Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat?
#11664
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ládíku, Ty už jsi také závislý, na jejím alkoholismu.Omlouváním jí nejvíc ubližuješ.Vyhledej Al-anon, tam Ti poradí.Neřeš jejího bývalého, je to hloupé, řeš její pití.Nevymýšlej krávoviny v podobě rakoviny.Ona za tu chvilku v léčebně pochopila, s čím si zahrává, neposlouchá Tě, Ty chceš dokázat světu , že TY jí vyléčíš!Pleteš se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11668
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Láďo-jednoduše s vámi(ale též sama se sebou manipuluje.Nedovolte jí to.Nedovolte jí odkládat věci,záležitosti,které by měla řešit-to souvisí s jejím pitím.bu´dte na koni-buďto vy a přeléčení-nebo nic.Nyní jste její nepřítel,protože to,co ona nechce vidět vidíte vy.Pak je tu symbioza díky sexu.využijte svoje zbraně dokud fungují.Argumentovat,že se šla léčit především k vůli Vám?Nemocná je přece ona.Ona by se měla chtít léčit především kvůli sobě,kvůli svému alkoholismu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11669
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Já jsem z toho nějak nepochopila, jak ta recidiva probíhá.. to je to naměřený 0.5 promile a nic dál? Opíjí se nebo ne? Jinak z celého toho mi připadá, že tobě na vašem vztahu záleží mnohem víc než jí... a to nemusí být nutně jen vina alkoholu... Nic nevim, jen můj dojem
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11721
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Díky moc za reakce ...
Ano, vím, že by se měla jít léčit pžedevším sama kvůli sobě ....ale ona si aktuálně myslí, že prostě nemá problém ....že může pít stejně, jako každý jiný "normální" člověk ... jenomže ukažte mi alkoholika, který se vyléčí a pak občasně pije třeba jen decku vína jednou za čas? Ukažte mi takového, a já jí budu věřit ....
Takhle ne ....
Dnes se opět chovala zvláště, opět dostala "dejchnout" a opět standartní "půlka" (půl promile) ... a ukazuju jí tu trubičku, říkám "tys pila?" a ona mi to ještě zapře..... že prý ne .... že to špatně měří .... no tak mi nezbylo než otestovat další na sobě ... zvláštní ... u mě byl test negativní .... tak musela s pravdou ven ....
Takže takhle nějak probíhá ta recidiva: pije (co se mi podařilo zjistit) cca jednou za týden (obvykle když pracuju a ona má volno), když pak přijdu domů, nadýchá zřejmě jen jakýsi "zbytkáč" cca půl promile obvykle .... otázkou je, kolik toho v reálu předtím vypije, zda pije od rána a pak jen střízliví .... to nezjistím, nepřizná se a já s ní nemohu být dnem i nocí .... možná pije i v práci (vzhledem k její profesi by to nemusel být problém ....kdysi v práci normálně pila a nikdo na to nepřišel....) i pod vlivem se dokáže chovat celkem kultivovaně a opilost na ní pozná jen ten, kdo ji zná dobře .... Když jsme jí naposledy volali sanitku (a to už se tedy motala a nebyla schopna chůze, nadýchala čtyři promile ....ale to bylo ještě před léčebnou.... pak byl dlouho klid).
Dostala přečíst tyhle stránky .... nepoučila se, nic si zo toho nevzala ... jen to, že se na ní mám vykašlat, že prý mě nechce trápit .... a že mi to tu radíte ....jenomže já jí chci pomoct ... vážně je to jinak fajn ženská, pohodová, hodná, do nepohody .... inteligentní a příjemná bytost ... ale pije
A já po těch zkušenostech s ní -a po tom, co tu čtu - už se toho jejího pití bojím Znovu do toho spadne, znovu přestane vnímat svět kolem sebe .... znovu nebude plnit své závazky (a my to pak s přáteli budeme za ni nahrazovat) ....
Nevím,co by se muselo změnit, co by se jí muselo stát, aby si uvědomila, že má problém ....
Já pro ni nejsem motivací pro abstinenci....
Děti nemáme (a možná je to dobře), takže ty ji také motivovat nemůžou ....
Má jen pár přátel, a ti nějaké přesvědčování po přdchozích zkušenostech vzdali.... ted už jen říkají: "je to na h***o". Takže od nich také impuls nepřijde...
Já na ni už žádné "páky" nemám a "na koni" (jak tu bylo řečeno) nejsem .... Jako by jí na mně nezáleželo
Dostala na vybranou - já nebo chlast ....
Tak mi dnes, poté, co se přiznala k pití, sdělila geniální větu: "vykašli se na mě" .... Super.... tak je to asi jasné ... vybrala si sama ....
Jen nechápu, když mohou existovat vyléčení narkomani, když může existovat i malé procento vyléčených alkoholiků .... jakou mají motivaci? Co jim dá ten impuls, aby se sebrali a něco se sebou dělali?
Máte tu někdo přímou zkušenost? Léčili jste se? POraďte mi, co na Vás zafungovalo?
Chci to zkusit .... Ona má problém, neuvědomuje si ho, a to, co z ní teď mluví, je ta závislost ... to já všechno vím, ale co s tím????
Láďa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11723
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Láďo motivaci dostane každý alkoholik až když si přizná,že ho pití pokaždé převálcuje,Až si sám dokáže přiznat,že se mu jedná o zdraví nebo už o život.Pokud se v takovou chvilku na chvíli rožne v budíku ,který už neúprosně tiká?Může se začít něco dít jiného,než pití.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11724
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Já jsem chtěla žít, tak jsem přestala pít.Tvoje přítelkyně s 4 promilema, slyšela od lékařů jasné zprávy o alkoholismu,.ví vše.Rozhodla se pro pití, bude pít.Nemůžeš dělat nic, nemůžeš jí ovládat, poroučet, vlastnit.Co chceš Ty ji dávno nezajímá, už jsem psala, že si myslím, že popíjí pořád,popřel jsi to, nevíš nic.Nech jí, je to její život.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11725
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Láďo,hlavně se nesnaž namluvit sám sobě,že ji vyléčíš,nebo zachráníš.Tebe by to ubilo a ji by to mohlo zabít!Nikdo ji nazachrání,ani ty ani já ani jiný potenciální partner ji neotrhne od jejího pití.ONA MUSÍ CHTÍT SAMA!VELICE DOBŘE VÍ,ŽE JÍ V TOM POMŮŽE JEDINĚ OPĚT LÉČEBNA-MÁ STRACH SI TO PŘIZNAT.pITÍ UŽ MÁ NAD NÍ SVOJI MOC.aLKOHOL OPĚT POTŘEBUJE K ŽIVOTU,ABY MOHLA TROŠIČKU A VŮBEC NĚJAK FUNGOVAT.JE TO,ŠKODA ALE TRAGEDIE TO JEŠTĚ PRO NI NENÍ.lÁSKA UŽ TU VŮBEC NEHRAJE ROLI.TEBE MÁ MOŽNÁ RÁDA,ALE ALKOHOL OPĚT MILUJE ZE VŠEHO NEJVÍCE.jEJÍ NEMOC OPĚT PROPUKLA V CELÉ SÍLE.tO JE TO ŠÍLENSTVÍ,KTERÉ PROŽÍVÁŠ-PROTOŽE TY VÍŠ-ALE ONA TO NEMŮŽE VIDĚT VE SVÉM OPOJENÍ.Nechat ji v tom a spoléhat nebo modlit se ,aby včas zafungoval její pud sebezáchovy!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11730
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Omlouvam se, pisu z mobilu, takze bez diakritiky....
Ano, mate pravdu, vim, ze uz me nevnima a vidi jen to piti... Ale co mam v tehle situaci delat? Mam od ni odejit a nechat ji v tom, aby si uvedomila -samozrejme ne hned-ale treba casem, co to jeji piti zpusobuje? Nebo mam zustat s ni? Aby mela podporu.... Jenomze to pak nebudu podporou v abstinenci, ale jakousi posledni zarukou v tom chlastani....
Jako tehdy pred dvema lety.... Ten, kdo vola sanitku, nosi ruze do blazince a pise dopisy do lecebny.... Neni to o tom, ze si pripadam, jako vul.. Pro ni udelam cokoli....
Ale co z toho ji ted pomuze? Zije ve sve bubline spolu d alkoholem a cely svet stoji vne te bubliny a vidi ji... Ale ona svet ne.... Mam tam stat a cekat, nebo mam jit pryc????
Nevim, co delat, nechci ji ublizit vic, nez je nutne....
Lada

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11731
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Říct jí:Mám Tě rád, nemůžu se dívat na to, jak se ničíš dobrovolně, odcházím.Až přestaneš pít, úplně!!, budeš mě chtít zpět, vrátím se.Třeba to s ní zamává, pozná samotu, že jí chybíš, třeba!Moc v to nedoufej.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11732
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Láďo-s klidným svědomím ji opust.Opravdu jí nikdo nemůže pomoct.Jsme bezbocní všichni-ty,já i ona.Jen my si to připouštíme ona si to musí přiznat taky,že je bezmocná vůči alkoholu.Možná přijde chvíle,kdy se k sobě vrátíte,možná taky ne.Všechno je v jejích rukách její osud její pití,či nepití.Její odhodlání se opět vrátit do léčebny.Sama to nedá.OVŠEM JEDINÉ CO POTŘEBUJE JE OPĚT LÉČEBNA A UŽ SE NESKRÝVAT PŘED NĚKÝM,NĚČÍM PRO KOHO CHCI ABSTINOVAT.JE TO JEN STÁLE ZÁsTĚRKA. ONA ,V NÍ MUSÍ ZVÍTĚZIT TO,ŽE TO DĚLÁM JEN A JEN KVŮLI SEBE A PRO SEBE.Na toto rozhodnutí bohužel musí teprve tu samotu zcela pocítit-a to se jí ještě nestalo,aby k tomu došlo a vůbec mohla opravdu chtít začít.Sledujte ji z povzdálí,mějte nachystanou pomoc v záloze-ovšem nezasahujte jí v životě at´se vám to bude líbit nebo ne.Nechte ji vymočit se v potu tváře.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter