Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...345678910
Dolů
Téma: Jak poznám,že jsem alkoholik?
#19475
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Bůh miluje všechny lidi bez rozídlu? Nájemné vrahy, stejně jako jejich oběti? Hitlera stejně jako Churchilla, Roosevelta, Stalina? Jako Gándhího? Myslíš si, že tohle je normální? Ne, není, je to deviace, je to berlička nebezpečně stejná, jako alkohol.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19476
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Tomu,kdo nemá chuťové buňky se nedá vysvětlit jak chutná sladké,slané.Je to zbytečné a pro něj nepochopitelné-stejně jako pro tebe Jirko.Bůh by musel nenávidět lidi za to,že Jeho jediného syna- opět lidé- umučili k smrti na kříži.Kolik Jeho syn zažil utrpení a bolesti,aby člověka vykoupil z hříchu.Mluvíš s nenávistí o lidech,které by jsi s chutí chtěl sám soudit.Jseš přesvědčený o tom,že jejich život na zemi byl šťastný?Podívej se jen na Hilera-byl duševně velice nemocný,ubohý muž,který neustále trpěl strachem.Já jim ten život na zemi vůbec nezávidím.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19477
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Myslíš,že se lidé rodí jako vrazi?Každý človíček se narodí bezbranný,bezprostřední,plný lásky a čistý jako list.Na tom,co z člověka vyroste se podepisují opět jenom lidé.Bohužel ti nejbližší lidé z jeho bezprostředního okolí.Podle toho kolik a jak mu umí dávat bud´roste,nebo ho pokřiví a pošlapou jeho duši.Potom jsou tu duševní poruchy,které se ovšem v dnešní době dají léčit pokud jsou včas odhaleny-to značí,že nejbližší musí také projevovat svůj zájem o své děti.Nikdo se nenarodil jako bezdomovec,vrah,závislý,zločinec.Co nestihla pokřivit rodina,to dokončila společnost,ke které se uchýlil.Všichni nějakým způsobem žadoníme o pozornost a lásku,když se nám jí nedostane podlehneme zklamání a nenávisti-to je život bez Boha.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19480
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Myslíš,že se lidé rodí jako vrazi?

Ano, každopádně genetika má svůj vliv možná z devadesáti procent na to, jací budeme. Ani tak nezáleží na výchově, jako spíš na zděděných genech. Z malého vlčete ani tou nejpečlivější výchovou hlídacího psa nikdy nevychováš! Je to v jeho genech, které nezměníš. Tak, jako lva nikdy nenaučíš žrát kedlubny místo masa. Narodil se jako lev. Když se člověk narodí jako morální zrůda, nic s tím nenaděláš! Z Hitlera zrůdu nikdo neudělal. On se tak narodil! A stejné je to u sadistických vrahů. Oni se tak narodili. Za to nemůže společnost, za to může příroda. Když se narodí deviantní vlk, který napadá ostatní, smečka jej vydědí. Tak to prostě v přírodě funguje. Já ti, jano neberu tvůj idealismus, jen si myslím, že je nebezpečný. Protože nežiješ v realitě. Źiješ v jakési iluzi, vybájeném světě, který nemá s realitou nic společného. A to je stejně nebezpečné, jako alkoholismus.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19481
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
To je tvůj názor,který ti neberu.Já mám jiné zkušenosti.U psa,aby zvlčil stačí neblahý přístup jeho pána.Rčení jaký pán,takový pes platí stále.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19482
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Jiří,
děláš si tady image? Zachovalý chlap, atp. Nebo se nudíš? Ale tvé nesmysly, že bůh zemřel v Osvětimi, to jsou jen povrchní bláboly.Bůh nezasahuje do života lidí, on nám dává svobodu, a tak nechal i svůj vyvolený národ trpět, protože on nechává rozhodnutí na lidech, lidé chtějí trpět, nebo být agresory, nebo být lhostejní, ale vše je na nich.Jen lidé mají svobodu volby.Prosím, bůh není stařeček na obláčku, který vše sleduje a pak trestá, nebo odměňuje. Bůh je entita, ve kterou můžeme věřit, pokud jsme ho prožili a věř mi, že život s bohem je naprosto úžasný a jedinečný.A není to žádná berlička, víra je dar, který tě posouvá dál. Podotýkám, že nejsem alkoholička, ale mám je v rodině. A taky jsem nebyla na AA,abys mne nepodezíral ze sektářství či co!
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19483
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
To není můj názor. To říká genetika. Pes nikdy nezvlčí. Nikdy z něj nebude vlk, i když tak někdy vypadá. Pes je něco jako nedospělý vlk. Vlčí děcko. Psí plemena mají své vrozené vlastnosti, které jim z hlavy nevytlučeš. Než si pořídíš psa, musíš studovat, k čemu bylo ono plemeno vyšlechtěno. O psech toho vím dost. Před bílým švýcarským ovčákem jsem třináct let velmi zdárně choval sibiřského huskyho, což se dá říct, že je něco, jako kynologická maturita. Bohužel mě už opustil, a můžu říct, že ve mě zanechal stopu na zbytek života. Byl to pan PES.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19485
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
O.K. Danny, já ti tvůj názor na víru neberu. Nikomu neberu jeho "Boha" ve kterého věří. Když mu to pomáhá, a když to neomezuje jiné lidi, je to fajn. Ale nechtěl bych, aby někdo sahal na mou "nevíru". Vlastně, když se to přísně vezme, i nevíra je druhem víry.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19487
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Jestli ti jde o slovíčkaření?Bylo tím míněno-agresivní se stane když k němu nemáš správný přístup a chováš se k němu agresivně.Nikdo tě nepřesvědčuje.Já celou dobu mluvím o své ZKUŠENOSTI.Vím,jak jsem žila bez víry.Měla jsem k ní stejný přístup jako ty.Budila ve mne rozpaky,odpor a pohoršení-stejné pocity,které máš ty.Dnes vím jak jsem byla slepá a hloupá.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19491
Re: Jak poznám,že jsem alkoholik? Před 9 rok, 10 měsíce  
Tak, samozřejmě. Pes výchovu potřebuje. Ale samotná výchova není všespasitelná. Svou roli hrají i vrozené predispozice.

O tom Bohu. Podívej, jestli ti to pomáhá v boji s démonem alkoholu, pak sláva. Není co řešit. Já jsem byl prozatím ušetřen toho poznat samotné dno. Beznaděj. A doufám, že to tak zůstane. A kdyby přece? Těžko říct, co bych dělal. Možná bych také začal věřit v nějakého pajduláka na kříži.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...345678910
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter