Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí
#18829
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Báro, najdi si na internetu Al-anon,je to společenství pro příbuzné alkoholiků.Kup si knihu, hodně ti pomůže, když budeš mít možnost, zajdi, zajeď tam na mítink, pomůže ti to, pochopíš naší nemoc. .Pak nezapomeň, že se on musí doléčovat, určitě dlouho po léčebně, jestli tam mají rodinnou terapii, neváhej, jeď tam na týden za ním, tam byste spolu řekli hodně důležitých věcí, co doma nikdy neřeknete....A tak třeba po jeho návratu s ním jdi na AA, určitě to bude dobré pro oba.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18846
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Báro nenech se odradit někdy nepříjemnými reakcemi a pokračuj. Já si myslím, že chceš manželovi moc pomoci a přeji ti aby se vám to podařilo, ale jak tady zaznělo, nejvíc bude záležet na něm. Snaž se i v těch pro Tebe teď nepříjemných reakcích najít něco přínosného a uvidíš, že možná s odstupem času pochopíš ty věci jinak. Je toho teď na Tebe moc, ale určitě jak jsem psal a píší i ostatní zkus si domluvit tu rodinnou terapii. Nevím ve které léčebně manžel je, ale asi to dnes funguje již ve většině.
No a pro všechny ostatní Ahoj, zítra odjíždíme na dovču do přírody na soutok Lužnice a Vltavy(pryč z Brna) a budu tam na rybách možná o chlebu a o vodě, ale bude mi fajn. Teď jsem trošku pozměnil výrok Líby: někde tady psala že na otázku jak se máš, odpovídá: nemám peníze, jsem stará a nemocná, ale nepiji, tak se mám dobře. Když jsem to poprve přečetl, naskočila mi z toho husí kůže. Tak všem moc děkuji, protože tyto stránky mi moc pomohli a vím že je zde spousta lidí, na které se mohu v případě nějaké krize obrátit. Za týden ahoj
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18858
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Já to tu většinou jen pročítám, ale tohle mi nedá: Jano, soužití Báry s manželem, tak jak ho popisujete, existuje jen ve Vašich představách. Děláte obsáhlé závěry na základě maličkostí nebo i bez nich. Bára se nezmínila o tom, že by konzultovala situaci s manželovým doktorem, a vy z toho dovodíte, že to neudělala a že by proto potřebovala sáhnout do svědomí. Dozvíte se, že se manžel Báře svěřil se svými problémy s komunikací, a vysvětlíte si to tak, že se to stalo až teď po deseti letech a do té doby si ona sama ničeho nevšimla. A nejen že si to tak vysvětlíte, ale berete to jako fakt.

Vy se cítíte na to, poskytovat šokovou terapii? Vaše poslední příspěvky vnímám jako ničím nepodložené a neuvěřitelně agresivní. Pokud obsahují i nějakou cennou radu, tak mi kvůli tomuhle unikla.

S veškerou svou falešnou solidaritou,
milá dáma Ála
AlaS

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18863
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Má zkušenost kterou vidím na druhých lidech,ale byla i mojí vlastní chybou.Spoustu věcí děláme neuvědomněle.Je to způsobeno tím co jsme převzali od rodičů,tím,že si myslíme že je to správné,tím že to jinak neumíme,u partnerů závislých ještě tím,že přebereme svoji zodpovědnost za něj,tím,že chceme řešit problémy druhého...Ve všech případech to brání pohledu sama na sebe.Jít do sebe,hledat cokoliv v sobě-protože vidím že ten druhý potřebuje pomoc.Já si tím budu naprosto jistá,že u mne problém žádný není a nemůže být.Ukázala jsem že muž se nemůže cítit jako muž,tam kde je silnější žena.Je introvert.Jako každý introvert je velice citlivý,JAKO MUŽ JE JEHO PŘECITLIVĚLOST ZVÝRAZNĚNÁ(všichni muži jsou ješitní a potřebují být silní),jako introvert ovšem toto nedokáže říct.A už vůbec ne si ustát nějaké hranice,které jsou také zapotřebí aby nepil po propuštění.Vím,že toto a velice podobné situace právě u mužů tohoto typu mají schopnost spustit jejich pití.Po Báře jsem nechtěla nic jiného,než aby si všechno zjistila v léčebně osobně,aby využila jeho pobytu k dořešení vztahové problematiky.Aby se upřímně zamyslela sama nad sebou a dokázala vžít do role,či situace svého muže,jako MUŽSKÉHO ELEMENTU.Aby získala jiný pohled,než jen ten svůj.Život se skládá právě z maličkostí-jenom z nich může vzniknout nějaký celek.O každém z nás vypovídají právě maličkosti
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18864
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Jano jde poradit i bez urážek, vždyť aby se pak jeden bal se na něco zeptat, že ho serves do kuličky. a to přeci nechceme. Pěkný večer.
danka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18865
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Mám podobné obavy jako sad.Jana je po krk ve sračkách, nepíše, že by sháněla práci, má dost pomoci, ve chráněném bydlení má probační, sociální, terapeuty k ruce, nabídka práce tam je slušná.Osobně jsem tyto služby nevyužívala, vím, že jsou.Nechápu, jak někdo si může hrát na vševěda, profíka na vše, přitom má tolik starostí.Nelíbí se mně to hraní si na Boha, cítím z ní zlo.Určitě bych jí přála lepší život, víc klidu, ale sama si kope do sebe.Jano, kde je pokora?Ta patří k AA.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18866
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
Dovolila jsem si jedinou věc.Vcítit se do jejího muže,který potřebuje pomoc.Dovolila jsem si poukázat na problém pití mužů takovýchto typů,jak jsem se s tím setkala v léčebnách i v Al Anonu,kdy mnohé z žen právě tento problém přiznává.A pro Libu-neboj se,svoje záležitosti si řeším.Můžeš být klidná.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18867
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
A nepřiznáš chybu, viď?Přečti se ten rozbor partnerů, které vůbec neznáš.To by si snad ani nedovolili v léčebně.Jistě souhlasíš, že se tady má pomáhat, ne děsit, a už jistě ne rozebírat intimní věci naprosto cizích lidí.Vůbec nemůžeš vědět, jak to u nich je, neznáš je,tak buďme jen lidi.Kolikrát jsi měla možnost "podobné" lidi poznat?V léčebně jsi měla dost práce sama se sebou, na Al_anonu jsi byla párkrát.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18868
Re: Manželovi - alkoholismus a zaměstnání strojvedoucí Před 9 rok, 11 měsíce  
A nepřiznáš chybu, viď?Přečti se ten rozbor partnerů, které vůbec neznáš.To by si snad ani nedovolili v léčebně.Jistě souhlasíš, že se tady má pomáhat, ne děsit, a už jistě ne rozebírat intimní věci naprosto cizích lidí.Vůbec nemůžeš vědět, jak to u nich je, neznáš je,tak buďme jen lidi.Kolikrát jsi měla možnost "podobné" lidi poznat?V léčebně jsi měla dost práce sama se sebou, na Al_anonu jsi byla párkrát.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter