Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Partnerka alkoholika
*
#3515
Re: Partnerka alkoholika Před 13 rok  
Po měsíci sme se viděli ( má už vyjížďky z léčebny ) a ty dva dny co sme spolu teď byli, byli hezký ...
Minulej týden jak sme se rafli sem mu napsala věci co mě štvou co dělá a jak mi to už pije krev atd ... docela se ho moje kritika "dotkla" .. ještě postupně zjišťuje jak na tom je a není a co ho vlastně čeká... má v hlavně docela zmatek a že neví jestli už není pozdě na to, aby to zas mezi náma bylo fajn apod...
Vim, bude potřebovat asi čas, aby si vše sám urovnal ...
Na al-anon sem se zatim nedostala, nesehnala sem zatim hlídání ... objednala sem se na příští tejden k psycholožce, mám pocit že se potřebuju někde vykecat, třeba se mi díky tomu taky uleví...
P
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3654
Re: Partnerka alkoholika Před 13 rok  
Můj přítel se sice neopíjí do němoty, ale potřebuje každý večer mít tu svou hladinku. Další "aktivity" ho nezajímají. Po třech letech se mi konečně povedlo ho dostat do fáze, kdy alkoholismus přiznal, dokonce tu bývá i ochota se léčit. Ta je však vždy, když je tam ta hladinka. Když příjde ta neodolatelná chuť a to vždy odpoledne, toto má naštěstí ještě pod kontrolou, aby v práci nepil, tak ta ochota je pryč, protože závislost a touha napít se, je silnější. Termín u AT má za měsíc a já jen nevím, zdali mu opět do toho něco nepříjde, jako už se stalo. Stále jsem ta trpělivá, která uvěří, doufá a pak mě opět zklame. Nejsem dostatečně důsledná, protože na ty jeho sliby stále skáču. Moc ráda bych se s někým o tom promluvila, poradila se. Nemůžu takto čekat do nekonečna, sama se trápím tou bezmocí a zároveň ho nechci opustit, chci mu pomoci, jenže už nevím jak. Taky jsem už si řekla, že to vzdám, nebudu si toho všímat,nebudu do něj rýpat, nechám ho, si pít ( cca. lahev vína denně) přes den je přeci tak zodpovědný, pozorný, ale když ho pak vidím s tou jeho hladinou....je to někdo jiný.
Lenča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3658
Re: Partnerka alkoholika Před 13 rok  
Ahoj, tak přesně, co popisuješ znám a prožívám si taky. Po téměř 4 letech se cítím vyčerpaná, každý mi radí, abych se s ním rozešla, ale taky na to nemám sílu. Mám ho moc ráda, ale tahle láska nedává, ta mi bere. Za měsíc má mít termín u AT, jeden už "prošvihnul". Je to pořád dokola, sliby, zklamání...chceš uvěřit, ale jak, když už tolik nasliboval a přesto ta touha se napít je tak silná, že jí snad nic nepřemůže. Nevím, jak pije Tvůj přítel, ten můj musí mít každý večer svou hladinku ( asi litr vína). Přes den zatím nepije, jen když byl na neschopence.V práci si nedovolí a auto potřebuje ke svému zaměstnání. Mám pocit, že v životě už jen řeším ten chlast. Občas se mi svěří, jak hrozně moc chce přestat, že mi musí všechno vynahradit, ale pak opět sáhne po tom zatraceném pití a říká mi, proč že mi to vlastně vadí, vždyť pro mě dělá vše, tak ať mu to toleruji, je to jako u blbých na dvorečku Jak to vypadá u Tebe? Přítel se léčí úspěšně? Ráda bych si o tom promluvila s někým, kdo ví, co zažívám, děkuji a přeji hodně štěstí
L

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3669
Re: Partnerka alkoholika Před 13 rok  
Vím moc dobře co děvčata zažíváte. Ten můj už tak odpovědný není, že by pil jen po práci. Pije i v práci a pije i když ví, že si sedne za volant. Stále mu to prochází a tak nevidí důvod, proč by měl přestat. Byl v AT poradně, kde mu potvrdili, že alkoholik je, nechtěl mi totiž věřit. Doporučili mu léčebnu, ale tam on nechce jít. Zašli jsme spolu na AA (anonymní alkoholici), ale tam se mu nelíbilo, zavánělo to příliš náboženstvím. Našla jsem denní stacionář, nějakou dobu tam docházel. Zpočátku to nevypadalo, že by mu to pomáhalo, ale nakonec se chytil a 7 měsíců se nenapil. Byly to nejkrásnější měsíce, které jsem s ním zažila. Pak se něco stalo a napil se znova. Od té doby v tom opět jede a o léčení nechce ani slyšet. Mockrát jsem to už chtěla ukončit a to, že nejsem důsledná, ho jenom podporuje v tom, že není důvod přestat. Přečetla jsem spoustu literatury, např. Jacka Londona. Také si stále říkal, je to dobrý, dokážu se nenapít, dokud nenapíšu 1000 slov. Pak už jen 500 slov, nakonec se musel napít hned ráno, jinak nebyl schopný vůbec začít fungovat. A nakonec spáchal sebevraždu. A víte, co je nejhorší? Že žádný alkoholik není vyléčený, existuje jen abstinující alkoholik. A zobne si cukroví, kde bude v krému alkohol a jede v tom znova. Máme to na celý život. A tak bychom se měly zamyslet nad tím, jestli nám ti chlapi za to opravdu stojí... Sabi
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3670
Re: Partnerka alkoholika Před 13 rok  
Taky jsem to poznala, s manželem, sliby, chyby.Pořád doufat, věřit, únava, zlost-manžel dostal rakovinu, zemřel.Jinak bych se s ním rozešla.Pak jsem sama začala pít, skončila v léčebně, vím, co je alkoholismus.U Vašich chlapů se dávky budou zvyšovat, bude to jen horší.Musí seknout s alkoholem hned a napořád.Asi to nedokáží, zavčas ať hledají pomoc.Vy, dívky si dobře rozmyslete, jestli má cenu s takovým člověkem být.Jestliže dá přednost pití, pryč od něj.Stejně to nevydržíte, odejdete.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3689
Re: Partnerka alkoholika Před 13 rok  
tak přítele chuť na pivo stále nepřechází ( hlavně nechce přejít ), každopádně tvrdýho se vzdá, piva ne ... teď je na antabusu takže nemůže, ale vím jak vyjde z léčebny, antabus přestane brát a brzo na pivko zajde, prostě se těší až si ho dá.
Prostě vim jak se napije piva, postupně se vrátí k tomu kolotoči co byl....nevěřím ,že by si dal jedno dvě pivka a ouky.
řekla sem mu jak začně lejt znova, nebudu se koukat na to jak se znova ničí...prej ani nepočítá s tim, že bych s nim pak byla dál...
Takže tady je už jen ta otázka jestli mu víc záleží na mě a nebude pít, nebo má radši alkohol a vrátí se směle k němu.
Prej se nemám bát
Jinak sem si byla pokecat u psycholožky, spíš i poplakat nějak to šlo ze mě vše ven ... No řekla mi víceméně co i jiní...Táhne mě dolů se svejma problémama a já se pomalu v tom budu topit a svým chováním ke mě, ze mě dělá na něm závislou Jestli to takhle bude pokračovat stanu se závislá na závislém a nekonečněj kolotoč nehoru dolů.
A z toho by se dostávala už mnohem hůř
Potřebuje odbornou pomoc, a partner prostě nepomůže.
Taky mi doporučuje, ač ví že ho mám moc ráda, rozejít se dokud "je čas" .. jak řekla, od agresoů a alkoholiků se utíká
Jenže...můj na něm závislej mozek chce asi počkat na to, co z něj vyleze, protože co když se dá dohromady a ještě mu vše docvakne po ty 2 měsíce co má mít léčbu....

A já jsem začala 2x týdně chodit cvičit, je to fajn odreagování, vždycky se tam těším
P
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3690
Re: Partnerka alkoholika Před 13 rok  
Dobrý večer, jste v hodně podobné situaci jako já, teď se učím žít svůj nový život a Vám to taky doporučuji, je lepší ať se v tom koupe sám a nestahuje i Vás dolu.
martinab
Junior Boarder
Příspěvky: 29
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3701
Re: Partnerka alkoholika Před 13 rok  
Taky si Sabi dávám tu otázku. Začínáme stavět a tak si říkám, bude mít dost práce, zlepší se to.Těším se, ale zároveň se bojím, protože nevím, co přinese budoucnost. Není to, že bych měla doma vrávorající se trosku. Je to jen každodenní mírná podnapilost, ale přiznám, že když měl větší problémy, našla jsem ho párkrát úplně namol. Je to jako, kdybychom byly samy závislé, místo toho, abychom si užívaly života, se trápíme kvůli problémum našich partnerů, kteří jediní to můžou změnit.Říká, že by beze mě nemohl žít, já cítím, že jsem taky taková berlička, už to nemusí přede mnou skrývat, protože ho znám, tak je to i pro něj i jistá úleva a ty moje věčné připomínky, občasné vyhrožování, že ho opustím, to vydrží, protože ví, že ho mám natolik ráda, že to stejně neudělám. Je to od partnerů sobecké, nechat tě, aby si se trápila a od nás hloupé, že si ubližovat necháme. Mohly bychom o tom mluvit hodiny a stejně bez skutku, jsou to jen slova. Mohla bych vědět Sabi, kolit Ti je? Mě 38 a život letí..... Lenča
L.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3705
Re: Partnerka alkoholika Před 13 rok  
Je fakt, že příbuzní, blízcí alkoholika jsou závislý na něm, na jeho nemoci taky!Pomáhá Al-anon.Je to pro příbuzné alkoholiků.Chceme pomoc, možná nevíme jak, co děláme my špatně, jak mu poradit, tisíce otázek v hlavě, smutek, zlost.....ničí nás alkoholik, i my sami.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3707
Re: Partnerka alkoholika Před 13 rok  
Ahoj Leni,
přítel si koupil malý domek, myslela jsem si totéž co ty. Zabaví se, nebude mít čas pít. Omyl. Pokud narazí na problém, je to důvod k napití. Těžko se dnes shání řemeslníci, chtějí větší kšeft, než je nelukrativní oprava starého domku. Pokud nepije, což mu vydrží tak 3-4 dny, tak je bezva, jen debatu o léčbě odmítá. Pak do toho zase sklouzne, podnapilý bývá velmi nepříjemný. Jeho psychoterapeut (když ještě chodil) mi řekl, že jediná možnost je, nechat ho spadnout až na dno, aby si uvědomil, kam ho alkohol přivedl. A buď se od toho dna odrazí a nebo je konec. Uchlastá se. Jenže to je právě to. Nechat ho na to dno spadnout. Nějak si nedovedu představit, že to fakt nechám tak daleko dojít. A přitom je to na hraně... Stačí, aby ho vyhodili z práce, nebude splácet hypotéku, přijde o domek, novou práci nesežene... Nebo způsobí autonehodu, půjde do vězení, přestane splácet hypotéku, banka domek zabaví... Naštěstí mám tolik rozumu, že jsem si pořídila svoje bydlení a ke mě může, jen když je střízlivý. Ale co bych za to dala, abychom mohli žít jako normální dvojice. Abychom si mohli naplánovat návštěvu kina a já budu vědět, že tam bude včas a střízlivý. Před každou dovolenou se namaže, protože ví, že pokud bude se mnou, tak se nebude moct napít. Stojí mi to všechno za to? Nestojí. Snažím se udržet si kontakty se svým střízlivým světem, abych se necítila tak sama. Sabi
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter