Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: chci pomoci
#20224
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
já chápu, že mi chceš pomoci a máš o mě starost, cením si toho
[11:05:20] no kdybych Tě nechtěl postrašit, napsal bych, že jsem už v takovém stádiu ... kdy choroba neléčitelná
[11:05:37] jsem měl letos lepší jaterní testy než loni a předloni
[11:05:56] fakt, bych Ti dal tel. na doktorku ... a dovolil ji, aby Ti to řekla

jeho odpověď
Lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20226
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Chlácholí tím především sám sebe.Za každou cenu CHCE VĚŘIT TOMU,ŽE PROBLÉM NEMÁ.Že pití má pod kontrolou.Toto je ústřední problém všech lidí s tímto problémem.Takto pracuje závislost-chce vyhrát a vybrat si svoji daň.Brání přiznat si pravdu.Jsi dospělá.Rozhodnout se musíš za sebe.Ty zodpovídáš za svůj život i za to,jak ho budeš žít.On zatím ne.Možná to jednou dokáže,možná dopadne jako tisíce jiných alkoholiků,kteří toho nebyly schopny.Toto nikdo z nás neví.Jediné co vím,že ho čeká dlouhá cesta příznačná alkoholikům.Má jedinou možnost jako všichni-JEN ZA CENU PŘIZNANÝCH ZTRÁT uvědomit si a přiznat si,že za tím vězí jen jeho pití.Máš šanci mu tuto možnost nabídnout jako první.Co bude následovat neovlivníš stejně tak,jako svým rozhodnutím zůstat s ním.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20228
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Děkuji, znovu děkuji za odpověď, která je vlastně pro mne posilou, abych dodržela svůj slib, rozchod Je to hrozně těžké nechat někoho máchat se v průšvihu, ale patrně není jiné cesty Dlouho se s tím budu vyrovnávat i já sama.
Lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20230
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Ono je velikým důkazem lásky dokázat se jí zavčasu vzdát.Dát prostor zdravému rozumu.Tím vás to nemůže zničit,tím mu dáte šanci,tím sama sebe uchráníte před zklamáním,bolestí,kterou si nezasloužíte,před nenávistí,která zabíjí srdce i duši.Kdo ví?Zatím on potřebuje prostor poznávat jak je na tom s pitím doopravdy.Vám je otevřený celý život se vším.Věřím,že v něm najdete toho pravého muže.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20235
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Děkuji
Lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20236
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Třeba ho tvůj odchod nakopne!začne něco dělat se svou nemocí.A tím mu vlastně pomůžeš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20239
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Dle mne ho nenakopne, naopak bude rád, že může bez řevu chlastat..já to zažil
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20240
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Každý reaguje jinak, třeba on má rád , ty jsi tolik neměl.Znám případy, kdy právě rozchod konečně donutil alkoholika se sebou něco dělat, že asi pije víc, než si připouští, že je něco špatně.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20244
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Důležité je se za sebe rozhodnout,zachovat se podle svého rozhodnutí A PŘEDEVŠÍM VŮBEC NIC OD TOHO NEOČEKÁVAT.Výsledkem může být upřímná radost,když to zabralo.V případě,že se tak nestane si ušetřím bolest ze zklamání.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20601
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
no, u nás je to tak, že, když podnikáme nějaké výlety, akce a tak, tak se prostě snaží držet a nepije. Se bojím, že když odejdu úplně, že spadne až na dno , jako už několikrát, když jsme se rozešli, to pak v jednom kuse byl opilý, volala mi, psal, jsem poznala, že furt pije :-(Jak říkám, nejhorší je ta bezmoc, jako, že chci pomoci, ale nemůžu. Kdyby to tak šlo, popadnu ho za límec a nechám zavřít do léčebny.
lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter