Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2930313233343536
Dolů
Téma: Nepít je těžká pohoda
*
#51296
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Lída Závislá,já určitě netoužím po tom ,abych se mohla občas někdy za čas aspoň trochu napít. Moje rozhodnutí je nepít do konce života a nedělá mi to potíž.Nemám chutě,netoužím po alkoholu a přestávám ho vnímat ,že kolem všude je.Už to mám v hlavě srovnané.Konečně.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51297
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Lída Závislá napsal:
Všichni toužíme po tom, abysme se mohli občas trochu napít, ale je to bez šance. Kdysi jsem delší dobu abstinovala, ale pak došlo na přípitek na svatbě a bylo mi trapné se nějak vymlouvat, tak jsem přípitek vypila a hned jsem byla ve starých kolejích. Bylo by dobré, moci si občas něčeho trochu loknout, ale je to nesplnitelný sen. Nejhorší jsou fakt ty přípitky, protože výmluvy jsou vždy trapné a každému je jasno, že mám problém s chlastem, když přípitek odmítnu.

Já bych tam dal: "Hodně z nás někdy touží abysme se mohli..." Ono semtam toužim, většinou už ne..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51298
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 04/10/2018 20:05 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51301
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Tak hele, co se dneska stalo-taky na alko už nemyslím, spíš s radostí zjišťuju, jak je mi bez chlastu líp, jak jsem v kondici a mám čas a tak.
No a dneska čas vybyl na procházku v tomhle projasněným podzimu a v tom mi píše i volá kámoš-jak zamluvil s ostatníma kámošema a kámoškama chatu a že se pojede 20. října na tři dny pařit s kulturním programem, koncert, vohně, atd., a procházky, krásný lesy, hospody všude, prostě skvělý!
No a jako by to bylo před lety, slyšim se, jak nadšeně blábolim, že jedu, jasně!
A v duchu se děsim, co blbnu, ale vymiňuju, že jsem takovej vzorňák, že přece bych moh VYJIMECNE jet-a kámoš se raduje, že teda jedu a samo sebou se teda taky napiju!-on teda ví, že nepiju, ale nějak se rozumí samo sebou, že to pivo si s nima teď dám.
Tak já se tak procházim v tomto slunečným až milostivým podzimu a děsně se na tu chalupu těším a představuju si tu pařbu-a v tom mi dojde!
To napití by znamenalo ožralství a kocovinový běsy a další piva a depky, psycho a tak. Že jo. No jasně. Takže nic. Ne, nechci to. A nebude to. Nepojedu. Už se těším, že nepojedu.
Je mi jako bych se najednou vzbudil z nějakýho toho alko snu!
Ale už je to pryč a těším se, až vám to tady toho 20. října potvrdim.
Vy tady ste kámoši!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51302
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
A kámošky.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51303
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Liduško. Ak budeš takto rozmýšľať, ďaleko to nedotiahneš. K tým prípitkom. Odporúčam len krátke NIE. Nevypijem. Až začneš hľadať výmluvy, ľahko sa do nich zamotáš a pri treťom prípitku zabudneš, ako si zdôvodnila prvý. A hlavne dávaš im šancu, aby ťa prehovorili. A ľudí vážne nerieš v týchto veciach. Nestojí to za to. Je to tvoj život, tvoje rozhodnutie nepiť.
Máš na výber 3 možnosti.
1. Buď sa s tým zmieriš, že nemôžeš piť a budeš abstinovať.
2. Alebo budeš s tým alkoholom "bojovať" a trápiť sa myšlienkami ako rada by si si dala, prečo iný môžu a ja nie atd. Vymýšľať výhovorky. Síce nebudeš piť, ale budeš sa trápiť. Jedného dňa to trápenie ukončí prvý pohárik.
3. Alebo využiješ tretiu možnosť a budeš smelo piť. Zbavíš sa tým výčitiek zo zlyhania a trápenia pri abstinovaní.
Máš na výber.
Ohľadom seba ti napíšem takto. Nenazval by som to túžbou, skôr v určitých situáciach sa to pripomenie ak sú problémy. A keby som nebol alkoholik, možno aj teraz sedím na pive. Ale som. Tak som si pre seba vybral tú možnosť zmierenie. Život bez boja s alkoholom. To že som si vybral prvú možnosť samozrejme neznamená, že jedného dňa nemôžem skončiť pri tretej. Ale to budem riešiť, až sa tak stane.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51304
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Sochari,
dobre delas ono u me hraje v posledni dobe vyraznou roli i to, ze jsem vyselektoval pratele na ty "dobre" a "zle" ty s kterymi si muzu zajit na kavu, bembajz, pokecat, projit se se psem apod a na ty se kterymi jsem travil spoustu casu a ne ze bych nemel hromadu zazitku, ale 90% z nich byly vzdy v souvislosti s alkoholem jelikoz jsme byli jim opojeni-tech prihod je tolik, ze by to vydalo za knihu, ale nechavam je byt, ja uz moji knihu dopsal a druhy dil neplanuji, oni by se za den dva oklepali a jeli by si dal svuj zivot, Tebe by to mohlo semlit a ovlivnit a vratit zpstky tam, kde nechces budme radi, ze to mame tak nastavene a uvedomujeme si to Doufam, ze mi to takto vydrzi Nyni mam problemy s bydlenim a spankem kdykoliv predtim bych to resil alkoholem ted uz ne Spravne rozhodnuti PS: Ty me "kamarady" jsem potkal v nedeli ve 14 hodin opousteli zahradku mistni restaurace a nekde pokracovali sli na "jedno" na "spraveni" ze soboty....kdyz jsem videl jak se trmaci a jeden z nich predevsemi prepadava pres paravan do kere ohranicujici zahradku rekl jsem si..."To prece nechces bud rad za to co mas"
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51306
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Michale, dík-přesně! Nechci to.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51308
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Ahoj všichni
Sochaři, tohle "dobrodrůžo" znám. Lidi, psi, ohně, bubny, konzerty, debaty, nejen chlast, tance atd. Myslím, že se pohybuju mezi dost podobnými lidmi jako Ty, tudíž si umím představit, jak by to probíhalo. Máme stejné výzvy. Taky už říkám NE. Popravdě se mi pak uleví, když je po tom, když se třeba manžel vrátí a nají se, umyje se a jde si lehnout a já mám pak pocit: tááák, a je to Žádná ostuda, žádné průsery, žádný přepíjení opice apod... A je další den, který si můžu "užít" normálně. Minule jsme s tím vzniklým volnem naložila tak, že jsem vlastně nevěděla co dřív (nebudu to rozepisovat, některým to zde vadí, tak ať nejsem trapná). Držte se Všichni
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51309
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Šantalko, máme to podobný a určitě máme i nějaký společný známý, však jsem si na tebe kolikrát vzpomněl-a taky máme společnou tu úlevu a radost, když odoláme. A to teď taky bude, nepokazim podzim!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2930313233343536
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter