Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...678910111213
Dolů
Téma: Bratr alkoholik
#16010
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Danny, vím o čem píšeš a vím, co prožíváš. Je mi strašně moc líto, že je zatím všechno marné, zbývá čekat na zázrak. Včera jsem se i já vypovídala ze svých zkušeností s alkoholikem otcem i bratrem. Moc dobře vím, že když člověk nechce, nepomůže mu nikdo, i když se stará sebevíc. Jenom se sám zničí!!! V naší rodině všechno dopadlo špatně, předčasnou smrtí. Danny, poradím ti to samé co radíš ty mně. Žij svůj život, pro své blízké, kteří si tvoji lásku a starost zaslouží. Je hrozné vidět, jak se z inteligentního člověka stává vygumovaný blbec, který není schopný ani vyslovit souvislou myšlenku. Smutný pád na samé dno. Někdo v sobě motivaci najde a stane se do konce života abstinující ( znám několik takových lidí ), někdo se do konce života propije. Berme to tak - je to jejich volba!!!!!!
Jitka
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16012
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Jitko,
moc dík za tvou podporu, myslím si, že to beru o moc lépe, než když se u něj provalily ty stavy, kdy byl tzv. na šrot.
Ano, je to tak, můj bratr byl inteligentní chlap, sportovec a fajn povaha. Dnes říkám i mámě, že už to není on, je to někdo jiný, o nic se nezajímá, ani o blízké. Naštěstí není agresivní vůči okolí, ale k sobě moc, tím, že si škodí.Chtěla jsem mu tolik pomoct, nebere to na vědomí.Jednou částí osobnosti by snad chtěl i přestat pít, ale v podvědomí z toho má strach a po alkoholu prahne. Lékaře neguje, neváží si jich. No, prostě patová situace.
Tak Jitko, drž se, at to zvládneš!
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16329
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 3 měsíce  
Danny, tak se hlásím zpět. Brácha do toho spadl zase a přejede ze zahraničí a asi se půjde zase léčit, je to opět v prdeli.
Zase vše nanovo, ale nějak jsem už se vším aspoň trochu smířená:(
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16333
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 3 měsíce  
Přesně vím, jak se holky citíte. Nejdříve je to bezmoc a lítost, pak rezignace a snad i smíření, že to lepší nebude a pak vysvitne naděje a zpět se mácháte v bezmoci.... akorát si vždy říkám, že to už nemůže být horší a ono může...Mám taky bratra, který chlastá... týrá celou rodinu..a hlavně maminku, říkám si kolik toho ještě může vydržet...Vždycky přemýšlím, co se děje v hlavě alkoholika - je schopen sám přestat pít? je to to ještě zodpovědný nebo už za něj jedná a mluví alkohol? Jak těžké je pro něj odolat, když přijde kámoš s flaškou? Co můžu udělat já? Udělala jsem dobře a dost? Snažím se pochopit proč to vlastně je, proč pije, co se mu odehrává v hlavě....Je to vlastně nemoc celé naší rodiny, trpí tím rodiče, moje rodina....
Any

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16334
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 3 měsíce  
Přesně, tato nemoc ovlivňuje celou rodinu.Většinu alkoholiků ovládá alkohol tak, že vůbec neví, jak ubližují, jsou přesvědčeni, že zase tolik moc nepijí, že to není na nich znát, že nikomu neubližují....takto u nich funguje jejich nemocný mozek, omlouvá ty průšvihy s alkoholem.Rodina by měla dát od něj ruce pryč, nepomáhat, neplatit, a nechat ho klidně na ulici.Pak buď tam zůstane, nebo začne se sebou něco dělat!Je to těžké, vím, ale jediná cesta k abstinenci.Myslím tím těžké alkoholiky, ti, co ještě nemají takové stavy, že ničí rodinu,ještě jim ten chlast úplně nevládne, ti zaslouží podporu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16337
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 3 měsíce  
Markéto,
prosím, bud ráda, že brácha půjde na léčení, tam snad má šanci.
U nás je to tak, že jsem s ním přerušila kontakt i komunikací, když doslova přede mnou utekl při mé řeči o tom, že by měl jít do léčebny.
Matka je s ním v jednom domě, ale ta je v roli umožňovače, stará se o něj, nechápu to.Udělala bych to, co píše Líba, nechceš se léčit, tak se starej sám, matka tohle nedokáže, prostě chová se tak, že on ví, že se nic neděje, že mámu bude mít vždy po ruce, no vždy ne, je už pokročilého věku. Nemá to řešení.Markéto, mysli hlavně na sebe, pomoc druhým je sice důležitá, ale tam, kde je odmítána, nemá smysl.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16343
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 3 měsíce  
Ano, ted jsme ve fázi, kdy ho necháváme být, nekontaktujeme ho, maminka přestává podporovat..Můžu říct, že je to pro mě lepší, když o ně nevím, co dělá, prostě ho neřeším. Výsledkem toho ale je, že se chytl polobezdomovců, kteří mu pomáhají prodat z bytu, co se dá...pak se doma válejí, přespávají a chlastají...on nemá o nás, svoji rodinu,vůbec zájem, vypadá, že mu tato společnost vyhovuje...Takže tím, že ho nikam netlačíme, nekontaktujeme je to ještě horší, jeho úroveň rapidně klesá...je to tedy lepší?
Any

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16344
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 3 měsíce  
Je svéprávný, chce tak žít, stejně nic nezmůžete.Sice je to velká škoda, ničí si zázemí, domov, možná toho bude někdy litovat, možná ne.Kašle na vás, nezajímáte ho, co pořád chcete řešit?Nemáte ani právo řídit někomu život.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16347
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 3 měsíce  
Líbo,
to není o tom, co chceme řešit, já jsem taky s bráchou přerušila kontakt, ale prostě chápu to tak, že nikomu z nás není lhostejné, jak jeho blízký žije.I když na něj máme zlost. Vím, že alkoholikovi nejde nic nařídit, ale zrovna tak i my rodinní příslušníci si nemůžeme nařídit, abychom ho úplně vymazali z mysli.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16348
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 3 měsíce  
Jo a taky, že prostě má člověk pocit zmaru nad lidským životem, který ten alkoholik nechal protéct mezi prsty. A zmařil život nejen sobě, ale ničí i naději v druhých, ve své rodině.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...678910111213
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter