Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...10
Dolů
Téma: Jak poznám,že jsem alkoholik?
#19453
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Bolavé zoubky nemám, Jano. Pravidelně chodím ke své stomatoložce co půl roku. :-)A je fakt dobrá, všechna čest. Ale ozvat se snad můžu ne? Je docela pikantní, když mě obviní z "jájismu" někdo, kdo si jako nick zvolí "Ja". To je fakt na Bohnice, nemyslíš?
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19454
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Mnozí Bohnicemi a spol.museli projít aby přežili.Faktem je že nepřežili všichni,kteří tak učinili.No a ukaž mi dnes v tomto světě někoho kdo je docela normální.Já neznám nikoho,včetně mne-tím nikoho neodsuzuju.Nehledám už kdo co říká-hledám to,co je v každém obsaženo.Slova nenapovídají,jenom můžou zasáhnout,nebo pohladit.O člověku hovoří VÝZNAM JEHO SLOV.Vždy záleží na člověku,co si vybere.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19455
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Člověk je bytost jedinečná a neopakovatelná, takže stanovit meze normálnosti... I když na druhou stranu, každý geopolitický prostor má stanoven jistá pravidla, často jen nepsané meze, které člověk, chce-li být považován za tzv. normálního, raději nepřekračuje.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19456
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Jirko,já jsem útoky lidí viděla všude,když jsem pila.Byla jsem lehce zranitelná a přecitlivělá ještě předtím,než mé pití vůbec začalo.Později jsem si začínala uvědomovat a přiznávat,že takto reaguje jenom moje nadměrné ego a s ním spojená pýcha.To už jsem věděla,že nemám být proč pyšná-už jsem poznávala a přijímala pravdu o sobě.Bolelo to jak nevím co.Naučilo mne to být tolerantní ale i pravdivá.Nečílí mne tím nikdo a nic.Vím,že jediný kdo mne může nasrat-vytočit jsem jenom já sama!Než jsem na to přišla mi trvalo.Co mi brání je jediné a zatím mi to funguje.Přijala jsem se taková,jaká jsem a začala jsem se mít ráda.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19458
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Mluvíš o nadměrném egu. Hmm, a co to vlastně je? Jak se projevuje? Jestli někdo z normálních smrtelníků trpí nadměrným egem, čím potom trpějí politici? Psychiatrie by pro jejich stav neměla kategorii. Ne Jano, přílišný masochismus také není tou správnou cestou. Nějakému sebemrskačství, násilnému potlačování vlastního ega tahle doba opravdu není nakloněna. Mít určité ego je přirozené. Bez ega z tebe zbyde jen kus hadru, s kterým si každý rád vytře zadek. Člověk bez ega by si neměl pořizovat ani psa většího plemene. Protože by mu hafan začal brzo poroučet takovým způsobem, že by před ním vylezl na skříň. Tolerantní samozřejmě člověk musí být, jinak by v lidské společnosti nemohl existovat, ale jak se říká, odsud, podsud.

Nevěřím tomu, že jediný, kdo tě může nasrat jseš jen ty sama. Prostě tomu nevěřím. To bys byla dokonalá. Byla bys Bohem.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19460
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Lidi, nechte ho blábolit.Na horách ztratil pojem o realitě, rochní se ve své úžasnosti, ví vše.Dr. Nešpor je milý, skromný člověk, přitom kapacita uznávaná světem, zachránil x lidí, a tady "to" ho uráží, takže bez komentáře.Dělá si vizitku sám.Je pod vaši úroveň se s ním dohadovat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19461
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Je to tvůj názor,který ti neberu.Nemůže mne nikdo naštvat,protože jsem přestala řešit jiné lidi.Dnes vím,že každý má zodpovědnost sám za sebe a k sobě.Já jsem se naučila zodpovědně přebírat to,na co stačím,co je v mé kompetenci nějak změnit.Politikou se nezabývám.Respektuju své hranice možností,ale i únosnosti.Já jsem alkoholička v první řadě,pokud něco neunesu budu to opět já kdo začne pít.Upiju se jenom já,nikdo jiný.Mé ego onemocnělo zároven´s mým pitím.Alkohol mi dával pocit síly, moci,jistoty.Zbavoval mne strachu,nejistoty a nízkého sebevědomí a sebedůvěry,kterými jsem trpěla ještě dřív,než jsem začala pít.Toto byly dva extrémy ve kterých jsem roky žila-pila jsem víc a víc.Toto jsem si musela přiznat a pracovat i na tom abych se znovu nevrátila k pití.Bůh nejsem.Hrála jsem na něho když jsem pila,aniž bych si to přiznávala.Dokonalá také ne-dokonalost jsem přenechala tomu jedinému,kterému stále věřím Bohu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19462
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Jiří napsal:
... "o nadměrném egu. Hmm, a co to vlastně je? Jak se projevuje?"
Pozri sa do zrkadla -> dostaneš odpoveď...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19463
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Janka,
súhlasím - aj moja empíria potvrdzuje Tvoje slová, že:

"Som plne zodpovedný za seba - nielen pred sebou! "

(ale zodpovedám sa predovšetkým sebe.)

Vo svojej hlave sa rozhodujem o povele pre ruku s pohárikom,
či ho vlejem do úst alebo vylejem.

Rovnako zodpovedám aj za to, či ten jed prehltnem alebo vypľujem!

Prevychovávam myseľ a mením svoj vhľad, názor aj postoj k chľastu.

(Nazerám inak - triezvo.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19464
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Liba napsal:
Lidi, nechte ho blábolit.Na horách ztratil pojem o realitě, rochní se ve své úžasnosti, ví vše.
Libka,
a najlepšie rozumie "iba" sám sebe!
Alebo?
(iba to ~ "iba/len"?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...10
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter