Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Jak donutit alkoholika jít se léčit?
#16205
Re: Jak mu můžu pomoci? Před 10 rok, 4 měsíce  
Moniko, úspěšně jen někdo abstinuje, ale nevyléčí se nikdy.Alkoholismus je nevyléčitelná nemoc. Může abstinovat 20 let, jakmile se napije, lítá v tom znovu.Přítel ví, že nelze skončit s pitím po troškách, musí přestat úplně.Rozpil se a přestat nemůže, měl by jít znovu do léčebny, dokud je čas, nebo velice brzy skončí tam, kde před 5 lety, alkohol naopak bude zvyšovat, pít víc, a ničit sebe i tebe.Není ostuda padnout, ostuda je zůstat ležet.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16208
Re: Jak mu můžu pomoci? Před 10 rok, 4 měsíce  
Moniko, zkus s ním promluvit ve chvíli, kdy bude střízlivý. Zkus mu vysvětlit, že je dost silný na to, aby léčbu zvládl i podruhé, že chápeš, že se mu zdá, že je jeho situace bezvýchodná, ale že už jste tenhle problém spolu jednou zvládli. Dej mu najevo, jak ti na něm záleží. Sama moc dobře vím, že to není snadné, ale držím ti palce.
Daniela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16221
Re: Jak mu můžu pomoci? Před 10 rok, 4 měsíce  
Děkuji Vám oběma za odpověď. Vážím si toho. Jinak s přítelem jsem to probírala několikrát. Dobře ví, že ho v tom nenechám a jsem ochotná pro jeho léčbu udělat maximum, stejně jako zbytek mojí rodiny. On to všechno chce zvládnout sám, na nějaké léčení odmítá chodit nebo spíš si to ani kvůli finanční situaci nemůže dovolit. Doufala jsem, že se to dá nějak zvládnout s naší pomocí, ale ta bezmoc mě ubíjí, už jsem z těch věčných nervů docela vyčerpaná. Mám z něho pocit, že opravdu přestat chce, jenže, když přestane tak všude vidí svoji maminku. Nemůže se s její smrtí vyrovnat. Nevíte, jak bych mu ještě jinak mohla pomoci???Když do léčebny ho nedostanu? Budu vděčná za každou radu. Děkuji všem.
Monika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16223
Re: Jak mu můžu pomoci? Před 10 rok, 4 měsíce  
Může docházet, dojíždět na AA.A až bude pít víc, budou daleko větší finanční potíže , věř tomu.Nelituj ho tolik, co když se na smrt maminky vymlouvá.Smrt patří k životu, proti ní jsme bezmocní, umírají malé děti, a rodiče přesto neřeší krizi alkoholem.Vy, jako rodina, i když chcete pomoc, nedokážete to, nerozumíte mu, nechápete alkoholické myšlení,bohužel.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16495
Re: Jak donutit alkoholika jít se léčit? Před 10 rok, 3 měsíce  
Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat,jestli někdo tady ví,jaká je šance dostat mamku alkoholičku na léčení,když vím,že sama tam nepujde.Lidičky,je to strašné a o to horší,když je to hrubý,sprostý alkoholik,který dělá problémy vlastním dětem,když neustále volá,když je posilněná alkoholem a chce řešit nesmyslné věci.Otec také pil,nebylo s ním k hnutí a on to věděl,že když nechce,někdo s ním nehne,ale nebyl agresivní,jako mamka,která,když se snažíte něco vyřešit,tak vám hubuje,jak se nemáme se sestrou starat,at ji necháme na pokoji atd.Ohrožuje sama sebe,několikrát už měla rozbitou hlavu,odvezli ji do nemocnice,tam byla několik dní,dostala kapačku,aby měla výživu,trochu se to zlepšilo,šla domu z nemocnice,chvilku to vydržela a během chvíle je to znova,rozbila stul,utrhla dveře od lednice atd.,povím po pravdě,už tam ani nechceme jezdit se sestrou,protože ví ,že přijedeme a přesto je opitá.nechceme být hrubé,hádat se atd.,ale jak ji mužeme pomoci.
Vím,že to nemají s manželem doma nějak ružové,-není to vlastní otec,také pije a hádají se,ale mi ji starosti neděláme,máme každá svoji rodinu,vše bez problému a mamka dělá takové věci,až z ní někdy strach.prosím ,je pouze možnost nařízená léčba soudně,nebo je vubec nějaká možná pomoc.
Děkuji vám moc a všem lidičkám přeji hezký Nový rok 2014 a co nejméně starostí.
Mirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16496
Re: Jak donutit alkoholika jít se léčit? Před 10 rok, 3 měsíce  
Mirko, mamka nechce přestat pít, nikdo jí nedonutí, aby přestala.Jedině zavolat k obvodnímu lékaři, jestli by jí nedal na psychiatrii, na pár dní, aby se probrala, a pak s ní komunikovat, probrat léčení atd.Ale asi to bude zbytečné.Tobě se sestrou nezbude nic jiného, než chránit si své rodiny, neřešit mamku.Vím, že je to těžké, jenže trápíte se vy, ona je opilá, je jí to jedno.Nemá cenu jí nutit, stejně si udělá to, co ona chce, pít nepřestane.Nezlobte se na ní, alkohol jí ovládá, je těžce nemocná.Už nemá sílu s tím přestat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16535
Re: Jak donutit alkoholika jít se léčit? Před 10 rok, 3 měsíce  
Dobrý den,
Děkuji za odpověd,ale sama vím,že chtít poslat sama mamku na psichiatrii,to nedokážu,jsem na to slaboch,mám i strach ze slov a nadávek,vím,že ,když se nic nevyzkouší,že si člověk nemá říkat,že to nepujde,ale jak píšetš,musí chtít hlavně sama a to mamka nechce,protože,po tom všem,co už se vše stalo,by se musela sama nad sebou zamyslet a říci si dost,ale když se o něčem takovém zmíníte,jako,že jetam alkohol atd.,tak z jejího pohledu to pravda není.

Děkuji a přeji štastný rok 2014.
Mirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16617
Re: Jak donutit alkoholika jít se léčit? Před 10 rok, 3 měsíce  
Nikdo ho nedonutí. Mám takového bývalého manžela s kterým musím bydlet pod jednou střechou. Je to očistec. Nejen že pije, ale už ztrácí i hygienické návyky. Pokálí se, pokálí koberec, postel a ještě nás doma všechny napadá. Utratí všechny peníze za chlast, nabral si půjčky o kterých jsem neměla ani potuchy.
Jen sedí u televize, v hospodě a nebo se vyspává z opice a tak je to každý den. Zatím ještě chodí do práce, protože tam ho zatím považují za odborníka a na to on si potrpí a tam zatím překvapivě i funguje. Teď je jen otázka jak dlouho. Ono takových 20 piv denně a nějaký frťan udělá své. A už to trvá 20 let.
Také nevím co si počít.
Přeji najít nějaké řešení ale to snad není.
libul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16618
Re: Jak donutit alkoholika jít se léčit? Před 10 rok, 3 měsíce  
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter