Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace
#19143
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Antidepresiva může předepsat pouze psychiatr.
Najdi si na netu psychiatra, zavolej mu a objednej se
Sezení jsou hrazena jako u každého jiného lékaře, 30kč poplatek.Existují ale i terapeuti, kteří si cenu stanovují sami, za sezení..ale na to se samozřejmě zeptej, až se budeš objednávat
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19145
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
psychiatr diagnostikuje a léčí na základě léků-často je užívání nezbytnou součástí léčby a u psychiatrických nemocí se jedná o dlouhodobé užívání.Toto nemusí být nutně jen psychiatrické onemocnění.Může se jednat o somatickou -tělesnou stránku.Nebo o psychosomatickou.Toto je záležitost obvodního lékaře.Toho bych navštívila nejdřív a poradila se tam.Může se tak projevovat Parkinson,Alzhaiemer,Roztroušená skleroza,onemocnění nervového systému či mozkového centra.-toto patří pod neurologii-tam je nutné doporučení obvodním lékařem.Psycholog neléčí.Pomocí psychologické terapie-sezení má každý možnost porozumnět sám sobě,najít svoji duši,své autentické já.Vyřešit tím svoji minulost a vyrovnat se s životními traumaty.Je to cesta do lidské duše.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19148
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Moc všem děkuji za reakce, je to úleva, když o svých problémech můžu s někým mluvit. Zatím jsem to dokázala jen s přítelem, ale mám pocit, že je zlehčuje. Bohužel, nebo možná bohudík, že si to uvědomuji, si po tom všem co jsem všude přečetla myslím, že za to může alkohol, že jsem si poškodila mozek, nebo jak to laicky říci. Akorát mi není pořád jasné to kontrolované pití, jak to, že mi nedělá problém, když se všude píše, že to závislost nedovolí a nikdo to nedokáže? Také mi není jasné, co znamená, že když se abstinující alkoholik jednou napije, lítá v tom znovu. To znamená, že si nedokáže říct dost a opije se do němoty a pije dál, nebo si umí říct dost, víc se nenapije, ale vrátí se mu po jedné skleničce nějaké špatné stavy a tím se dostane na začátek léčby?
Přeji všem krásný večer.
svetluska
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19149
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Jani, odpočívat umím jedině ve vaně, když si pustím svoji oblíbenou muziku, nebo když ležím u nějakého filmu nebo seriálu. Ale stejně mi hlavou pořád lítají nějaké myšlenky, skutečně vypnout umím jen málokdy. Podle mě v tom hraje velkou roli i strach z toho, že jsem opravdu závislá a že nevím, co se se mnou děje, co mám dělat a kde a jak začít.
svetluska
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19150
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Ahoj všichni. Světluško podle toho co píšeš ve svém prvním příspěvku - dokážu si dát jen jednu skleničku vína nebo malé pivo a ani ho nedopít, nebo nepít několik týdnu vůbec a pak si dát dva panáky a zase nic - si nemyslím, že tvůj problém souvisí s alkoholem. Určitě vyhledej odborníka, jak ti doporučují ostatní. No a pokud tě trápí, jestli jsi nebo nejsi závislá, na těchto stránkách najdeš i test závislosti, ten ti možná napoví...
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19153
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Zdravím,

antidepresiva již několik let může předepsat obvodní lékař. Sám jsem si je nechal předepsat od obvoďačky. K psychiatrovi jsem šel jen kvůli úpravě dávkování.
AD nemusí zabrat na poprvé, často je nutné vyměnit za jiná.

K psychiatrovi i psychologovi nepotřebujete doporučení. Seznam pojišťovnou hrazených psychologů, je možné získat přímo na pojišťovně.

-------------
Pro Svetlušku:
Jak radí Jana, zajděte k obvoďákovi. Pokud se neprokáže fyzické onemocnění, tak vám může předepsat AD.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19155
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Děkuji všem za info, moc jste mi pomohli. Já se o tomhle svoji obvodní lékařce právě svěřovat nechci, protože v ní nemám takovou důvěru (vzhledem k tomu, že k ní chodí i někdo z mojí rodiny, přátel).
Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.
Hana H.
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19158
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Proč se bojíš, že by jim to hlásila, nesmí!!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19159
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Líbo, to že se něco nesmí papírově, neznamená, že se ve skutečnosti neděje. Platíto především pro malá města a vesnice, kde zná každý každého. Drbny a slepice jsou i mezi zdravotnickým personálem.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19160
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Právě. Tady se jedná o menší sídliště ve městě. Hlavně jsem byla svědkem toho, že doktorka se sestrou začaly někoho drbat hned po jeho odchodu, a to už jsem tam třeba seděla já. Takže diskrétnost ta tam.
Hana H.
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 26/05/2014 12:28 Provedl: Hanina7.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter