Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...80
Dolů
Téma: Uvědomělí bojovníci za střízlivost
*
#21302
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Ale je dobře,že sem chodíš.Až budeš v hajzlu,možná si vzpomeneš(pokud už nebudeš dementní,nebo nespácháš sebevraždu),že to způsobeno tvým pitím.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21303
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Jorgo,
nejsem alkoholička, alkoholiky mám v rodině. Přesto ale nepiju, nikomu tento životní styl nenutím, tvé postoje jsou jen ospravedlněním chlastu. Nikdo ti alkohol nezakazuje, tak si chlastej, nehodnot ale alkoholiky, kteří abstinují a prošli pro mne nepředstavitelný kus duchovní cesty a práce na sobě samém.
Prostě chlastej si dál a respektuj, že někdo chlastat nechce, a nemusíš tyto lidi shazovat. Abstinující alkáči mají můj obrovský respekt, právě proto, že se přestali válet v těch svých sr..kách a dokázali čelit životu střízliví. A být střízlivý a žít život bez dopingu je někdy pěkně tvrdé!
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21304
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Jorga napsal:
vzkaz pro uživatele Já:

Def:... Podobám se fanatikům poskakujícím v Praze na andělu s křikem Ježíš Vás spasí, mě taky spasil...[Tvoj *Spasiteľ = Alkohol!*]

Tady je nakonec ještě sranda


Dovolil som si upraviť Tvoju výpoveď...

Mesiáša hľadaj v sebe - etapu *konzumenta/normálneho alkáča* si už úspešne preskočila. Naštuduj si príznaky od dr.Jellinek-a.

Duševnú rovnováhu nezískaš popíjaním - ak, tak len dočasne!
(padá vedno s toleranciou)

Duchovnú už vôbec nie - na TO je nutné aj duchovne dospieť!
Ty sa však prezentuješ ako nezrelý vychytralý adolescent.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21305
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Zdá se, že ten, koho se nejvíce týká přirovnání Abstinující fanatik, ten mi nejvíce nadává. Tomu chybí nadhled, ironie a humor, který u léčených alhokoliků někam nenávratně zmizel...

nevšimla jsem si, že bych někoho urazila. Jsem pouze ironická. A koho se moje postřehy týkají, ten se nejvíc rozčiluje.

Zatím tady urážíte akorát tak vy mě, jestli jste si nevšimli:-)
Jorga

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21306
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Jorgo,tobě někdo nadává?Nevšimla jsem si toho.Pokud nejsi schopna si přiznat tak napadáš,snažíš se urážet a provokovat všechny ostatní jen ty.Znám to chování velice důvěrně,z dob,kdy jsem pila.Kdy jsem odmítala pomoc.Byla jsem chytrá-i když jsem znala mimo pití kulový.Byla jsem pyšná, jizlivá a arogantní hysterka.Viděla útoky a útočníky všude.ŽE TO JE ZPŮSOBENO MÝM CHLASTEM?JAKÉPAK PITÍ,JÁ PROBLÉM NEMĚLA-MĚLA JSEM TO PŘECE POD KONTROLOU!OTÁZKOU JE-BYLA TO PRAVDA???
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21307
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Já myslím, že si umím přiznat, že jsem alkoholička. A nevadí mi to. neberu to jako problém. Když se to nepřehání. nemám důvod chlastat do mrtva a druhej den znova. Jen tak občas a příjemně. ne do ožralosti. Mám ráda alkohol. Ničemu to nevadí (ale mluvím za sebe, to snad můžu - s vašim dovolením:-))

Ale prostě ta urpoutnost a rigidnost (některých, neříkám že všech) léčených alkoholiků mě prostě štve. Je to hrůza ale oni to nevidí, nemají sami nad sebou nadhled. Furt se v tom hnípají. Chtějí prostě jen "pomáhat ostatním". Ale tím pomáháním ostatním spíš se snaží pomoct sami sobě a ujištovat se, že to teda zvládli, že jsou borci a maj vše vyřešeno a vědí o životě vše.

Pokud jsou to ti tak strašně zavilí urputní abstinenti, co mi říkají, že nevím nic o životě - tak není to náhodou naopak?
Jorga

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21308
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Jorgo,nezodpovedela jsi otazku,proc jsi byla nedobrovolne na leceni.Mozna by to mnohe vysvetlilo...Treba jen to,ze tve,ze tve piti nezpusobuje zadne problemy;-)
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21309
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Jorgo.Uniklo ti to nejdůležitější.Tyto stránky zavedl Mudr.Mlčoch právě a především proto,aby lidé,kteří mají pochybnosti o tom či jsou,nebo nejsou závislí mohli dostat informace od STEJNĚ NEMOCNÝCH,kteří si tím prošli,jiní procházejí.Stejně tak aby se dostalo podpory i lidem,kteří mají stejně nemocnou osobu v blízkém vztahu.Máš pravdu v tom,že pomoc je obousměrná.Je to tak správné.Když uvidíš babičku jak nastupuje do tramvaje s obtížemi.Taky pomůžeš nebo ne?Ona má radost a ty také.Pomáhají si onkologicky nemocní.Pomáhají si lidé nemocní Parkinsonem.Bylo to za mého dětství běžné a lidské,že si lidé pomáhali vzájemně.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21310
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Protože jsem měla depku no a chtěla se zabít:) ale z jiných důvodů, než alkohol. Spíš jiná diagnóza. Jela jsem do psychiatrické nemocnice dobrovolně a střízlivá. Myslela jsem si, že budu na nějakým pavilonu, kde si se mnou budou odborníci povídat o depce dají mi léky atd... ale oni se mě neptali a zavřeli mě na detox a nemohla jsem nic dělat. Vzali mi telefon, věci...(to jsem nepochopila. nezeptali se mně a byla jsem hlavně střízlivá, nic jsem ten týden nepila). A po detoxu do alk. pavilonu. Dost nesmysl mě takhle nutit do léčení. Clověk přece musí chtít, jinak to léčení nefunguje. takže jsem odešla po pár dnech. Tam mě teda humor trochu přešel. Ale už ho mám zase zpátky:-)) tak takhle no.
Jorga

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21311
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Spíš bych řekla,že ti vadil REŽIM CELÉ LÉČBY,KDY SE ŘEŠILO HODNĚ VĚCÍ V CELÉ KOMUNITĚ-VEŘEJNĚ.Pocit odporu,vzdoru,strachu a k tomu ještě poslouchat a nechat se drbat.Ego to neuneslo.Tam kde se nedá útočit,tam,kde se nedá vládnout-tam se utíká.Přitom strach vládne na obou stranách.ÚTOK-ÚTĚK(z léčebny,z života,od reality).Co je mezi tím mimo ega a strachu???To je tvůj život!!!Děkuji pěkně,nechci tvůj život jak mu ty říkáš.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter