Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...6789101112...19
Dolů
Téma: Zdravotní problémy alkoholika
*
#45241
Cirhoza + Krvácení z jícnových varixů a další Před 6 rok, 8 měsíce  
Zdravím Je mi 20 let a přesně na den před čtyřmi měsíci mi zemřel tatínek na vykrvácení z jícnových varixů a selhání jater jako takových. Nicméně abych se vrátil úplně na začátek tohoto příběhu. Je tomu už více jak 10 let abych se to snažil co nejlépe upřesnit dejme to že je to tak l2 let. Poprvé když taťku hospitalizovali tak to bylo na základě zánětu slinivky břišní. V té době jsem byl ještě malý kluk ale co vím z vyprávění od mamky tak to způsobil alkohol... V tě době taťka na nějakou dobu s alkoholem seknul a jak se říká zánět slinivky je prvním varováním jenže taťka u abstinence dlouho nevydržel. Za nějakou dobu začal pít znovu a to ve velkém stylu ... do hospody chodil denně s přehledem dával 10 až 20 piv denně tvrdý alkohol pil jen výjmečně. Trvalo to asi rok a zavolal si sanitku byl celý oteklý měl žlutou kůži a žluté bělmo. Byla mu diagnostikována Jaterní cirhoza .... Hlavně musím podoknout že žil sám a já vyrůstal s mamkou a jejími přiteli. Tatínek tuhle nemoc vzal opravdu vážně a ze dne na den přestal pít takhle vydržel deset či jedenáct let. Asi po pěti letech Kdy měl tatínek tuhle nemoc jsme se k němu i s mamkou vrátili.. Nic nenasvědčovalo tomu že pije samozřejmě .... měl nemocné játra a s tím i jiné onemocnění ... neustále měl nateklé dolní končetiny bral léky na srážlivost krve na odvodnění a lepší zažívání bylo toho spoustu. Samozřejmě my se nikdy nedozvěděli to co mu řekl doktor když byl na vyšetření jako např. Fibroskopie ... atd. Prostě se o tom nebavil. Jeho největší slabinou nebyli játra. Pravda měl je ve špatném stavu ale pořád mu jakýmsi přijatelným způsobem fungovali . Jeho nejvíce ohrožovali Jícnové varixy které se důsledkem špatné funkčnosti jater zvětšují až do takového stavu kdy mohou prasknout a pacient následně zemře na vykrvácení pokud se nedostane rychlé lekářské pomoci. Samozřejmě že člověk s takovýmto onemocněním má držet přisnou dietu vyhýbat se alkoholu a zapsat se do registru pro transplantaci jater. Jenže taťka a to je bohužel ten problém nikdy žádnou dietu nedodržoval a popíjel nealkoholické piva. V roce 2016, ASi 14 dní marodil se zádama ... a 4 dny před vánocemi .. mu praskli jícnové varixy. Ten den kdy se to přihodilo jsem přišel z noční a taťka ležel na gauči. Byl takovej divnej vždycky se mě na vše vyptával Byl prostě fajn vždy byl hodnej ať už opilý nebo střízlivý, ale ten den byl prostě jinej. Ptal jsem se ho co se děje .... Zrovna přišel z kapaček na které chodil kvůli těm problémům se zády. Já jsi šel lehnout po noční jako obvykle ale ani jsem nestačil usnout a slyším taťku jak mě volá z obývacího pokoje .. Přišel jsem za ním a ptal se ho co se děje ... říkal mi že se mu udělalo zle a byl před chvíli zvracet a že zvracel krev a nejspíš mu praskli varixy. Okamžitě jsem věděl že je zle, zavolal jsem mu tedy rychlou ...a ty si ho odvezli. Ten den jsem měl jít znovu na na noční a tak jsem to už neřešil a věřil jsem že se o taťku dobře postarají. Druhý den s babičkou (Od mamky) jsme se jeli podívat za taťkou do nemocnime.... Vůbec jsme nevěděli kde leží, hledali jsme ho všude možně ... nakonec jsme se dopídili k tomu že taťka je NA Jednotce intenzivní péče... a okamžitě mi zatrnulo .. Když jsme dorazili na JIP taťka byl v Komatu a já se absolutně psychický Zhroutil plakal jsem a na JIPU jsem vydržel ani ne minutu a musel jsem odejít. Následně jsem se po rozhovoru s primářem dozvěděl že tatínek může zemřít a to mě absolutně dorazilo. Nakonec dalšího dne jsem volal na JIP a přišla radostná zpráva tatínek se probudil z komatu a komunikuje.. Okamžitě jsme za nim jeli.. Poznal nás brečel když jsme za ním s mamkou přijeli objímal nás prostě byl absolutně v pořádku co se myšlení a paměti týče. Po nějaké době byl dán na Internu a tam ho po týdnu začali popadat zvlaštní psychotické stavy ... Volal nám mluvil o bohu a různých věcech .. Pro nás to byli prostě šílenosti které vypouštěl z pusy. Moje teta Taťkovo sestra mi volala a pořád mi vykládala že se taťka zbláznil... Měl jsem s taťkou snad hodinovej rozhovor o absolutních kravinách pořád mě přesvědčoval že zítra bude doma atd.. samozřejmě jsem tomu nevěřil a šel spát. Druhý den ráno mě probudil telefon Zvedl jsem to a byla to sestra z Nemocnice a říkala mi že tatínek utekl z nemocnice že je agresivní a že nastoupil do autobusu a jel do sousedního města kde jsme bydleli autobusem je to asi 20 minut. Samozřejmě v absolutním stresu jsem na taťku vyčkával na autobusové zastávce .. a čekal kdy se objeví .. po nějaký době ho vidím jak jde ke mně v pyžamu s igelitkou ve které měl ostatní věci a kanylama čouhajícíma mu z krku ... Když ke mě přišel vůbec jsem ho nepoznával začal na mě křičet vyhrožoval mi že mě zbije atd. Prostě se choval tak jako nikdy předtím ... Nakonec jsem ho vzal domu Zavolal jsem Sanitku společně s policií ... ty ho odvezli nazpět do nemocnice ... tam ho přikurtovali k lůžku .. Druhý den jsem opět jel do nemocnice a ta doktorka na Iterním mi řekla že je vážně nemocný říkám si Kurva to mi neříkáte žádnou novinu .... a že prodělal dellirum ... Ptám se jak je to možné ... když pil jenom nealko... Doktorka mi řekla že z nealka to mít nemůže ... ale jde vidět podle jater že si prostě musel občas dát sklenku normálního piva. Nakonec paní Doktorka vyjednala taťkovi hospitalizaci v Petrohradě ... tam taťka vydržel asi měsíc následně jsme si ho vzali domu já šel na paragraf ... staral jsem se o taťku ... V 51 letech byl jako devadesátiletý. Neudržel moč špatně chodil vůbec nemluvil ... i když chápal co po něm chceme nebyl schopen tu danou věc vykonat ať už fyzicky či mluvou. PO asi 14 dnech jsme museli taťku dát na LDN .. tak vydržel asi 4 dny a varixy mu praskli znovu tentokrát byl v komatu asi týden a doktoři nám řekli že už se na 98 % neprobudí .. takže už jsme se na to žačali připravovat ... a najednou po týdnu kdy byl taťka v komatu mi volala teta že se taťka probudila že komunikuje okamžitě jsme za nim jeli ... Vypadal že se z toho opět vylíže ... jenže Po 14 dnech kdy ho přesunuli na internu .. se z taťky stal ležák nemohl chodit sestry ho museli krmit podávat mu pití .... z flašky pro děti ... A nebyl pomalu schopný ani komunikovat ... zemřel dne 10.3 2017 v 7:40 ráno z největší pravděpodobní ve spánku.... do dneška se nemůžu zbavit toho že taťka tady není ... neustále na něj myslím prostě to nejde .... Tímto chci všechny upozornit na to aby si na alkohol prostě dávali pozor a užívali ho s mírou ....
Ladislav Schretter
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45242
Re: Cirhoza + Krvácení z jícnových varixů a další Před 6 rok, 8 měsíce  
A ještě abych k tomu dodal jednu věc z největší pravděpodobností trpím panickou atakou .... A Docela dost piju a alkohol mi v tom dost pomáhá a tak se chci zeptat zda s tím někdo nemáte zkušenosti... Díky za odpověď a předem se omlouvám za dost dlouhý příspevěk... Děkuji za pochopení.
Ladislav Schretter
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 10/07/2017 03:45 Provedl: sretik.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45244
Re: Cirhoza + Krvácení z jícnových varixů a další Před 6 rok, 8 měsíce  
Ahoj Ladislave, příběh tvého tatínka by měl být varování pro všechny i pro tebe. Nebudu ti moralizovat , manželovy umřel taky tatínek ve 49 letech na rakovinu střeva a taky v důsledku nadměrného užívání alkoholu. A můj muž ho věrně kopíruje a oba popíjíme jak kreténi. Já jsem manžela tlačila, snažila se ho motivovat, ale nakonec nic nezabralo, protože já jsem taky alkáč a vždy se to vrátilo do stejných kolejí. Ale díky ti moc za ten příběh, to jsem potřebovala. Chci s tím svinstvem zkoncovat, protože hrozně miluji život.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45245
Re: Cirhoza + Krvácení z jícnových varixů a další Před 6 rok, 8 měsíce  
Ahoj Láďo,
Nejdřív Ti chci napsat upřímnou soustrast ... je mi Tvého otce moc líto, podle toho, co píšeš byl dobrý člověk, který podlehl jen alkoholu. Zároveň díky, že jsi tady tento příběh napsal, může ti být varování pro mnoho lidí i pro mě samotného... drž se, takové věci chcou čas a z paměti a vzpomínek Ti tátu nikdy nikdo nevezme .Co se týče těch panických atak či úzkostí, tak s tím mám obrovské zkušenosti,začaly mi asi jako Tobě kolem 20ti let, nyní mi je 28let, takže Ti teď poradím, co bych udělal já na Tvém místě, protože Ti to může výrazně komplikovat život!!! Máš dvě cesty první je ta má-ta špatná (kdybych tak mohl vrátit čas) ...úzkosti řešené alkoholem, pak rychle mizí viď ale nic neřeší jen problémy prohlubují, prášky ať už antidepresiva či benzodiazepany, rovněž z dlouhodobého hlediska ničí člověka a zanechávají trvalé nenávratné změny, proto Ti radím nezvol stejnou cestu jako já!!! Vem si ze mě příklad... zvol cestu jinou homeopatika, bylinky, relaxace, psychoterapie,meditace a práce na sobě samém a se svým podvědomím... alkohol Ti jen tyto stavy zhorší, tolerance se bude zvyšovat a pak už budeš pít na sílu a úzkosti zahánět... hodně štěstí a snad na mě dáš ...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45250
Re: Cirhoza + Krvácení z jícnových varixů a další Před 6 rok, 8 měsíce  
Ahoj. Předem děkuji za odezvu. Každopádně z toho důvodu jsem to napsal abych na tenhle problém co nejvíce upozornil a motivoval lidi aby s alkoholem sekli. Doufám že se toho zbavíte. Hodně štestí.
Ladislav Schretter
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45251
Re: Cirhoza + Krvácení z jícnových varixů a další Před 6 rok, 8 měsíce  
Ahoj Michale.
Strašně ti děkuji za radu. abych pravdu řekl tyto stavy už pociťuji daleko déle trvá to už asi tak dva roky. Nedávno jsem měl tlak na hrudi a bylo to pro mě něco nového a začal jsem plašit tak jsem si zavolal sanitu. V nemocnici mi řekli že mi nic není a že mám srdce absolutně zdravé. Koukal jsem se jakými příznaky se ataka projevu. A příznaků mám strašně moc ať už s psychické stránky tak fyzické. Chci to řešit nejdřiv se o tom poradím s někým nejbližším. Protože doteď jsem se to bál řešit nikomu jsem o tom dosud nepověděl. ASi začnu s psychoterapií jak říkáš a uvidí se co dál. Ještě jednou díky za radu. Moc si toho vážím.
Láďa
Ladislav Schretter
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45253
Re: Cirhoza + Krvácení z jícnových varixů a další Před 6 rok, 8 měsíce  
Láďo,
Není zač, ty stavy, co pociťuješ bolest u stdce, pocit nedodýchnutí, slabost, rozmazané vidění, knedlík v krku apod, jsou typické pro panické ataky, jestli Ti můžu poradit pro začátek, ber dostatek hořčíku třeba ve dvou dávkách klidně 400mg denně, zkus mít prav.spánkový režim (pokud děláš noční, tak to půjde těžko) a určitě se svěř a poraď nejbližším já ani ty jsme si tyto problémy nevybrali...Dneska je touž bohužel velmi časté psych.onemocnění, ale bojuj, dá se to překonat, např.panické ataky zneškodnit během pár minut dechovými cvičeními Ale zvaž pak ty léky, časem Ti budou doslova cpány do krku ať Tě doktoří mají " z krku" ... Někdy se to bez nich neobejde, ale jak píšu, já bych zvolil jinou cestu, pokud bych mohl vrátit čas
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53781
Jaterní testy Před 5 rok  
Dobrý den. Zjistila jsem že můj manžel má problémy a alkoholem které si nepřipouští. Dokopala jsem ho aby si nechal udělat jaterní testy a ty má zvýšené. Bohužel hodnotám moc nerozumím. Mohl by jste mi tu někdo říct co to znamená? Manžel mi totiž tvrdí že o nic nejde ale moc mu nevěřím protože ho doktor poslal na další vyšetření přímo do nemocnice . GGT mu vyslo 16,86 a norma píše 0,17- 1,19. Což on má teda 15x víc než udává norma....i ostatní má zvýšené a do toho mu zjistili vysoký cholesterol. Z něj bohužel nic nedostanu co mu na to řekl doktor. Jediný co mi řekl že asi před vysledkama moc chlastal tak teď prý před těmi dalšími to omezí aby to zase kleslo. Moc vám děkuju za odpověď.
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 01/03/2019 06:42 Provedl: Jananova.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53786
Re: Jaterní testy Před 5 rok  
Hned na zaciatku napisem, ze nie som lekar, takze ma neber prilis vazne.

Pokial viem, GGT je enzym, ktoreho zvysena hodnota spravidla indikuje nejake problemy v peceni, ale nie je velmi (vobec) specificka - teda neda sa, len na zaklade tejto hodnoty, povedat, ci pacient privela pije, alebo ma nejake problemy so zlcovodmi, alebo trebars nejaky nador. Hadam, ze preto mu lekar naplanoval dalsie testy, zvlast, ak mu manzel zatajil, kolko pije.

Ale asi mozme celkom sebavedome tipovat, ze takto na uvod mu poradil dietu setriacu pecen - v zasade zdravo sa stravovat, pit dostatok tekutin, vystrihat sa alkoholu, ist na tie dalsie testy a potom sa uvidi.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#53789
Re: Jaterní testy Před 5 rok  
Ahojky,co já vím tak ,že někdo pije,je v testech dobře poznat a taky zvýšený cholestelor a cukr tomu nasvědčují,další vyšetření může být třeba pro vyloučení cirhozy nebo jiného onemocnění. Ale je to jen má zkušenost. Tak přeji pánovi at mu to dobře dopadne.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...6789101112...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter