Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...34
Dolů
Téma: Alkohol NE, raději knihu!
**
#34298
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Stopko, tak za tohle vlákno, obrovskej dík! To se brzo přidám, právě jsem narazil na novou skvělou knihu o závislosti, mám už spoustu poznámek, napíšu sem brzo.

Láďo, Úsměvy smutných mužů, jo. Víš, co? Poprvý jsem koupil hned, jak vyšlo, ale to jsem ještě pařil a já tu knížku zapomněl nečtenou v hospodě ... uh! Jinak je mi moc líto, že píšeš, že se autor, Josef Formánek snad zas rozjel, přetu - opatrně - ještě jednou, budu na něj myslet.

Stoppko, jak píšeš o televizi - je to až srandovní, já si nedávno uvědomil, že mě televize vlastně vůbec nebaví, jsem televizní analfabet, já se snad od dětství, co odeznely pohádky na televizi nedíval, vždy jen pod vlivem - nalitýmu mi každá blbost připadala zajímavá, osudová, zajímavá - vžíval jsem se do toho - když jsem nepil, připadala mi TV neskonale pitomá, nebavilo mě to.

Ale myslím, že k mé střízlivosti patří nedávnej zážitek, díval jsem se s dcerkou asi půlhodiny na Saxánu a moc jsem si to užíval, úplně bezvadný. Nejen tenhle film, klasika, ale vůbec to, že se dívám s dcerkou a baví nás to ... no, to jsou ty dary, jsem za to vděčnej.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34300
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Ahoj všem,

Hrozně nerad bych šířil fámy, jen se mi zdá, že Pepa zmizel ze dne na den z facebooku a pak sleduji na čt1 Parta Maratón, kde i on je členem a v minulém díle, ho natáčeli v Jemnicích, kde zrovna byl na léčení. Televize říkala, že tam není kvůli alkoholu, ale …. mě se to nějak nezdá. Jen tak se do léčebny člověk zavřít nenechá.

ladis
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34301
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Zdravim vsechny
Neda mi to a stejne obcas mrknu no a ted na me vykoukne tema KNIHY. Parada. Vcera jsem precetla Muz, ktery sazel stromy a vybavil se mi ..... hadejte kdo! Ke konci zivota si mimochodem poridol vceli uly
Jinak jsem vse posrala, od patku do nedele jsem do sebe klopika piva. Vsechno na hovno, ostuda, nesplneny sliby, blby kecy, vylomeniny, psychika zas pod nulou. Plus bylo blbysem psat, az Ladis me svym "napraskanim se" dodal silu. No jedu zas nanovo, jak psal Sochar - blba hra. Nenadelam nic, zaclo to nevinne, pokracovalo uz vinne. A co se delo pak?? Bylo mi prekvapive opet mnohem hur nez driv. Tak. A je to. Nekdo nejaky tip na knizku?
PS: na parta-maraton koukam, je to natoceny s predstihem a muze jit u Pepy o dolecovani. I kdyz...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34302
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Santalko uz nepij- ty jsi muj osobni vzor ! :]
dana
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34303
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Dani, stopla jsem to v nedeli odpoledne
Dalsi dny jsem myslela, ze skoncim na krchove, dnes uz jen v cvokhausu. Za vzor si radsi vyber nekoho jinyho, lepsiho, ja jsem zase na zacatku
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34305
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
ja myslim ze tohle se muze stat kazdymu, dulezity je zes to stopla, to je prave ten prvek vzoru. a vydrz, brzo uz ti bude zase lip, drzim palce :] danca
dana
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34307
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Šantal.To zvladneš.Epizoda...kratka...A teraz fachčiš bez chlastu,nie?Hlavne psychicke vyčitky,že?Ale!!!Dokazala si to stopnut sama.Dobre znamenie.Ja som to nedokazal...stopnut vôlou.Aspoň sem pišeš znovu...ja abstinujem- moja prva méta je mesiac,zatial.Je to tažke...no nie nemožne.
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34308
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Šantalko, ahoj zase!, a tady je tip na knihu.

Heinz-Peter Rohr: Závislost. Jak ji porozumět a jak ji překonat.
Nakl. Portál, vyd. 2015, 174 str, cena 259.

Jsem v tom už pár dní, myslím, že je to skvělý. Nešpora uznávám, čtu, jen se někdy nevím rady s jeho, jak to napsat, žertovněbudhistickým stylem. Tak u tohoto úctyhodného německého autora, terapeuta, víc než 30 let praxe, který neopomene v úvodu zdůraznit, že německá léčba závislostí je nejlepší na světě, se mi po Nešporově klaunství trošičku stýskalo. Ale pak jsem se začet.
A vybírám exkluzivně pro Šantal.

str.: 22
Potměšilost chorobné závislosti spočívá v tom, že závislý člověk, který žije v abstinenci, většinou nemá žádné symptomy. To znamená, že svou nemoc vůbec nevnímá. Žádostivou touhou po návykové látce, jakoby odvál vítr, tělesné zotavování postupuje. Velmi snadno se teď dotyčný ocitá v pokušené popřít svou závislost! Když někdo přijde o nohu, těžko si může namluvit, že má nohy dvě. Ale chorobně závislý je na tom jinak. Sotva přestane pociťovat svou chronickou nemoc (kterou ještě k tomu nechce mít), je ve velkém pokušení oklamat sám sebe. Proto závislí lidé většinou potřebují několik recidid,než konečně přistoupí na to, že jsou závislí.
Závislý člověk tedy musí uvěřit, že nemoc je v něm přítomna i tehdy, když abstinuje a bezprostředně o své nemoci neví. Možná tu víru momentálně má, ale mohla by se zase vytratit. Proto je třeba ji neustále pěstovat a obnovovat. V tom mají neocenitelnou hodnotu svépomocné skupiny, neboť valnou měrou přispívají k udržování povědomí o nemoci.

str.: 27
Rozpoznat vlastní závislost je první podstatný krok v léčbě nemoci. Chorobně závislý člověk musí poznat, že je opravdu nemocný. To je těžké, vždyť, kdo by chtěl být chorobně závislý? Aby však dospěl k tomuto poznání, musí projít recidivami. Recidivy patří k nemoci. Jen díky jim v závislém člověku pozvolna sílí jistota poznání, že kontolované zacházení s látkou není možné.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34309
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
PS
Dost možná, že dřív by ve mě právě tohle vyvolalo bažení. No jo, ale teď mě to spíš utvrzuje, že muj rybník je vypitej.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34310
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Ahoj Zdendo, tak jsme zase "spolu", co? Mesic vydrz. Me tak.nejak ukolibal, ze mi pak prislo v poho si dat to debilni hnusny trapny ne-sexy pivo. A vis, jakou maji nektery lidi radost, jak rychle se moje řádění rozsirilo a rozneslo? Vyslo to nastejno, jako kdybych posledni mesic vlastne prokalila, tak se to neslo mestem. To me nasralo asi nejvic. Jak byli radi. No nic, vycitky tentokrat snad ani nemam, silyale ubyly Mrknu po vhodnem psychologovi popripade psychiatrovi, ta psychika naříká, duše brečí, uz ji nechci trapit. Chce to holt odbornika no. A co ty Zdendo?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...34
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter