Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Můj příběh
#16824
Re: Můj příběh Před 10 rok, 3 měsíce  
Mně AA moc pomohli, pomáhají statisícům lidí po celém světě.Určitě nejsem na nich závislá, nenutím je nikomu, můžu poradit jen z vlastní zkušenosti, neznám lepší doléčování.Každý alkoholik potřebuje doléčování, ty jsi mohl být jen velký piják, nemusíš být alkoholik, proto abstinenci snášíš dobře.U nás jsou chutě, sny, další věci pořád v hlavě, a jiné možnosti doléčování také neznám, možná opakovačky v léčebně, což je moc málo.Je rozdíl nutit a doporučovat, ne?V Praze jsou asi i jiné možnosti, pak v celé republice je minimum poraden, odborníků na alkoholismus.Míst v léčebnách je také málo.AA jsou nejjednodušší , nejrychlejší pomoc.Nedovolím si doporučit třeba "léčebnu", která za 3 týdny vyléčí alkoholismus , ale za 60 tisíc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16825
Re: Můj příběh Před 10 rok, 3 měsíce  
Zdravím Petře. Já chodím na skupinové terapie které pořádá společnost A-kluby. Je to také zadarmo a součástí služeb je i sociální poradenství(ať jde o bydlení, práci, právní poradenství) mrni na net. No a takových organizací je víc, ale nebudu tady přece tvrdit, že jen A-kluby které mi pomáhají zachrání všechny. Je to blbost. Mě konkrétně nevyhovuje nic co je anonymní. Mám to prostě spojeno s udavačstvím a nečestným jednáním. Já jsem zásadně pro transparentnost. Pořád se mluví o tom, jak společnost nezná problematiku alkoholismu, ale pokud se pořád všichni budou stydět za to, že jsou vlastně nemocní, společnost se nikdy nic nedoví. Já se za to, že jsem pil stydím, ale vůbec se nestydím za to, že jsem v současnosti abstinující alkoholik a všude kde se setkám s nabídkami alkoholu nebo otázkami proč nepiju, řeknu pravdu a nevymlouvám se na auto, léky a jiné ubohosti. Proto taky vyplněný profil a foto na těchto stránkách. Vůbec mi ani nevadí, že personalistovi při mé lustraci v případě žádosti o zaměstnání po zadání mého jména do vyhledávače naskočí jako první odkaz stránky Alkoholik.cz. PROČ bych to měl tajit???
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16826
Re: Můj příběh Před 10 rok, 3 měsíce  
Ahoj Líbo. Možná neznáš lepší možnost doléčování, protože jsi jich moc nezkusila a možná že jsi se prostě trefila na poprvé. Hodně se píše o úspěšnosti léčeben. Můj názor proč přestane pít tak málo léčených je, že naprostá většina lidí jde na léčení proto, že ho tam někdo poslal. Ať je to manžel-ka, druh-žka, děti...A u takového člověka je to jak píšeš opravdu mrhání penězi. Bohužel. Jak píše Petr, přijít, svěřit se se svým problémem a poslouchat příběhy druhých mi nestačí. Na naší skupině si navzájem radíme diskutujeme a dáváme si takzvané zpětné vazby. Chápu, že se to každému nemusí líbit, protože pravda je většinou hodně nepříjemná. A co se týče tvé diagnostiky mé osoby. Vím dobře o čem jsou probuzení ze sna s uslintanou tváří a stavy kdy má člověk na pití takovou chuť, že brečí vzteky. A co se týče toho, jak daleko až musí člověk v pití zajít, aby začal něco dělat, mám to jak ty. Já se nejít léčit, tak tady nejsem. No tak všichni abstinující alkoholici a vy co pro abstinenci něco děláte, bojujme ať fandíme AA nebo ne. Abstinence je přece super
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16827
Re: Můj příběh Před 10 rok, 3 měsíce  
bojujme společně
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16828
Re: Můj příběh Před 10 rok, 3 měsíce  
Přesně tak, je jedno, kam člověk jde, hlavně, že mu to pomáhá, nepije.V AA se ale učíš, děláš Kroky-bomba...vymysleli to alkoholici, a kdo je na alkoholismus největší odborník?Zase jen ten, kdo si tím prošel, má vysokou školu života, ví!Také jsem měla na ně smíšené názory, než jsem pochopila, o co v AA jde, jak fungují, a anonymita je pro lidi z venku, každý nemůže prohlašovat, že je alkoholik, jejich profese to nedovolí, zaměstnavatel nechápe, lidi potřebují chránit před svým okolím. Nenutím je , ale přeji každému, pochopit je......jinak mezi sebou anonymní jistě nejsme.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16830
Re: Můj příběh Před 10 rok, 3 měsíce  
Dobry den
Jmenuji se Vladimír-je mne 55 let.Od svých asi 16.let jsem začal pít alkohol a vždy se opíjel do němoty.Z počátku jsem snesl málo alkoholu,bylo mne špatně od žaludku ,celková nevolnost.Od mládí jsem se sanžil hodně sportovat,ale když se šlo na zábavu ,já se tam vždy opil.Proč?Ptám se dnes.Byl jsem více veselý,v okamžiku opíjení se ,jsem měl super pocit uvolnění ,bylo mne všechno jedno,ve stavu opilosti jsem chtěl ,ab yto nikdy neskončilo.Moje rána byla ,ale krutá,myslel jsem ,že je to můj konec.Bylo mne šíleně špatně.Sliboval jsem si,že už se nikdy takhle neopiju.Sportoval jsem ,pracoval,přišel víken a já skončil stejně,zábava,opití se ,hnudné ráno.A tak to šlo do mých 40.let.Byl jsem dvakrát ženatý,první manželství skončilo velice brzy,kvůli mému pití alkoholu,druhé manželství skončilo po 7.letech.Přišel jsem o rodinu,o domov ,o možnost být každý den se svými 2.syny.V roce 1998 jsem padl na své psychycké DNO,kdy jsem už byl totálně ba pokraji smrti,ano,bylo to tak.Nechtěljsem umřít a asi z pudu sebezáchovi jsem vyhledal sám pomoc na psychyatrii.
Nastoupil jsem do léčebny .Můj život se mne změnil o 180stupňů pozitivně.16.rokem se učím být střízlivý .Je to super život.Nabízím osobní setkání těm,kteří si přiznali bezmocnost nad alkoholem,drogami,geamblerství,nebo jinými návykvými látkami.Já jsem musel přijmout pomoc ,aby mne bylo pomoženo.Bydlím v Plzni -můj skype je vladimir.arabasz2
emai.je Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript mob.702516911
Chci vám říci,že cesta bez závislosti existuje ,jen za předpokladu,že tou cestou chci jít.
Těším se na vás -Vladimír-žiji s třídavě již 9 let v Londýně a v Plzni-zvládám tento život proto,že jsem nastoupil cestu bez závislosti na omamných látkách(alkohol-drogy-geamblerství a podobně)Osobní setkání nabízím všem druhům závislosti!
Vladimir
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16862
Re: Můj příběh Před 10 rok, 3 měsíce  
Ahoj všem, dnes jsem načal 7. týden abstinence a překonal tak svůj dosavadní rekord Nový rok začal opravdu hekticky, navíc se snažím dohnat řadu věcí, které jsem v minulosti zameškal, takže mám pořád co dělat a jsem v jednom kole... Aspoň nemám tolik času přemýšlet nad kravinama. Cítím se fajn, bez trávy, alkoholu a cigaret je mi mnohem líp!!! Celkově jsem daleko víc veselejší, i když občas smutním nad tím, co všechno jsem svým minulým způsobem života promeškal... Tohle někdy až bolestně trýznivé vědomí mě doslova bičuje k tomu, abych na sobě co nejvíc makal! Bohužel to nejde tak rychle, chce to svůj čas, vytrvalost a trpělivost. Hlavně cítím, že toho času je málo, daleko více si ho vážím, už nechci ztratit ani minutu. Změnil jsem svoji životosprávu, začínám sportovat, postupně mizí nějaká ta nadbytečná kila... Lépe snáším náročné situace, třeba v práci. Občas dostanu kompliment od okolí ohledně mé změny k lepšímu - to vždy potěší nejvíce Je mi takhle mnohem líp. Je třeba si to stále připomínat a vytrvat!
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16876
Re: Můj příběh Před 10 rok, 3 měsíce  
Zvedni se a přestaň se litovat, myslíš, že jsi dokázal málo???
Jsi frajer, gratuluju. Ted hledej co Tě baví a dělej to, třeba kraviny.....začni odmala (zvířata,tvoření, kreslení...) hledej
Lenny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16879
Re: Můj příběh Před 10 rok, 3 měsíce  
Pro Fenix: To je paráda. Každej den se počítá!!!
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16905
Re: Můj příběh Před 10 rok, 3 měsíce  
Fenixi, je to skvělé, co jsi dokázal. Vydrž, tvé tělo se čistí, upravuje se metabolismus, pro tvé tělo je to velká ťafka, samozřejmě k lepšímu. 7 týdnů je na jednu stranu dlouhá doba, na druhou stranu, tělo si začíná zvykat a potrvá minimálně rok, než se vše jakž takž srovná. Průběžně bude víc a víc nabíhat energie, zlepšovat se psychika. Je to krásný proces a stojí za to jím projít. Držím palce!
Lanička
Senior Boarder
Příspěvky: 79
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter