Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: chci pomoci
#20602
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Lendul,

pomôcť potrebuje pijan - nie Ty!

...až keď príde o všetok komfort/servis, ktorý zatiaľ zrejme má a padne na dno - začne uvažovať a snáď aj niečo/seba riešiť!


Prajem Ti mnoho trpezlivosti - čakaj!... alebo ho popožeň a urýchli to!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20603
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
to se tak lehko řekne a tak těžko udělá
lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20604
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
lendul napsal:
to se tak lehko řekne a tak těžko udělá

Si spoluzávislá a vnímaš problém cez filter srdca a bolesť z prípadného terapeutického odlúčenia.
Strach má väčšie oči ako samotný vstup do terapie rovnými nohami.
Odvahu nájdeš vo svojom vnútri a cez vieru v úspech.
Ver si! Pomôže to Vám obom!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20607
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Lendul myslím,že to není dobré.I když píšeš,že se drží co se týká společných programů.Nepíšeš o sobě,o svém strachu,o tom,že ti to asi není příjemné.Být s někým jen pro jeho nějakou záchranu(ona to záchrana doopravdy není)aby se nerozpil.Už s tím máš zkušenost jak ti volal a pod.Spoluzávislost se u tebe zřetelně projevuje-tím nevidíš,že s tebou manipuluje jako všichni závislí lidé.Místo aby začal věřit v sebe(svoje schopnosti a sílu,kterou bude potřebovat)věří v to,že s ním zůstaneš a tímto on bude moci přestat s pitím.Stejně ty věříš,že mu pomůžeš.Oba si něco namlouváte,že to tak bude fungovat-ale ve skutečnosti to fungovat může za jiných předpokladů.Ty už jsem ti zdělila.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20609
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Každý člověk na světě má schopnost změnit se tak, aby si vytvořil šťastný život. Dávno před tím si však musel uvědomit, že je v prdeli, na dně, v koncích...atd. Pak si kladl otázku: CHCI V TOM ZŮSTAT? Jestliže ZÁSADNĚ NE! (To znamená raději zemřu než takto žít..) COKOLIV JE LEPŠÍ NEŽ TAKOVÝ ŽIVOT. Doslova Být či Nebýt. Budu dál nevšímavý vůči svým potřebám: Hezké bydlení, pěkná práce, skvělá rodina, dost jídla, vnitřní klid a svoboda? Nebo půjdu cestou: Pokus Omyl. Ale stále směrem který vede k tomu, že jsem či budu bezprizorní.
Co znamená cokoliv? Uvědomit si svoji ZODPOVĚDNOST. Ne ve smyslu viny a výčitek. Žádný masochismus vůči sobě. Všímavost a vnímavost=sebeláska=uzdravení=už nepřitahuji maléry,deprese,bezdomovectví,hlad,osamělost atd.
Může "vyhrát" jen PÝCHA. Pýcha nemá pud sebezáchovy,nic nepřipouští, nechá tě zabít!
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20610
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
No jo.A co ti NA TY POTŘEBY ŘÍKÁ POTŘEBA PÍT?TO JE POTŘEBA PRO ZÁVISLÁKA SILNĚJŠÍ NEŽ JÍDLO,SPOKOJENOST,POCIT ŠTĚSTÍ,STABILNÍ ZAMĚSTNÁNÍ,IDEÁLNÍ PARTNER,ZDRAVÉ DĚTI,HEZKÉ BYDLENÍ.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20612
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Jano, a proč jsi teda přestala pít ty?Jen tak, ze srandy?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20615
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Jak jsem napsal: Pýcha nemá pud sebezáchovy, není ochotná nic připustit, změnit....
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20619
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Líbo-jen kvůli sobě.Jen proto,že si takový konec nezaslouží nikdo-ani já ne.Je pravdou,že mi tento částečný náhled na celou situaci a bod,v kterém se nacházím pomohla až noc ,kdy jsem byla zcela poprvé umístěna na záchytce.Mimo jiné jediná ženská.Měla jsem možnost hodně o sobě přemýšlet
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20670
Re: chci pomoci Před 9 rok, 9 měsíce  
Standa to napsal dobře.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter