Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Návrat k alkoholu po mnoha letech
#10720
Re: Návrat k alkoholu po mnoha letech Před 11 rok, 7 měsíce  
Já dodneška neřeším, jak budu, nebudu pít zítra, za rok, prostě se snažím nepít dnes.A jde to krásně.A taky asi mě pomohlo to, že jsem se moc hodně na alkohol nasrala, slušněji to nejde napsat, a drží mě to furt a pořád."Něco" mě ničilo, moje děti taky, a tak jsem s tím skončila.Mlátila jsem se na tom dně hodně, zoufalá, šílená, sama.Našla jsem AA, a jde to dobře.Začátky jistě nebyly lehké, no a?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10721
Re: Návrat k alkoholu po mnoha letech Před 11 rok, 7 měsíce  
Dobrý den,
ano,filozofii "nebudu pít dneska" stoprocentně uznávám a sama se jí také řídím.Mě k abstinenci přiměl hlavně obyčejný strach.Byla jsem na tom zdravotně díky dlouhodobému pití už opravdu velmi špatně-dávala jsem se s pomocí doktorky dohromady víc než půl roku.Nechtěla jsem věřit,že všechny zdravotní problémy měl opravdu na svědomí alkohol.Na rozdíl od jiných nemocných,kteří by dali všechno za uzdravení a nemohou,já jsem tu možnost měla a využila jsem jí.Díky tomu se dneska na svůj věk cítím výborně.Co všechno se dá za střízliva stihnout,prožít.Když si vzpomenu,kolik krásných dní jsem prospala.Ty už se nevrátí,ale je to pro mě do budoucna velké ponaučení,že už nikdy více.
A ještě pro Andrejku,která psala, že to na ní muž poznal.
Herečka Eva Holubová,která byla taky naše "krevní skupina" jednou říkala:"když pijete,pozná to na vás i váš kocour".S tím plně souhlasím.
Tak se všichni držte,zdravím!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10723
Re: Návrat k alkoholu po mnoha letech Před 11 rok, 7 měsíce  
U mne postupně strach přešel v respekt.Uvědomovala jsem si,že je to poprvé v mém životě,kdy vůbec něco respektuju.S tímto se mi abstinovalo velice dobře.Nebyl žádný problém.Můj vztah k alkoholu se po svatbě mého syna změnil-toto jsem si přiznala až pozdě.Změnilo se toho ve mne víc-já už jsem začala podléhat tomu,že jsem za vodou.Už jsem si namlouvala,že jsem dobrá a jak moc jsem dobrá-takové chvály se dobře poslouchají.Už jsem ani AA tak často nepotřebovala a začala svoji docházku omezovat.Má obezřetnost byla v kelu a má pýcha začala vystrkovat růžky.Už jsem nebyla skromná,má pokora se vytratila a objektivita k sobě samé byla ta tam.Napila jsem se nechtěně.Ovšem nebylo by této záměny skleniček stejně bych později začala pít.Svým myšlením jsem porušila totiž téměř veškeré zásady pro udržení střízlivosti.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter