Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat?
#11733
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Tak moc dekuju.... Jdu si hledat bydleni (bohuzel bydlime v jejim byte) a balit kufry.... Moje pritomnost ji nepomuze, ma nepritomnost asi take ne - na samotu je zvykla, zila dlouho sama... Pokud si to tedy na me nevymyslela.... Tak ji asi nepomuze ani to. Nepomuze nic. A sama si neuvedomi, ze ji to piti ma ve sve moci... Neni schopna kriticke sebereflexe... Ona problem nema, a ja ho pry take nemam mit... Protoze prece "nepije denne".... Denne asi opravdu ne (snad), ale pravidelne, to ano.... Pry je to proto, ze ji sleduju... Tak miuly tyden to bylo proto, ze pry chtela pit se mnou... Dohodli jsme se, ze kdyz ukaze, ze dokaze programove nepit, oslavime to spolecne lahvi sampanskeho....
Tak ted si vymyslela jinou lez.... Sleduju ji... (tim mysli fakt, ze se zajimam o to, zda pila... A to pritom z lecebny vi, ze takove otazky budou po navratu do reality ze strany jejiho okoli bezne.... Vedela to tedy... Le najednou je to po dvou letech problem....).
Meli jste pravdu, tohle je prohrany boj jen je mi to hrozne lito....
Lada

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11734
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Je mi to líto,ale vidí vás jako nepřítele.Vy jí bráníte se v tom,co chce po ní alkoholismus-a to je totální se rozpití se.Vítězí už paranoya,že ji pronásledujete-protože se k vůli strachu nerozpije.Vy jí v tom v podstatě bráníte-tak to má postavené ona.Nechte jí,co je její.Vy si vemte z tohoto ponaučení,že se opravdu nedá dělat nic jiného,než toho člověka opustit.Je tu ještě jedna pomc-tu můžete ale ona sama musí hledat-tou pomocí je Bůh,At´se vám to bude zdát pošetilé ale tato moc má možnost zafungovat,když se k ní obrátí ona i vy.Jen tato moc jí může pomoct najít v sobě sílu a obrátit se hledat pomoc v léčebně.Tam kde byla ji pochopitelně už nepřijmou ale v každé jiné má otevřené dveře.Ji s důvěrou přenechte Bohu-víc nemůžete učinit.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11735
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Proč by jí v bývalé léčebně neměli přijmout?Vezmou ji, když požádá sama.Láďo, je to těžké, občas tam zajdi, omrkni, jak na tom je, ale jistě nenadávej, nehádej se, časem se Ti uleví, poznáš tu hroznou pravdu, že ona rozhoduje o svém životě, pití, Ty nic neovlivníš.Stejně už moc do jejího života nepatříš, spíš jí vadíš.Je lepší, když se zničí jeden člověk, než oba dva.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11737
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Nevím, jak to shrnout, asi to bude chaotické ....ale věřím, že mi porozumíte.
K zmínkám o Bohu .... nebojte, ona i já máme vystudovanou teologii, na půdě teol. fakulty jsme se ostatně seznámili .... oba jsme věřící ....ale ani Bůh pro ni neni autoritou (či regulačním mechanismem ...nebo... jak to jen říct .... prostě tím, proč by pít neměla).... vedli jsme debaty o smyslu lidského života, kterým rozhodně není pití .... o jejích mnoha talentecha schopnostech, které by měla, když jí byly dány, rozvíjet a předávat ....ale ona si stojí za tím, že v tom jí alkohol nebrání .... To, že tedy programově ubližuje mně, to nebere .... kvůli tomu je maximálně den nebo dva zklmaná, když se pohádáme (ale možná je to spíš z toho, že na sebe křičíme ....), pak se oklepe, a zase si dá, když nejsem doma, víno (dřív pila vodku, ale má se moc ráda na to, aby riskovala, že se otráví třeba methanolem - pravděpodobnost je malá, ale je, a toho se bojí .... že by se něco stalo jí samotné).
Takže, když to shrnu, já se modlím každý večer, aby bylo líp ...ona možná také, to nevím, ale efekt to zatím nepřineslo .... A autoritu u ní nemá ani Hospodin.... vizte výše....
Tolik tedy k teologické stránce věci .... sama by měla vědět, že pití a záměrná devastace vlastního těla pomocí alkoholu není správná, ale jí to nepřipadá nijak výjimečné, nepije tolik (zatím), tak to není problém ....
Pokud jde o občasné kontroly - můžu odejít, ale jakmile se odstěhuji, vrátím jí klíče (hanba by mě fackovala, kdyby mi měly zůstat klíče od jejího bytu), problém pak je, že ona mě na návštěvu už nemusí pustit - zejména bude li mít problém (a všichni tu svorně věštíme, že ho mít bude).... Takže to nebude tak snadné .... Nemá moc přátel, takže ani přes ty se nic nedozvím, těm, které má, dokáže ohledně alkoholu lhát stejně, jako lže mně ...a tvářit se, že nemá problém ....
A lidi jí to "žerou" .... takže vlastně ani nemám jak zjistit, že se něco děje....
Samozřejmě, z bytu mě nevyhodila, chtěla se jen rozejít, ale bydlet s ní prý mám dál .... jak tomu mám rozumět?
Prý mě miluje .... ale mám se na ni vykašlat ...
prý jí bráním pít ....ale chce se mnou zůstat ....
Že by mě chtěla mít jako pojistku aby se zase "nerozpila"? Znamná to snad, že chce někoho, kdo jí v tom bude bránit, mít u sebe?
Pominu li fakt, že mě tím neuvěřitelně deptá, zůstává tu stále skutečnost, že (aktuálně... minulý týden to bylo jinak, ale teď je to prý takto) je má snaha zabránit jejímu pití (resp. mé dotazy po tom, zda nepila) údajným spouštěčem její chuti se napít....

Jsme tedy v začarovaném kruhu:
Brzdím ji od pití, které ona chce, tím, že s ní jsem a bydlíme spolu ....zároveň však pít nechce (údajně) a já jsem tím, kdo ji k tomu "nutí" či "nabádá" tím, že jí v tom bráním (resp. tím, že ji z toho podezírám"..... abdurdní!!!!
Budu - li se reálně starat o to, zda pije - bude pít dál.
Odejdu - li , bude mít důvod pít, protože bude sama.
Zůstanu li - nevydržím si nevšímat toho pití ....ale přesně tuto roli ona ode mě zřejmě čeká ....
Prý mě miluje (aspoň to všem věsí na nos) .... takže když odejdu, budu ten sobec, co ji jen tak nechá, já .... ona ztratí regulátor ....a....
Má tohle řešení???? Vždyť ona si de facto nepřeje ani mou přítomnost, ani můj odchod .... Neví, co chce ...



Promiňte, je mi z toho mizerně, ale snad chápete, co tím chci říct .... možná je i tohle, co se u ní pokouším popsat, dalším projevem alkoholismu .... možná ta další stádia samozřejmě ještě přijdou .... já nevím ...
Možná by alkohol nemusel být problémem, když si plní své běžné povinnosti (chodí do práce, zabezpečuje si základní prostředky k životu.... udržuje aspoň minimální sociální kontakty ....) tedy z hlediska vnějího pozorovatele NO PROBLEM ... a nutno podotknut, že až do těch vánoc před dvěma lety (a to měla totiž volno, takže zase nebyl problém) dokázala i přes pravidelné pití a deprese, chodit do práce ... sebevraždy jaksi páchala jen ve svém volnu .... a vždycky jí to prošlo, nebo jsme ji z toho tahali (zaskakovali v práci, volali šéfovi, když byla v blázinci a léčebně) ... Je pak u ní alkohol problémem? Je alkoholismus problémem? Když dotyčný alkoholik nenarušuje běžný chod společnosti, je vlastně špatné pít? - Pro ni ne .... pro mě ano .... A pro vás?

Tvrdí, že sebevraždu páchala kvůli depresím, teď prý je nemá, dokonce postupně vysazuje léky .... prý jí sebevražda znovu nehrozí .... pití ale ano ... a působilo na ni vždy depresivně .... takhle schéma vidím asi následující:
občasné pití
pravidelné pití
pití i v práci (nástup depresí)
práce ale neplnění dalších povinností (rozvoj depresí)
první volno (cca leden nebo další v červenci) - pokud o sebevraždu z důvodu pochybností o smyslu vlastního bytí ...

A jak do tohoto lze vstoupit? Jak ji z toho kruhu vytáhnout (vždyť tu tohle schéma bylo už dvakrát ... jednou s bývalým partnerem, jednou se mnou ...)
Tohle nemá řešení .....
Zažili jste to někdo? Měli jste tu čest s podobným typem alkoholika?
Nevíte o nějaké skupince, poradně, člověku, kde by mi dokázali poradit? A kde s tím máte dobré zkušenosti.... Nechci jít tam, kde se léčila....
Láďa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11738
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Láďo.jak jsem už psala-manipuluje s Vámi.Bylo tomu mnohem dřív,než se situace vyhrotila,Je to jeden z více mála příznaků alkoholismu,.Vy jí klíče s klidným svědomím odevzdejte-ona už o funknčnosti klíčů rozhodně vědět nebude.Tím vám zůstane pojistka k tomu,aby jste se do bytu dostal,bude-li to chtít okolnost-na kterou už vás ona sama upozorní-možnost úniku ze života ve formě sebevraždy-pokaždé vítězí ,pokud nefunguje zkrat volám své nejbližší.Tam budete zahrnutý vy.Pokud by k této situaci došlo a zůstaly vám klíče od jejího bytu?-tak jak jsem vám to navrhla já?Jste povinen okamžitě navštívit její doácnost-způsobit,aby byla přístupná a sjednat pomoc.A by byla účinnná,či nikoliv-Berete na sebe CELÉ BŘEMENO JEJÍ ZÁVISLOSTI.Když jí třísknete klíči v předsíni?už na sebe neberete žádné riziko.Vy JEN VY SÁM SE MUSÍTE UMĚT ROZHODNOUT-AT´BYLO,CO-BYLO ALE PŘEDEVŠÍM DLE TOHO-CO JE PRÁVĚ TE.Vy se musíte dokázat rozhodnout na základě srdce a vlastního svědomí,
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11739
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ládíku, to je smršť slov, bolesti.....čím víc se v tom hrabeš, tím víc nechápeš, zavaluje Tě to, trpíš, ona si bumbá, je v pohodě, chápeš.Jsi posedlý její nemocí, touhou pomoc.Už si připusť, že jsi bezmocný, nikdo z nás nic dělat nemůže, až bude chtít ona sama, stane se.Vůbec netušíš, kolik, co pije, nikdy to nevyšpehuješ, my alkoholici jsme mistři ve lhaní, v schovávání alkoholu....pije pořád, jen jsi to tak neregistroval, když nepila, jedla prášky, náhradu za alkohol.Je mimo, neví, co chce od Tebe, ví jedno, pít bude.Už jsem psala, najdi si na internetu Al-Anon, pro příbuzné alkoholiků, mívají i sezení, v Praze je bezva Hela, v Ostravě Květa, určitě se Ti uleví, holky ví, umí poradit.Klíče si klidně od jejího bytu nech, jsi zbytečně moc hrdý, možná jí jde o život, co víme, dohled bude potřebovat.Po několikáté píšu, že jsi závislý na jejím alkoholismu, také potřebuješ pomoc.Drž se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11745
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Láďo zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Z Vás zoufalost přímo čiší. Vůči své partnerce již nevystupujete jako rovnocenný partner, ale jako protektor, dráb. Připadá Vám normální v rovnocenném vztahu partnera nechat dýchat do testeru? Hlídat každý jeho krok a čin? Zdá se mi, že vy chcete vztah, ve kterém můžete kontrolovat a rozhodovat i za toho druhého. A to dost dusí... Ten kdo má velký problém, není jen Vaše přítelkyně, ale jste to i Vy sám. Vy si musíte uvědomit, že nemůže řídit životy jiných, ale jen ten svůj. Chápu, že v situaci, kterou nezvládáte a jste do ní totálně zabředlý, neumíte získat momentálně reálný náhled a možná budete potřebovat pomoc odborníka. Ale až ten náhled získáte, tak si uvědomíte, že žít se dá i jinak a třeba i s někým jiným. Kdo ví. Domnívám se, že by Vám opravdu pomohlo se trochu od této situace vzdálit - nemusíte nutně pálit mosty, ale nechat rozhodování o jejím životě na ní. Dočasné odstěhování (možná i trvalé) Vám oběma prospěje - Vy se uklidníte, přítelkyně si bude moci srovnat v hlavě svůj zmatek. Můžete se přece vídat na neutrální půdě za podmínky abstinence a uvidíte co bude dál.

Vím o čem mluvím. Jako bych se viděla pár (světelných) let tomu zpět. Vše chce svůj čas. Věnujte se sobě!! Máte před sebou kus práce. Držím palce
host

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11746
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Děkuji za Váš názor ...
Ano, bude lépe, odstěhuji li se .... už sháním podnájem ....
Nicméně musím upřesnit, aby nedošlo k omylu:
Ne, nepřipadá mi normální, že si partneři dávají "dýchnout" ... stejně tak mi nepřipadá normální, že si partneři lžou do očí a že před sebou vzájemně tutlají každou hloupost .....
Ale:
S návrhem na tstování přišla právě přítelkyně - nebyl to můj nápad .... ale její .... řekla, že se jí nedá věřit, že o tom ví, a že pro můj klid koupí testery, ať ji nemusím podezírat a zjistím si, zda pila nebo ne ....
Takže to nebyla věc, kterou já vyžaduji, ale možnost, kterou navrhla a zajistila ona sama .... Jen jsme se toho drželi.... dobré bylo, že nepila, nebylo třeba nic testovat ....až teď, když se začne chovat divně (jinak řečeno - když je pod vlivem) podle staré dohody dostane dýchnout .... nebrání se a nemusím ji k tomu nutit .... včera to dokonce navrhla ona sama! S tím, že když mám podezření, ať přinesu test .... jenomže neměla ani potuchy o tom, jak dlouho se v těle odbourává půl litru vína ... myslela si, že nic nenadýchá ....
V ničem jiném ji nesleduju, v ničem jiném jí nebráním ... nejsem policajt ....a o dozor nad pitím, o ten mě po návratu z léčebny vlastně žádala sama ....
Ano, situace se změnila, teď pije a staré mechanismy jsou jí nepříjemné, protože odhalují její problém ....
Ale celé to nebyl můj výmysl!
Nejsem zoufalec, co potřebuje mít nad někým kontrolu .... jen a) takto zněla dohoda a b) nechci aby si ublížila .... dvakrát se mi podařilo ji "načapat" po požití alkoholu .... krátce po návratu z léčebny ... tehdy ale pomohl rozhovor a domluva .... a tehdy také ona sama koupila ten tester ....
Nemám potřebu ji sledovat .... Jen jí chci pomoct ....
Láďa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11749
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Láďo, pomáhat lze jen tomu, kdo o chce naši pomoc přijmout. Vaše přítelkyně nyní Vámi nabízenou pomoc evidentně nechce přijmout.

Přiznám se, že já osobně bych nikdy u svého partnera alkoholika nepřistoupila na to, abych ho kontrolovala testrem kolik má promile. To už pak není o partnerském vztahu, ale o vztahu zřízenec a klient.... Učitel a žák. Dospělý a dítě... Uf je to jako kontrolování došlých SMS na mobilu. Ne děkuji - nechci!! Ale jak jste si to zařídili, tak to máte a pokud Vám to vyhovuje..

Láďo, to je Váš první "vážný" vztah? Připadá mi, že máte nejen strach o nich, ale i strach o sebe. Jak to zvládnete bez ní, co? Z vašich příspěvků čiší zoufalost, že středobod Vašeho žití se vymyká Vaší kontrole. Zkuste se od toho všeho trochu odpoutat. Zajděte si s přáteli, kolegy za kulturou, na výlet, když s Vámi partnerka odmítá jít. Prospěje Vám to. A možná i Vaší partnerce, která bude mít prostor a bude už jen záležet na ní jak ho využije.

Nerozebírejte s ní stále a dokola důvody jejího pití - nic nového se nedozvíte a cyklíte se. To nechte na jejím psychiatrovi. Že má tajnosti? Každý člověk má právo na svůj kruh bezpečí a intimity a je jen jeho svaté právo rozhodovat koho, kdy a jak blízko tam vpustí. Z toho co píšete (chce se rozejít a ne nutně rozestěhovat) se dá vycítit její potřeba uvolnit Vaše pevné sevření, které pro ni možná není vyhovující a je přímo dusící. Alkoholici jsou vesměs velmi citliví lidé.
Ale to už je tak trochu fabulace z toho co jste napsal. Skutečnost může být jiná.

Hlavu vzhůru - čas je nejlepší lékař. Jen když život je tak krátký. Škoda jej promrhat..
host

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11751
Re: Přítelkyně je alkoholička (s recidivou), co dělat? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ládíku, Host Ti píše v bleděmodrém to, co já před ním, žij, nechej žít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter