš čo robiť len plánuješ buducnosť, tak sa po návrate s elánom vrhneš do tej abstinencie. "Svojpomocne" je to asi trochu iné, pretože ja som prvé mesiace prežil v liečebni. Ja som to peklo prežil tam. Tam sa nejako stabilizoval a po návrate na to nabehol. Ty si Milan tie prvé 3 mesiace musíš prežiť doma, aj s absťakom a všetkými pokušeniami. Asi preto to vnímaš inak.
Petr N. tak tou euforiou som samozrejme namyslel, že niekto skáče od radosti po strope. Ale niečo ako písali chalani po tebe.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51262
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Ale jo. Byla tam, euforie. A stále je. Opravdu člověk vstává s čistou hlavou, odpadají každodenní starosti se sháněním chlastu, člověk lépe stíhá věci běžného života, doma to začne vypadat líp, i ty prachy jsou.
Jo, strida se to se splinama, ale i to je v živote normální, duše alkoholicka je však precitlivela, tak s tim člověk musí počítat. Pracovat, když je příliv energie a umět odpočívat, když jsou 'líné dny'. Blbe věci řešit a nezabředat, to je rychla cesta k flasce. Člověk se prostě musí naučit znovu žít život. ....
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51269
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Allie: Mně někdy po roce a půl ta euforie zmizela. Zvykl jsem si, že jsem střízlivý a považuju to za samozřejmost, i když si uvědomuju, že bych za to měl být vděčný Bohu, sobě, doktorům, lidem, co se mnou chodí na skupiny.. To občas jsem jim vděčný. Ono je to asi přirozené. Tak je to jako se všema nemocema. Když jsem měl třeba blokaci krční páteře a nemohl jsem hnout hlavou a doktoři mně píchli injekci a narvali léky na uvolnění páteře a proti bolesti, byl jsem jim vděčný, že mi to už nebolí, po nějaké době, že můžu hýbat hlavou ze strany na stranu (ten tolik samozřejmý pohyb do té doby), pak jsem se uzdravil zcela, tak jsem byl šťastný jako blecha, jak je to skvělé a za tři měsíce jsem pomalu nevěděl, že jsem nějakou blokádu měl. Určitě jsem neměl nějaké nutkání nosit na chirurgii doktorům doživotně kytky a bonboniéry. Patří to nějak k růstu.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 03/10/2018 14:38 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51270
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Jj, taky si pamatuju tu úlevu, když člověka něco boli, pak se odhodlá jít k doktorovi a problém se vyresi.
A s tím chlastem ja to beru tak, že si to chci neustále připomínat, jak je mi dobře, aby mi to nezevsednelo. Hlavně si člověk nesmí myslet, že je vyleceny. Furt ve střehu.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51271
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
wave.rozhlas.cz/diagnoza-f-pribeh-alkoholika-jardy-5202918

Toto je zajimavy pribeh stoji za pusteni nevi nekdo tech 12 pravidel k strizlivemu zivotu? Diky
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2930313233343536
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter