Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...10
Dolů
Téma: Jak poznám,že jsem alkoholik?
#19465
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 9 měsíce  
A my jedem, jako s medem.Na světě je přeci krásně.Záleží jen na nás, jak si užijeme života.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19466
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 9 měsíce  
"Alkohol mi dával pocit síly, moci,jistoty.Zbavoval mne strachu,nejistoty a nízkého sebevědomí a sebedůvěry,kterými jsem trpěla ještě dřív,než jsem začala pít.

Ano, toto je možná nejčastějším důvodem ke vzniku alkoholové závislosti. Já mám sebevědomí dost velké, rozhodně si jej nepotřebuji alkoholem zvyšovat. Jsem na svůj věk velmi zachovalý chlap, překvapivě v kondici, žádné pivní panděro nemám, jsem bývalý aktivní horolezec. Chovám krásného psa - bílého švýcarského ovčáka s dobrým výstavním původem. Ke komplexům tedy nemám žádné důvody. Proč tedy pososávám? Prostě proto, že je to fajn. Nikdy se neopiju. Alkohol mi jen dává. Nic nebere. No, trochu peněz ano. Proč bych jej tedy měl zavrhnout? Jen proto, že pár lidem zničil život? Že pár lidí to neukočírovalo a pijou vždy do němoty? To bych nesměl řezat ani dříví na cirkulárce. Pár lidí si občas uřeže prsty. Nebo i celou ruku... Jenže statisíce dalších řežou celý život a do hrobu jdou se všemi končetinami.

Víra v nějakého Boha... promiň, budu brutálně upřímný. Jen další berlička. Jak řekl kdosi moudrý přede mnou: Bůh zemřel v Osvětimi.
Povídá se mi s tebou dobře, Jano. Na nic si nehraješ, jsi upřímná, komunikativní, klobouk dolů.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19467
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 9 měsíce  
Záleží jen na nás, jak si užijeme života.

Čirý idealismus. Záleží jen na tom, jak nám bude dovoleno užít si života?
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19468
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 9 měsíce  
Ten otazník na konci je překlep. Nejde to editovat, tak jsem to nemohl opravit.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19469
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 9 měsíce  
Tvé pososávání,jak říkáš je tvoje věc Jirko.Kdyby Bůh zemřel jak říkáš v Osvětimi,nebo kdekoliv? Umřela by s ním i víra.Jak vidíš víra je živá.Ty věříš svému pososávání,já své střízlivosti a životu,který jsem si zvolila.A že umírali a brutálním způsobem dále umírají lidé.není vinou Boha.Je to jen zásluhou jiných lidí,kteří si na Boha hrají.Bohužel žádný národ se ze svých chyb nedokázal poučit-proto lidé zbytečně umírají.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19470
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 9 měsíce  
Já nevěřím "pososávání". Věřím sobě a své manželce. Svým dětem? Tam už dávám otazník. I když, zatím musím zaklepat.

Bůh zemřel v Osvětimi, Jano. Jestli je všemocný, vševidoucí, všemohoucí, pak je pěkný parchant, když dopustil to, co se dělo nevinným lidem v Osvětimi. To je přece neomluvitelné, a Bůh je zcela logicky spolupachatelem.

Nebo Kambodža. Řádění Rudých Khmérů. V řekách bylo víc mrtvol, než ryb. O Africe škoda hovořit, tam se zvěrstva páchají non stop. Znásilňují ženy, vraždí malé děti. Jestli o tomhle nějaký Bůh ví, je všemocný, a nezasáhne, pak seru na takového Boha.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19471
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 9 měsíce  
Jiří napsal:
Záleží jen na nás, jak si užijeme života.

Čirý idealismus. Záleží jen na tom, jak nám bude dovoleno užít si života.

Jiří,
si fatalista? Rád žiješ v klietke?
(napríklad:osudu,ideológie,vlastného klamu alebo alkoholu?)
Bojíš sa slobody a triezvosti,života bez manipulovania a obmedzení?
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19472
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 9 měsíce  
Jirko,kde člověk nepřizná a nepřijme vlastní duši,nemůže být ani víra,ani Bůh.Jediné zlo na světě jsme my lidé-bez ducha.Na světě je dobro i zlo.Bůh není proto,aby bojoval proti zlu-vyhlásil by tím válku mnoha lidem.On sám miluje všechny lidi-bez rozdílu.On sám je univerzální láska,která odpouští a chce po člověku uznání své moci,neochvějnou víru a lásku.Kdyby toto lidé pochopili byl by na zemi ráj.Bylo by to doopravdy tak?Ovšemže,že ne lidé by časem přestali být vděční,byli by znudění samým štěstím.Nebylo by nic co by je mělo něčemu naučit.Lidé se zabíjí sami SVÝM VLASTNÍM PŘESVĚDČENÍM-byli mezi nimi i věřící,kteří chtěli trestat zlo proti své církvi.Neuznávali,že všechno je Boží,převrátili Jeho pravdu,tak aby vyhovovala jim.Vím,že umřelo hodně lidí v Osvětimi-věřících lidí,věřím,že je Bůh povolal k sobě.Ovšem nemůže bojovat s fanatismem,s lidmi,kteří se stali Bohy protože uvěřili ne pravdě a lásce-Bohu-uvěřili libým slovům Hitlera a jiným samozvancům.Bůh nepřesvědčuje nikoho.Trpělivě čeká.Stejně jako pravda je němá-nepotřebuje slova-protože je tím čím je.Stejně tak je to s vírou a Bohem.Jsem,kdo jsem!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19473
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 9 měsíce  
Jiří napsal:
Ten otazník na konci je překlep. Nejde to editovat, tak jsem to nemohl opravit.
Jiří,opravil som Ti to v odvolávke; viď vyššie.
Ide to - keď nepiješ...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19474
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 9 měsíce  
Janka,
PRAVDA - iba je.

Málokto ju však dokáže rozpoznať.
(Preto mnohí nikdy včas nerozpoznajú, že už sú závislí.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...10
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter