Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...15
Dolů
Téma: přítel alkoholik
#24973
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 2 měsíce  
Evi. Ty to prostě nechápes ten rozdíl. Já jsem to sice dokázala ale v naší skupině nás bylo 15 lidí a já jediná nepijí ostatní od roka do tří let a začali znovu a byli zas na začátku. Když přestaneš a pak začneš mnohem hůř se pak přestává a právě ztratíš tu víru,že to funguje a najít si v sobě po tom další důvod proč přestat je moc vysilující. Řikáš si no tak nebudu pít často a jednou začas se ožeru. Moc se trápíš tím,že si nedáš když musíš a všechny síly věnuješ tomu aby ses nenapil. To fakt není hezký život a vlastně až tak po tom roce si z nejhoršího venku.

Proto ti všichni radí léčbu a přítel tomu musí věřit a hlavně něco objevovat a chtít přestat. On je ve stavu že chce a nechce přestat,ale tím jsme si prošli všichni a rozhodnout se musí sám a pochopit že to přemáhaní a vládání všech sil aby se nenapil. Může použít někam jinam a vyřešit si i jiné problémy v sobě. Teď toho není schopen.

Ambulantně...záleží kam. Já třeba byla se zeptat u Apolináře v Praze,ale tam byla pravidelná docházka 4krát týdně a plné využití terapii a tak na pul dne. To už je jak v léčebně. Léky antabus. Kontrola krve. Těžko se to kombinuje s prácí. Jedině s neschopenkou,ale tu já mít nemohla a v tom případě bych volila léčebnu. Protože v tom reálu je to strašně těžký. Vím o čem mluvím.

Já si našla Prev-centrum. Zabývající se závislosti a tam jsem docházela dle volna. Žádné léky antabus kontroly nic a to bych mu určitě ne doporučovala. To je jen pro ty co jsou o tom sto pro přesvědčený nebo ty co si pak tajně mohou pít a můžou tam docházet roky. Pokud chce přestal musí sám se o to starat a objevovat i ten čas tomu i mimo domov. Pokud ty se víc budeš přičinovat tak to je o ničem. On to přesune na tebe a bude alibista a vidět proč to nejde. Pak toho nemůže dosáhnout nikdy a bude mít život zoufalý a určitě ne hezký a ty taky ne. Podržet je fajn ale nech tu starost i na něj. Je to jeho život a ty ho můžeš opustit a pak se zhroutí úplně a nebude si umět poradit.
Renata pro Evu

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24974
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24977
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 2 měsíce  
Renata napsal:
...mám tam překlep. Objetovat ne objevovat.

Rena,
*objetovat* používajú na Slovači v hovorovej reči Záhoráci/pomedzie rieky Moravy.
(je to skomolená českoslovenčina... taký jazykový bastard a most!) ...

Obětovat ~ bude hľadaný správny výraz.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24978
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 2 měsíce  
Léčebna má výhodu v tom, že je tam alkoholik izolovaný od alkoholu, vidí i horší alkoholiky, smutné případy, i to je motivace, a má čas si srovnat v hlavě, jak bude žít, co vlastně od života chce, a pozná, že to jde zvládnout.Ambulantní léčba je pro těžšího alkoholika zrádná, chlastu má kolem sebe plno,těžko se zvládá.Ještě k tomu Bohu na AA.Většina lidí se děsí, odmítá celé AA kvůli Bohu, přitom není vůbec v tomto společenství důležitý, používá se víc Vyšší Moc.Ale, najednou je celý národ křesťanský, když odmítá islám.Dost zvláštní, ne?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24981
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24982
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 2 měsíce  
Renata napsal:
Děkuji za upozornění ...tak mi pak můžeš víš co...

Môžem? Naozaj? (...ale, iba nezáväzne.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24985
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24993
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 2 měsíce  
Renata napsal:
To se mi ulevilo nezávazně

...píš ako vieš.(=kvôli mne nemusíš vracať školné...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25047
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 2 měsíce  
Děkuji za rady a názory. Jak si vše pročítám, i jiné témata, tak vidím, že jediné co můžu, tak je ho podporovat v tom, že přestává a doufat, že se to povede. Nutit ho, ať jde do léčebny nebo na AA nemá cenu, to si musí rozhodnout sám.
eva
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25048
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 2 měsíce  
Evo, zkus sama zajít na AA, třeba někdo bude mluvit o motivaci k léčení, určitě se najdi Al-anon, tam ti poradí také.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter