Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...34
Dolů
Téma: Alkohol NE, raději knihu!
**
#34330
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Kni ha ha také objednaná, takže číst bude co, o tom žádná Stačí už jen nechlastat...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34352
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
No, já pěkná únava, příjemná, pořád ty úklidy a malování. A docela se raduju, že ráno vstávání a pracovní porada. To máme spíš jednou za uherskej, my bohémové napravený i nenapravený. No a nejsem určitě parádník, ale stejně sem si všim, že mi kolegyně, kterou jsou jinak spíše tak nějak-ženy od rány-už i pravily, že "sem ňákej odpočatej". No ty kruhy pod vočima se ňák vytratily a tvář mi zřejmě splakla, hehe. Taky je fajn, že tyhle schůzovní časy sem kolikrát protrpěl v kocovině, a ono je to takhle ne až tak nepříjemný. Je to prostě normální. AHA! To asi ta střízlivost. JENOM ta střízlivost.

Ale nedá mi to, opíšu zas kousek z Rohra, tentokrát z-pro naši partu-myslim obzvlášť zajímavý kapitoly 8: RECEDIVA

str. 134
Nezbývá než ptát se, proč ztroskotává tolik pokusů začít abstinovat nebo zůstat natrvalo abstinentní. K recidivě může dojít z mnoha důvodů. Mnohdy stačí docela nepatrný podnět. Rozhodující význam má však to, že chorobná závislost proměňuje osobnost. Ta je labilnější, takže i náchylnější k recidivám. To také vysvětluje, proč k úspěchu nevedou kratší léčby, např.:detoxifikace. Trvá mnoho týdnů a měsíců, než se duše zotaví. Jen pozvolna chorobně závislý člověk získává určitou stabilitu a schopnost něco snášet.Moderní výzkum mozku to potvrzuje. Studie ukázaly, že se mozek během detoxifikace a po ní nějakou dobu zotavuje a informace s jistotou zpracovává až po několika týdnech, někdy i měsících.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34353
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
pardon, jakože střízlivá tvář - SPLASKLA
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34369
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Sochaři, no ty se máš, že krásníš Taky bych to brala. Jinak s tím úryvkem z knihy je to pravda, nám v léčebně říkali, že až po třech měsících začíná ten zmatený alkoholický mozek uvažovat jinak, proto jsou lepší ještě delší léčby, některé léčebny mají až šestiměsíční. Delší už dnes pojišťovna neproplatí. Dřív byly myslím až roční. Mám dva kamarády, co byli v Želivu (dnes už neexistuje) devět měsíců. Jo a abstinují (kdyby ne, to by bylo tedy silně demotivující).
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34439
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
No, já jsem ze silně zmasakrovanýho oddílu. Bratranec, co jsme spolu prchali na pivo už na základce po "Nešporově universitě" byl asi 8 měsíců skvělej, energie, síla, úspěšná výstava, pak se zas napil a dneská volá z hospody, že má 10 piv a: Seš muj nejlepší kamarád, přiď! A když nehodlám, tak hned: Tak di do pr ... ty čur...!No přesně ta houpačka notorů. A jinej kolega zas píše v deníčku, co mi posílá z Bohnic: "Za celou dobu studií na střední a vysoké jsem se bohužel nedozvěděl nic o celé té závislostí škále". No, tak teď to má od odborníků.

Jsem si ale, vážené střízlivé kolegyně a vážení střízlivý kolegové, vědom, že jsem v knižním vláknu, takže pro Vás i pro sebe dnes vypisuju z AA brožurky:

Tento leták má pomoci lidem, kteří přicházejí do společenství Anonymních alkoholiků poprvé. Pokusili jsme se v něm odpovědět na otázky, které napadají nově příchozí nejčastěji.

Jsem alkoholik?

Pokud opakovaně pijete více, než chcete, nebo pokud si způsobíte problémy anebo pokud máte paměťová okna, pak je možné, že jste alkoholik.

Co mám dělat, když mi moje pití dělá starosti?

Vyhledejte pomoc. AA vám mohou pomoci.

Kdo jsou Anonymní alkoholici?

Jsme společenství mužů a žen, kteří ztratili schopnost ovládat pití alkoholu a kteří si díky pití způsobili různé problémy. Snažíme se - většina z nás úspěšně - žít uspokojivým životem bez alkoholu. Zjistili jsme, že k tomu potřebujeme pomoc a podporu od ostatních alkoholiků z AA.

Co se děje na setkáních AA?

Setkání AA může mít několik podob, ale na každém z nich potkáte alkoholiky, kteří budou vyprávět o tom, co pití alkoholu udělalo s jejich životem a osobností, jaké kroky podnikli, aby získali pomoc, a jak žijí svůj život dnes.

Proč členové AA docházejí na setkání i po svém vyléčení?

My, členové AA, si myslím,že neexistuje něco takového, jako vyléčení z alkoholismu. Nikdy se nemůžeme vrátit k normálnímu pití a naše schopnost vyvarovat se alkoholu závisí na našem tělesném, duševním a duchovním zdra ví.

Jsou AA náboženská organizace?

Ne. Nejsou spojeni s žádnou náboženskou organizací.

Hodně se tam ale mluví o Bohu, ne?

Většina členů AA je přesvědčena, že nenašla řešení problému s alkoholem díky silné vůli, nýbrž jen prostřednictvím síly, která je větší než naše. Každý má však právo chápat tuto moc podle sebe. Mnoho z nás ji řiká Bůh, ale jiní si myslí, že to je skupina AA, a další na něco takového nevěří. U AA je místo pro lidi všech různých přesvědčení nebo i bezvěrectví. v pití alkoholu, vaše choroba se postupně zhorší.

-
Mějte na paměti, že alkoholismus je choroba, která se prohlubuje. Berte ji vážně, i když si myslíte, že trpíte jednou z jejích raných fází. Alkoholismus je vražedná nemoc. Pokud jste alkoholik a pokud budete pokračovat v pití alkoholu, vaše choroba se postupně zhorší
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34440
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Sochari, zdravim pri pondelku a diky za novo-stare informace. Manzel mi pri jejich cteni bejdriv na zachode a pak v koupelne jrasne zvracel (3 dny kaleni v kuse se pred odjezdem na ranni smenu fakt prohevily), takze jsem to.mela i s "hudebnim" podtextem, ale me je dobre!!!
A jelikoz jsem v kniznim vlaknu: za vikend 1 knika komplet prectena a 2 krasne rozectene
Dnes, max. zitra by mi mely prijit ty Vami doporucene, tesim se. A tajy budu volat psycholozce, snad tam dnes bude. Hezke pondeli preje Santal
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34445
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
A Šantalko do těch pozitiv a dobrejch kroků, si klíďo připiš zvláštní bod za prožití a přežití Echtu! bez piva, protože to se vážně zadaří málokomu ...
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34446
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Sochaři, tentokrát si je poprvé i pamatuju . Dřív jen z vyprávění, popř. z fotek. Odsedla jsem si, hezky na sluníčku sama u stolu s vodou s citronem jsem si poslouchala a na dvě skladby jsem si šla i zatančit .
Jinak přišly hnihy, nahlídla jsem do Závislosti - kam jsem hrábla, tam jsem se našla. Jdu na ni, díky za tip.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34447
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
dokonala Santal pise webu. Bohuzel kdo neni ukecany nema sanci. Ten dotycny nevi kudy kam, nastesti pomohli vcera Aa tady bohuzel nikdo. Santal podle me a Vim o cem mluvim stejne zacnes pit. Diky Aa jsem kdo necne v pohode tady to neslo, skoda. Jeste Zdeno jak je kluku ty me zajimas
Katka
Gold Boarder
Příspěvky: 176
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34448
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Katko, Katko, cítím, že máš v krvi... nebo se pletu?
Ty AA, když se to dobře sejde tak v klidu, ale zaslech sem i horší věci, ty hádky a takpodobně...
Nechci šířit drby, já tam nechodil a teď už to nepotřebuju. Ale za pokus to jistě stojí.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...34
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter