Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Alkohol zlá nálada
#31519
Re: Alkohol zlá nálada Před 8 rok, 5 měsíce  
Ahoj Janko, Ak chces zacneme spolu dnesnym dnom, ja som uz treti den bez alkoholu a dva tyzdne je pre mna este dlha cesta, ale rozhodol som sa ze je normalne koniec, tak normalne. Urobil som si z tohoto problemu jednoduchy problem, proste co je na tom take tazke proste si nezdvihnem ruku k ustam s alkoholom. ved plna flasa nema ani pol kyla.Co bolo vcera sa uz nezmeni, ale mozem si zmenit tento moment a ovladat to, Neboj sa mojej hlave bubnuje milion spomienok a okamihov, odlucenie, strata deti, firiem, dobreho mena do vcera skoro sameho seba, za par dni mi samotny vesmir postavil par prekazok, Povedal som si ze v pohode po robote si vypijem, bude fajn, no nejak som sa k tom nestihol dostat, tak som tu od vcera, a nalady? ha vykyv ako na hojdacke, ale dne som sa sem tesil. Ale to je len moj postreh. Uvedomil som si ze aka je moja mysel tak taky som ja a udalosti ktore ma dobiehaju su spetnou ozvenou mojich myslienok, lebo tie ovplyvnuju moje konania. Tak vcera o pol noci po najdeni Vas som si nasiel na nete fotku tej najkrajsej zahrady a pozeral som sa na nu na kazdy detajl pri ukludnujucej muzike cele dve hodiny, naplnilo ma to pokojom, a ked som sa dnes citil pod psa tak som si ju predstavil zavrel oci a po chvile mi bolo lepsie a uz to tak strasidelne nebolo, a tie zhluky zlej nalady a depresie na okamih, ustavaju...Prajem Ti pekny vecer
Boris
Dnes 12.10.2015 som sa rozhodol ze sa uz nepoddam
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 09/18
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31520
Re: Alkohol zlá nálada Před 8 rok, 5 měsíce  
Ahoj Boris,
ako som už písal ja vydržím nepiť aj dlhší čas ,ale keď také 2 týždne nepijem potom prídu tie myšlienky ako ,že ja si dať môžem, veď keď makám tak prečo nie. Pije každý na okolo.. No a je to zas od znova. Milujem ten pocit keď si môžem otvoriť flašu borovičky,alebo domáceho vínka- Sadnúť si pred telku , PC , zapnúť si hudbu a krásne si ju vychutnať ( čo mi triezvosť bohužiaľ nedá ) Po alkohole nebývam agresívny ani protivný. Som kľudný a nič ma netrápi. Oveľa lepšie sa mi premýšla a všetko okolo toho. Áno není tu dôvod prečo s tým prestávať si možno niekto myslí, ale keď som prišiel do krčmy a nepýtal si klasicky štamprlík ale rovno 3 deci tvrdého a pivo, potom to exoval a tak si dal aspoň 3 kolá- ( to bolo v mojich 16 rokoch , nebol problém vypiť viac než liter tvrdého chlastu 40% ) teraz mám 22 a mám viac odpitého alkoholu ako niekto vody. Žiadne fyzické príznaky závislosti nemám , iba psychické ako už som spomínal na začiatku. S alkoholom pripadá svet lepší,krajší a chápavejší čo je ten najväčší problém, ako som už vravel, prečo by sa človek vzdaval niečoho čo mu sposobuje dobré pocity? keď má niekto rád čokoladu a vychutná si ju tiež na to neumrie a ten sa liečiť nemusí, ale ja a aj ostatní tu máme radi alkohol , no ale je rozdiel medzi ním a čokoládou .. Ja si nedokazam predstavit ze sa dokonca zivota nenapijem alkoholu, prečo ostatní môžu a nie ja? Kedysi som fajčil a aj pil, z cigaretami som problem prestať nemal a to som fajčil 5 rokov, no alkohol je ovela tvrdší oriešok ..
Jano
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31521
Re: Alkohol zlá nálada Před 8 rok, 5 měsíce  
No Jano, hezky jsi to napsal. Kez by to tak hezky fungovalo. Ten klid, kdyz jenom sedis a pijes... Jenom ty stavy potom kdyby nebyly. Tres, uzkost, vycitky... Pak se z toho nejak dostanes a za cas zase prijdou ty myslenky znova. Jojo, to znam...
pomalej
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31522
Re: Alkohol zlá nálada Před 8 rok, 5 měsíce  
Jano píšeš:
..."Kedysi som fajčil a aj pil, z cigaretami som problem prestať nemal a to som fajčil 5 rokov, no alkohol je ovela tvrdší oriešok" ..

Pre mňa bol omnoho väčší problém fajčenie tabaku a cigariet.

Pretrpel som si absťáky, aj ataky cravingov (nikotínový dlh) a teraz, (po 10.rokoch) som už pomerne vykompenzovaný a šlukujem už iba svieži vzduch a to s rovnakým upokojujúcim účinkom, ako predtým alkaloidy obsiahnuté v tabaku a toxické splodiny horenia.

Bdelosť a ostražitosť radšej ani nespia, sú v nepretržitej službe, pretože droga vytrvalo a trpezlivo striehne a vyčkáva, aby udrela opäť a s väčšou razanciou.

(Mám to prakticky osobne odskúšané = empíria.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter