Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Nekontrolovatelné pití
#3640
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 1 měsíc  
Ahoj všichni a Verčo zvlášť! Píšu teď méně,ale je to tím,že vše se zaběhlo do správných kolejí a už to jede! Stále dojíždím 2x týdně na Abus a snad už v dubnu začnu taky chodit na skupinové terapie. Velký úspěch zaznamenán v po 14/3 a sice byla se mnou u terapeutky i má žena,trošku si díky mě poplakala,ale o to víc si jí vážím a chci už jí dávat jen radost a jsem štasten,že vše je tak, jak si situace žádala a že jsem se rozhodl k léčbě a vše dostalo ten správný směr a můžu říci, že bojuji,ale taky vyhrávám a to stojí za to!!!!!!!!!!Začali jsme vlastně znovu a doufám, že tak už zůstane,ale vyhráno není i když na to už nemyslím a vidím vše v těch nej barvách a držím si palce a i všem, kdo cestu léčby nastupují a ještě váhají - neváhejte přátelé,není se čeho bát, ba naopak a dny dostávají jiný rozměr a i vztahy jsou krásnější!! Dost, nechci působit dojmem chytráka a po bitvě každý generál - jsem šťastný a to je výhra!! Mějte se a samozřejmě,že se zase ozvu a budu informovat, jak pokračuji! Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3641
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 1 měsíc  
Ríšo, s alkoholem nebojuj, uč se vedle něj žít, je to velký rozdíl.Léčebny mají hroznou pověst, díky fámám, filmům...lidi se jich bojí zbytečně.Kdo se přestat pít, je to pro něj nejlepší cesta, tam pochopí, jakou má nemoc,jak se léčit, jestli vůbec chce přestat pít....Není to ostuda tam jít!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3692
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 1 měsíc  
Připojuju se k Rýšovi a Libušce.Nebojte se toho,zkuste ambulantně,pokud to zvládnete,ten pocit který tu popisuje Rýša je k nezaplacení.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3860
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 1 měsíc  
Ahoj zase všichni! Po nějaké době se zase ohlašuji a hned řeknu- vše v pohodě!!!Chodím stále 2x týdně k terapeutce a beru Abus a od dubna bych měl začít navštěvovat společné skupinové terapie! Jsem nadále "těžce srovnán" a fakt si to užívám a dokonco mám trocha strach,jestli toho štěstí není moc a nepřijde nejaká " bomba" v podobě něčeho hnusného! Ale nechávám tomu volný průběh a čas to vyřeší snad sám! Mějte se všichni krásně,kdo stále váhá,tak není proč a jděte do toho!! Kdo abstinuje jako já,držím palce a zase se ozvu a přeji krásné chvíle bez CHLASTU!!!! Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3870
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 1 měsíc  
"Něco hnusného" může přijít ke každému, až to přijde, budeš řešit, patří to k životu.Těš se, užívej střízlivost, je to radost!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3972
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok  
Ahoj Ríšo a ostatní,

nejprve se omlouvám, že jsem tu dlouho nebyla - mám náročnou práci ve které se stále hledám a pořád je co se učit....

Ríšo, jsem na tebe i na tvou ženu moc pyšná a zasloužíš si to, aby to bylo jen dobré. Je skvělé, že si uvědomuješ i to, že kdykoli něco může příj, ale moc se mi líbí co napsala Libuška - nebojovat, ale učit se vedle něj žít!!!! Bojuj dál a pokud budeš trpělivý a myslet pozitivně jako do teď - bude dobře

Přeju ti k tvému svátku především pevné nervy a vůli a pak ať se ti splní vše co si přeješ

Krásné dny plné slunce

Veronika
Veronika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4055
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok  
Ahoj Lidi a Verčo!Děkuji za slova podpory a já taky něco málo slov.V po 4/4 jsem byl na první společné skupinové terapii (SST)a můžu říci,že životní osudy a příběhy s chlastem bývají někdy ukrutné,ale i poučné,více nebudu prozrazovat,ani nemůžu,je to vázáno mlčenlivostí a já to ctím,ale poznatek s prvního sezení- zdělený problém je poloviční problém a navíc, zde můžete a vlastně musíte mluvit otevřeně, protože tu jsou lidé se stejným problémem a vy jim svým příběhem, či osudem, můžete pomoci!!Co na mě hodně zapůsobilo, tak sdělení pána,kterému je dnes 70let,abstinuje šest let a řekl,že ho mrzí,jak mu život " protekl" mezi prsty a že teprve teď ví,( díky abstinenci)jak je život krásný!! To jsem určitě nic neprozradil,to je jen "krásně,hnusné" upozornění pro nás pro všechny- nenechme si "protéct" život díky chlastu!!!Držím všem palce a přeji krásné dny,naplněné něčím jiným, než je alkohol!! Zase se určitě ozvu a zatím ahoj! Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4581
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok  
Ahoj zase všichni! nebojte se, nezapoměl jsem na vás, ale troška jsem si počkal, až proběhne několik "skupin",abych mohl málo něco napsat! Byl už jsem na třetí skupině a vše je vázáno mlčenlivostí a tak ze mě nedostanete kokrétní příběhy a vůbec né jména zúčastněných, ale můžu říct krátce - síla! Jsou zde lidé stejného problému jako já,to jest alkoholici,ale i závisláci na drogách a dokonce gembléři. Pokud chcete, můžete zde vypovědět své příběhy,pocity a vše, co uznáte za vhodné, pokud né, tak vás vlastně nikdo do ničeho nenutí a já, protože jdu do tohoto problému čelem, tak se nestydím vše vypovědět, protože se to ven, snad nedostane a můžu říci, že si člověk fakt uleví, kámoš ze skupiny mi dokonce řekl "Člověče, ty jsi tak ukecanej, to co ty řekl za tři skupiny, já nestihnul za tři roky, co sem chodím"!A na závěr jedna krásná zpráva - teď v pá 29/4 odjíždím do Dánska na ryby a naše terapeutka mi řekla, že to mám jako odměnu za svou tříměsíční abstinenci, což je krásné a já se moc těším, a až dorazím, tj 14/5,tak zase napíši své zážitky hej? Přeji vám všem krásné dny bez chlastu, fakt to jde a život má opravdu najednou jinou podobu a smysl a vím o čem hovořím a držím nám všem palce na ceste započaté a nebo už trvající abstinenci!!!!! Ahoj Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5008
Re: Nekontrolovatelné pití Před 12 rok, 11 měsíce  
Ahoj Lidičky a všichni!!! Tak už jsem v pohodě doma z Dánska a už jsem zase zapadl do normálního života tzn.,že už jsem byl na "skupině" a taky pokračuji v léčbě, která probíhala i v Dánsku za kontroly mého st. bratra!!!!!!!!! Co napsat - Dánsko a ryby jsem si krásně užíval a šlo to i bez chlastu, kterého bylo nepočítaně, protože ten k rybám a rybářům patří a můžu říci, že jsem byl vděčný, že se mě toto netýká, protože první týden se ryby schovaly a nebraly a tak se parta osmi lidí (bylo nás deset, ale dva jsme nepili)rozhodla, že to vyřeší u piva a kořalky a tak se debaty o tom proč "neberou" protáhly, kolikrát až do 2-3hodin ráno, já u toho fungoval jako hudební kulisa (měl jsem s sebou kytaru),ale nejdéle do půlnoci, pak už jsem v této společnosti neměl s kým a o čem pokecat!Odměnou mi byla krásná, ničín nerušená rána, bez bolesti a výčitek a s čistou hlavou a pak ještě pohledy na vstávající trosky a bolestné nářky zúčastněných večerních či spíše raních debat.To není zlomyslnost,tj konstatování a určitě jsem s dotyčnými cítil, ale radost, že to není můj problém je nepopsatelný a můžu říci, že jsem si po létech užil dovolený, úplně z jiného úhlu pohledu a hrozně moc jsem si to užil!!!Nejsem rybář, ale i ryby jsem nalovil a zaplnil jsem doma troška mrazák rybím masem a co víc, manželka se na mě ke konci druhého týdne už začala těšit a přála si, abych už byl doma a to je to nej co mě mohlo potkat a můžu říci, že se vše vrátilo, ba je lepší a hezčí, než bylo před a to je krásné zjištění né? Dojmy jsem sdělil i na skupině a sám jsem přiznal, že mám i strach, že toho štěstí je najednou nějak moc a je obava, aby mě to nepřeválcovalo nějakou šíleností od jinud!! O víkendu jsme byli s kapelou hrát a i zde vše v pohodě a přežil jsem nájezdy frťanů a různých nástrah hraní pro lidi. Nevím, asi všechno co jsem chtěl zase po dlouhé době, Vám všem sdělit a byl bych rád, kdyby se mi Verča ozvala a další, jak zvládate všední dny a " rvačky" s chlastem ať u sebe a nebo s lidmi ze svého okolí!! Zítra (tj po) jedu zase na skupinu, jsem i docela prac.vytížen a prostě vše funguje,nemám žádný problém a věřte, že opravdu se dá žít a nechci být rušivý element, že jsem po bitvě generál, věřte, že stále mám strach z chlastu a nejsem nad věcí, ale ty věci kolem mě drží nad vodou a rád bych už nechtěl mít s chlastem nic společného a přeji to Vám všem, kteří máte nebo jste měli problémy, jako já!! Mějte se krásně ať se daří tak jako mě!!!!!!Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6231
Re: Nekontrolovatelné pití Před 12 rok, 9 měsíce  
Ahoj a zase všichni!!!!
Jen krátce! Je to zrovna půl rok co " zdárně" abstinuji a všem, kteří mají problém jako já, vřele doporučuji!!!!!!Přátelé, nechci, aby to vyznělojako kýč, ale je to paráda, bez chlastu a měl jsem to udělat už dříve, ale kdo z nás si dokáže říct po pravdě, že je notorik a má problémy s chlastem?? Chodím na skupinové terapie, kde se vypovídám, já přímo, vykecám, ze svých problémů, ale taky radostí a je mi fajn po těle a i duši, prostě BÁJO! Užívám bez problémů Abus a na férovku, nemám žádné chutě na pití a celý můj život se srovnal, že mám pocit, že takvý nebyl ani před tím!! Končím a zdravím všechny své kámoše a kámošky z těchto stránek - dlouho jste se neozvali - já ostatně taky! A držím si palce a všem taky, ať se daří a říkám - jde to, ale člověk musí sám!! Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter