Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí
#18813
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Báro děsí mne jedna věc.Jste spolu 10let.A ty sis za celou tu dobu nevšimla toho,že má tvůj muž strach,že je zřejmě neprůbojný a raději se nechci domýšlet čeho ještě sis nestačila na něm všimnout.On ti jako muž musel toto přiznat sám.Dokážeš si uvědomit,že už jenom toto ho muselo jako muže velice ranit?Vůbec nevíš,že člověk často jedno říká-protože tomu chce věřit,ale jedná zcela jinak.O člověku nehovoří to,co říká,čemu chce věřit-ale právě maličkosti,které jsi mohla zachytit a rozpoznat sama a velice taktně na tom pracovat.Už od počátku jednáš energicky a za manžela,rozhoduješ zřejmě i doma také tak.Zřejmě ti vyhovuje,že manžel je takový jaký je.Ovšem vyhovuje toto i jemu?Uvědomuješ si ten extrém své nadvlády?Máš schopnost si přiznat,JAK SE TVŮJ MUŽ VEDLE TEBE MUSÍ ZÁKONITĚ CÍTIT?Zcela jistě jako malé děcko.Potlačuješ jeho mužskou část mnohem níž,než aby jsi ji dokázala vyzvedat.Tím,že se cítíš pyšná na svého muže-tím už jsi dala opravdu korunu a potvrdila celé mé mínění.I to,že si opravdu nejseš schopna nic přiznat.On je rozdíl a podstatný v tom chtít být pyšná,a chtít být vděčná.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18814
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Nejvíc bude vše záležet stejně na něm.Jestliže bude chtít pít, bude, i kdyby jsme se všichni tady upsali, uradili.Jistě mu to nepřeji.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18817
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
jano, nechcela som zasahovat, ale ty si v poriadku? Si si ista, ze momentalne nepijes??? Si si ista, ze poznas AA a aj robis program? To su otazky na teba. Lebo ak by si naozaj pracovala na krokoch AA, takto by si nepisala. Baro, neber vsetko, co tu bolo napisane vazne a pis dalej.
Sad

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18819
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
tiez ma prekvapila preexponovana az hystericka reakcia
Bara sa snazi co najviac orientovat v problematike, ktoru nepozna a je jej cudzia a schyta taketo cosi
milena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18822
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Jano...já to přece vím, že je introvert, celou dobu, co jsme spolu. A on se mi samozřejmě musel svěřit sám, introvert se musí svěřit sám, introverta k tomu nedonutíš a když nebude chtít, nic s ním nevyřešíš. Musíš si k němu postupně hledat cestu.

Ty mého manžela neznáš, já ano. On byl ten, kdo se za mě vždycky postavil, i když mi zjistili RS, zůstal se mnou a podporoval mě. Snažím se o to samé, chci mu být oporou, chci mít co nejvíc informací, ale v téhle situaci se neoorientuju, nikdy jsem jí nezažila, nevím, jak se mám chovat k člověku s tímhle problémem a proto se ptám, abych něco nezkazila, na nikom na světě mi nezáleží tak, jako na něm.
Za svého muže nerozhoduju, udělala jsi ze mě panovačnou hysterickou a majetnickou fůrii, nevím ale na základě čeho.
Jen se snažím pochopit tu situaci a chtěla jsme jen vědět, jak se chovat k člověku, kterého právě pustili z léčby. A chtěla jsem se na to zeptat lidí, kteří si tím prošli.

A že jsem na něj pyšná? Ano, jsem. Jsem na něj pyšná za to, že udělal to rozhodnutí, protože ne každý to dokáže...chceš-li jinak - jsem na něj hrdá a nesmírně si ho vážím za to, že se dokázal sám rozhodnout a šel na léčbu. Je to jen slovíčkaření...asi jsi mě špatně pochopila nebo já nevím, kde se stala ta chyba.

Vůbec mě neznáš a soudíš mě na základě pár řádků. Jen jsem se ptala, jen jsem chtěla vědět, jak se k tomu postavit ve chvíli, kdy bude ten člověk zranitelný, kdy bude zase muset fungovat v reálném světě, v práci, v rodině.

Všem ostatním opravdu moc děkuju. Je to složitá situace pro něj, já to vím, ale i pro mě. Nechci to zkazit, záleží mi na tom, na něm, i na nás. Jestli některé otázky vyzněly nějak hloupě, tak se omlouvám. Nikoho jsem se nechtěla dotknout nebo cokoliv jiného.
Bára

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18823
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Tak to je mazec, takova agresivita. Jani dej si pauzu.
karel

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18825
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Milé dámy-JSEM V NAPROSTÉM POŘÁDKU.PO ABSOLVOVANÉ LÉČBĚ JSEM NASTOUPILA DO DOLÉČOVÁKU KDE UŽ I ROK TAKÉ BYDLÍM.FOUKÁ SE TU PRAVIDELNĚ KONTROLA JE TU PŘÍSNÁ-NAFOUKÁM A LETÍM ROZŠÍŘIT ŘADY ZDEJŠÍCH BEZDOMOVCŮ, NEBO SKONČÍM TAKÉ POD VLAKEM.TAKOVÝ JE MŮJ SOUČASNÝ STAV DÍKY CHLASTU.NIC NEPODCEŃUJU A UČÍM SE UPŘÍMNOSTI BYT´SE VÁM MILÉ DÁMY ZDÁ DRSNÁ.-ZAČÍT OPĚT CHLASTAT JE MNOHEM DRSNĚJŠÍ,NEBO UŽ ZAPOMNĚLY???.BÁRU JSEM CHTĚLA NAVÉST NA CESTU K SOBĚ SAMÉ ABY SE MOHLA ZAMYSLET NAD SEBOU JESTLI NĚKDE NEDĚLÁ CHYBU ONA SAMA.JÁ JI VIDÍM,VY NE.JÁ SI SVOJE CHYBY PŘIZNÁVÁM,PROTOŽE NEPŘIZNANÉ MNE MŮŽOU STÁT ŽIVOT-STEJNĚ JAKO TO JEJÍ NEPŘIZNANÉ MŮŽE STÁT ŽIVOT JINÉHO.O FALEŠNÉ SOLIDARITĚ,KTEROU S POHORŠENÍM PROJEVUJETE VÍM TAKY SVÉ.JINAK SE TOMU ŘÍKÁ TERAPIE ŠOKEM A POUŽÍVÁ SE TAKÉ V LÉČEBNÁCH PROTOŽE MŮŽOU NĚČEHO DOSÁHNOUT -MIMO HYSTERIE,KTERÁ TU VZNIKLA.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18826
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Ptecti si pravidla a prestan pouzivat jen velka pismena neda se to cist.
kate

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18827
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Jano, iba som sa pytala. Minuly rok si tu tiez vypisovala a naozaj som niektore tvoje prispevky dlho travila a pochopila som, az ked som zistila, ze si bola v recidive. Ja som na lieceni nebola, takze tuto sokovu terapiu natolko nepoznam. Pred rokom a pol som tu nasla jednu milu osobku (Liba), ktora mi v podstate zachranila zivot. Aj ked med mi okolo pusy nemazala. Zacala som chodit na AA a pracovat na programe a odvtedy si zijem svoj triezvy zivot so vsetkymi starostami a radostami.To mi pripomina, ze by som si uz asi mala zmenit nick, kedze smutna uz nie som:-). Takze ja poznam iba tu druhu terapiu, AA a preto som nerozumela tvojmu napadaniu a kritizovaniu. Ospravedlnujem sa ti, ak som sa ta dotkla, len som uz naozaj potrebovala zareagovat na tvoje mentorovanie a posudzovanie druhych. Vsimla som si (a aj viem), ze chodis na AA a preto mi prislo zvlastne, ze ty, co by si mohla byt ostatnym prikladom, porusujes pravidla. Kedze hovorime kazdy za seba, ja velmi dobre viem, co znamena vratit sa k povodnemu spravaniu, nedostatku pokory atd. My alkoholici sme chori ludia a prave preto musime na sebe neustale pracovat. Lebo na rozdiel od ostatnych ludi, nase spravanie nas moze zabit.
sad

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18828
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Nejsem vůbec dotčená jenom zděšená nad naivitou a lidskou hloupostí.Dávám si často otázku,jakou cenu má lidský život????Za ten můj jsme platili všichni.Moje děti,rodiče, já.Jsem vděčná,že mi zůstal.Máš pravdu,nemá vůbec žádný význam se znepokojovat.Lidé zůstanou stejní a tragedie budou součástí života.K jejich poučení.Já se musela poučit z těch svých,které nikomu nepřeju.O tom je život.Ale zůstat slepá nechci-a když se někdo nedokáže modlit a ptá se?Tak mu i odpovím!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter