Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...71727374757677...80
Dolů
Téma: Uvědomělí bojovníci za střízlivost
*
#22232
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 7 měsíce  
Ahoj Petre.Jsem na tom podobne i co se tyka OCD...
Jinak s tim vtipem...ja osobne ho znam,je stary,ale take chapu,ze pro hodne lidi tady nemusi byt prijatelny.Je tu hodne lidi,kteri si prosli “peklem“ a vtipy o alkoholu pro ne uz nejsou vtipy.Snazi se,vazne,pomahat a proste nemohou brat alkohol na “lehkou vahu“...Navic je tady asi hodne lidi,kterym do smichu uz moc neni...
Jinak,co se tyka Jorgy,myslim si,ze mela jinou diagnozu,nez tu rikala.Divala jsem se take na jeji blog a drive,naskocilo mi to v histirii,byl jeji blog o hranicni poruse osobnosti (borderline).Ale mozna se pletu...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22235
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 7 měsíce  
Ahoj anoine, jak zvládáš svoje OCD? Co Ti na tu potvoru pomáhá? Mám to sice lepší, ale stále to obtěžuje. Beru jen Sertraline, žádné benzodiazepiny. Psychiatrička mi původně napsala k sertralinu anafranil. Ten jsem nechtěně vysadil po operaci kýly. Nechal jsem ho v nemocnici a s doktorkou jsem se dohodl, že ho vysadím. Připadalo mi, že se po tom hůř soustředím.
Na pití se neptám, momentálně v tom nevidím u sebe až takový problém. Zároveň pro přesnost doplním, že momentálně mám třetí den svoje večerní alkoholové "turné". Pak si dám zase na pár chvíly pauzu. 6iji sám, tak to může štvát jen mě. Osobně si ty svoje úlety nevyčítám. Prachy bych utratil buď za jídlo, blbiny - elektronické. nebo něco jiného. Šetřit moc neumím, vím o tom, prostě se snažím brát žívot tak, jak jde. Plánovat stejně nemá smysl. Člověk míní a jiní mění.
Co se Jorgy týká, vím že měla pseudonym borderline. (Mimochodem soužití s člověkem, který má hraniční poruchu osobnosti musí být velmi složité. Nedovedu si to sám za sebe představit, neustálé změny nálad od lásky k nenávisti.
Neumět se zasmát vtipům, které se dotýkají mě samotného, je asi špaťně. Minimálně by všichni měli pochopit, že se jedná o vtip a ne o útok. Ostatně i MUDr. Nešpor propaguje terapii smíchem. Zasmát se sám sobě by měl být základ.
Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22236
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 7 měsíce  
Petře, na smrtelné nemoci není nic vtipného, veselého.Většinou to dělají lidé, kteří neumí přestat pít, ví, že jim alkohol ubližuje, tak si to vše omlouvají, zlehčují, jenže jsou až zlí.Sem píší lidé, co potřebují poradit, povzbudit, ne se zasmát tomu, že jsou těžce nemocní.To, že někdo pije na jakékoliv léky, je to rychlá sebevražda.Je to ale jejich věc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22237
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 7 měsíce  
Větším zlem myslím tu uzkostnou mrchu. Alkohol si leju sama, mužů to ovlivnit, je to na me zodpovědnosti. U těch úzkosti to tak neni. Co je s jorgou, nevim. Taky mám obavy, ze je hranicar. Diky těm, co mi napsali, at se snažím dal.
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22238
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 7 měsíce  
Zase totiž beru xanax. Po asi 4 letech. Mám ho predepsany, lékaři nelzu, jiná cesta neni. Tak je mi z toho pěkné smutno... Rozpit se samozřejmě nechci, naopak ted je nutné s tím seknout.
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22240
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 7 měsíce  
Dano, upřímně ti přeji, abys s alkoholem sekla úplně.Najednou zjistíš, kolik depresí, bolesti ti zmizí.A začneš být šťastná!Žij, nepřežívej.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22241
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 7 měsíce  
Libo, moc a moc dekuji. S xanaxem si pití nelajsnu - doufám, na to se toho prášku moc bojím. Kez bys měla pravdu, ale mám vázne strach, ze ta úzkost si žije sama i bez pití. Je mi hrozne, zbavovat se xanaxu byl děs a můj největší úspěch, a už to bez nej zase nejde. Jdu tento tyden na zápis do te uzkostnacke skupiny, ale začínají az listopad.Diky všem a hezky den
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22242
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 7 měsíce  
Myslím si, že by zrovna tobě pomohli AA, hlavně Kroky, co se tam dělají.Vydržet tam chodit, naučíš se hodně o pokoře, nabereš sílu, hlavně chuť žít dobrý život, jsi příliš mladá na to topení se ve sračkách.Nejsi šťastná.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22243
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 7 měsíce  
Dano.Je vidět,že jsi snadno ovlivnitelná.Pozorovala jsem to ve tvé komunikaci s Jorgou.Neprohlédla jsi její snahu o manipulaci,kterou vyvinula.Myslím si, že jakékoliv skupinové terapie ti můžou pomoci.Navíc tím,že občas napíšeš i do jiného vlákna vidím,že opravdu hledáš více informací.Tím i víc o všem přemýšlíš.Oproti Jorgy,která chtěla svoje vlákno ovládat a tím ovládat i ostatní.Určovat pravidla aniž by respektovala,že jsou určené Dr.Mlčochem.Toto a mnohem víc jsou projevy nemocné psychiky(lidské duše).Ve skupinových terapíích máš možnost toto vidět na druhých.Právě to,co mi dříve vadilo na jiných lidech,jejich problémy - byly mé vlastní problémy s kterými jsem začínala.Později už následoval jiný proces.Držím palce.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22246
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 7 měsíce  
Díky Jani. Jsem ted kdesi..... alkohol rozhodne nenavysuji, spis v těch xanax dnech abstinuji, ale už je to opět tak, ze v praci cely den zle, MHD problém...což me dost
nici... Nerozumím tomu, po tom množství, co pijí ted, by mi takhle byt nemelo. I ten xanax jsou tak 3 0,25 tydne. Nebo je to samotná úzkost. Nechápu....
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...71727374757677...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter