Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Manžel alkoholik
#17270
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 1 měsíc  
Povidame si hodne vi ze je to spatne a stve ho to. On sam s tim chce neco delat. Takze sam a dobrovolne chodi k psycholozce. V tydnu jdu i s nim. Ale proste kdyz ma abstak tak jde asi pres metvoly a koupi si to. Je pak uplne prepnuty a jiny. Nepije do nemoty ale jakoby panakuje no. Pivo a vino uz nepije. On totiz tou svoji zavislosti si zpusobil i chronicky zanet slinivky. Tedka uz jsme ve fazy ze dal prednost piti pred rodinou. Vcera jsme spolu mluvily a byl z toho v haji dost jsem mu promluvila do duse . Navic uz to vi vice lidi a on sam od sebe se v praci sveril svemu kolegovi coz beru jako velky uspech. Momentalne jsem chtela byt sama v byte a o vikendu a miy klidek a on je na chalupe s rodici a s nasim synem. Samozrejme mu tam taky promlouvaji do dise. Kord jeho tata ktery se to predevcirem dozvedel. Jeste otazka na lidi co byli alkoholiky, proc jste zacali pit ? A jak dlouho trvalo vyleceni ? Dekuji M.
michaela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17271
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 1 měsíc  
chronický zánět slinivky hmmm..No tak ted už je asi jedno jestli pije nebo ne..tady už dobrá rada dráhá
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17274
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 1 měsíc  
Míšo žádný vyléčený alkoholik neexistuje. Alkoholikem člověk zůstává až do smrti. My co nepijeme jsme pouze abstinující alkoholici, ale pořád alkoholici! Může se to zdát jako slovíčkaření, ale není. Prostě to napití se hrozí po zbytek života, a proto jde o nevyléčitelnou nemoc. Líba to tu někde krásně vystihla: S alkoholem nemůžeš bojovat, nikdy nevyhraješ - je silnější. Musíš se naučit žít vedle něho. Je tu na stránkách hodně příběhů o tom, proč kdo začal pít, ale mozek je strašně složitá věc a spousta lidí kteří pijí ten důvod neznají. Nebo ho možná někde v podvědomí znají, ale nepřiznají si to. Moc mě mrzí to se zdravím Tvého muže, ale tady je krásně vidět, jakou moc ten alkohol má. Pro Tvého muže je každé napití vlastně sebevražda a stejně do toho jde. Hrůza. Je to smutné...
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17275
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 1 měsíc  
Nyní už je fakt zle, manžel se asi už bojí střízlivě myslet, nemoc ho děsí, má strach.Jenže pitím vše jen zhoršuje.Asi bych mu doporučila léčebnu.Ještě neumírá!!!.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17287
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 1 měsíc  
No je to boj na cely zivot... A chjo. Jeste co se tyka AA pomaha to ? Plati se neco ?
michaela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17290
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 1 měsíc  
AA jsou zdarma, mají největší úspěšnost v abstinenci, větší než léčebny.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17298
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 1 měsíc  
A tam se chodi jak dlouho cca ? Nebo jako furt ?
michaela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17299
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 1 měsíc  
Do konce života..když má někdo cukrovku taky bere inzulin do smrti
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17300
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 1 měsíc  
Ale tak nutny to asi neni ne ? Kdyz bude v pohode a vse bude ok ? A jako jak casto by mel chodit ?
michaela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17301
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 1 měsíc  
V AA se říká, devadesát dní, devadesát setkání. Což u nás lze jen ve větších městech. Ale ze začátku se mi osvědčilo, chodit co nejčastěji. A dnes po několikati letech mé střízlivosti chodím pořád často. Nějak mně to začalo bavit a rodina mně v tomto podporuje. Je lepší mít doma veselého střízlivce, než smutného abstinenta a nedej Bože opilce, jak mi to nejednou bylo doma řečeno. Pěkný večer Michal alkoholik
Michal K

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter