Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná.....
#18877
Re: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná..... Před 9 rok, 10 měsíce  
Neplač.Oni se veselí, ty se trápíš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19028
Re: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná..... Před 9 rok, 10 měsíce  
Děkuji všem za postřehy a názory.
Přítele jsem odvedla pryč z bytu a nechala jeho matku napospas osudu. Kupodivu po pár dnech byla střízlivá a věnovala se svým zájmům. Bylo to těžké, jednou jsem se opila též, abych byla na stejné úrovni. Nulový efekt. Ba, co víc, situace se vyhrotila natolik, že jsem příteli oznámila rozchod... Což mě mrzí. Vážím si ho a kvituji jeho snahu o napravení. Možná to byla škola, kde jsem zjistila, že v podobných situacích je záhodno jednat s čistou hlavou. Třeba to pomůže i jiným, kteří budou v podobné situaci. M.
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19081
Re: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná..... Před 9 rok, 10 měsíce  
Po své zkušenosti můžu jen potvrdit, že pokud alkoholička nechce, nikdo ani nic s ní nehne. Bohužel.
Taky mám takou matku. Několik let jsem se naivně snažila jí z toho dostat. Po dobrém i po zlém. Prosila jsem, vyčítala (v opilosti i když byla střízlivá), nabízela pomoc, byla jsem skoro kdykoliv k dispozici, vzala jí k psychiatričce, nabízela návštěvy i doprovod na setkání AA, prosila jí, aby se šla léčit, varovala její obvodní lékařku, že maminka není v pořádku a že by jí neměla předepisovat její oblíbený lexaurin, protože ho zapíjí vodkou, ale bohužel to nepomohlo. Nějak se to vě mně všechno zlomilo v momentě, když jsem skončila na antidepresivech a ona všude v rodině i po známých prohlašovala, že jí záměrně očerńuju, že je alkoholik a přitom ona vůbec nepije. A že jsem ten nejhorší člověk, jakého zná a že se rozhodla mě vydědit.
Holky, píšu to proto, abych Vám pomohla s tím trochu počítat, že k tomuto taky může dojít. Nechci Vás tím nijak odrazovat, abyste se pokusily pomoct, protože byste pak mohly mít výčitky, že jste třeba neudělaly dost. I když je to hloupost. Já jsem udělala. Teď už nechci a ani nemůžu. Vzadu v hlavě to samozřejmě pořád je, že jsem určitě mohla udělat ještě víc a že jsem pro ní udělala málo, ale takové myšlenky si zakazuji. Přerušila jsem s ní veškeré kontakty a žiju si svůj život. Stejně v poslední době volala vždy jen proto, aby alespoň slovně ublížila.
A věřte, že ji mi teď už mnohem líp. Říkám si, že život je příliš krátký na to, aby se člověk zbytečně obětoval.
Myslím na Vás a držím pěsti, ať to zvládnete, co nejlíp.
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19083
Re: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná..... Před 9 rok, 10 měsíce  
Dobře, Jani, žij si svůj život.Máma je mimo, nemocná, zničila by tě.Lexaurin a alkohol, to je humus, nemůže být normální.Jenže, tak to chce, má to.Je to smutné, ale nejde nic dělat.Nesmutni.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19086
Re: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná..... Před 9 rok, 10 měsíce  
Nebyla jsem jiná.Když někdo poukázal na můj problém s pitím?Neviděla jsem jeho upřímnou radu,snahu pomoc.Byl to můj nepřítel č.1.Dovolil si toho opravdu hodně-říct mi pravdu.Já ji neviděla,já se jí bála,já ji odmítala.No a když mi někdo vylel chast?Byl to můj vrah,kterého jsem byla schopna zabít taky.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19151
Re: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná..... Před 9 rok, 10 měsíce  
Moc děkuju Líbě i Janě za skvělou podporu, kterou nám všem tady dávají. Mně už pomohly několikrát. Tedy vlastně skoro denně, když čtu jejich názory a nejen jejich. Díky za tyhle stránky.
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19152
Re: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná..... Před 9 rok, 10 měsíce  
Jani, mé dcery cítili kdysi to, co Ty nyní, a já už vím, jak jim bylo.Tenkrát jsem nevěděla, , sebe neviděla, zlobilo mně, uráželo, že mé děti mně diktují, jak mám žít, alkohol mně chutnal, a "vždyť tolik nepiji", nikde se neválím....jsem ok.Dnes už vím!A nepřeji žádnému dítěti prožívat alkoholické utrpení s rodiči.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19336
Re: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná..... Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj (holky), po přečtení Vašich příspěvků mě zamrazilo v zádech. Doposud jsem psala o matce přítele.
Vytěsnila jsem moji maminku, je již po smrti. A já na antidepresivech. Nepila. V předčasném důchodu nastal zvrat. Nebydlela jsem s ní, ale situce, když jsem zavolala a nepoznala mě, byla častá. Při občasné návštěvě byla v pohodě a zničeho nic byly problém futra. Když jsem ji načapala, jak pije rum přímo z láhve, bylo mi hodně zle.
"Ženská" mamka, která celý život pracovala, měla koníčky se během tří let upila k smrti.
A úvahy o tom, zda tomu bylo možno zabránit - ne.
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19337
Re: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná..... Před 9 rok, 9 měsíce  
A zřejmě kráčím v jejích šlépějích. Piju.
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19338
Re: Matka pije dlouho...jsem úplně bezmocná..... Před 9 rok, 9 měsíce  
Tož vítej mezi svými.Myslím,že na rozdíl od svojí mámy víš co máš udělat.Myslíš,že to sama zvládneš?Zkoušela jsi to?Nebo myslíš,že to máš pod svojí kontrolou?
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter