Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Pritelkyne alkoholicka
#29237
přítel alkoholik?? Před 8 rok, 9 měsíce  
dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit a poprosit popřípadě o pomoc.Můj přítel dost pije nikdy neví kdy má dost když jsme někde např. na oslavě tak pije co může a je naštvaný když chci už jet domů jelikož máme spolu rok a půl starého chlapečka.Aji když je už dost opitý tak chce pokračovat s pitím i doma.Včera si koupil ferneta a potají večer vypil víc jak půl flašky a to šel ráno do práce nepříjde mi to už normální když si sám otevře flašku.Prosím poradtě jak to řešit ví že mi to vadí vždycky se pohádáme už 2krát jsem odešla na pár dní tak pak sekal dobrotu říkal že o nás nechce příjít ale časem se zase oklepe.Kdybych neměla dítě tak to tu něřeším sbalím se a jdu ale syn potřebuje domov a zázemí a nejhorší je že nemám kam jít a sama to finančně nezvládnu.Přítel si nechce připustit že má nějaký problém vždy hádka děkuji vám moc už jsem zoufalá
Silvie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29315
Re: Pritelkyne alkoholicka Před 8 rok, 9 měsíce  
Mám přítelkyni alkoholičku+kuřačku, máme dvě děti 7 a 9 let.
Její život se omezil na celodenní přebývání na záchodě (kvůli kouření, dělá dvě krabičky) a jeden nákup u nejbližšího Vietnamce pro pivo nebo pro víno. Na záchodě tráví celý den, sleduje televizi v notebooku, pokuřuje a pije pivko. Večer už klasicky neartikuluje. Má autoritativní povahu a odmítá komunikaci (často i od dětí, které musí občas na záchod). O práci přišla postupně asi před dvěmi lety, protože "pracovala v domácí kanceláři" tím způsobem, co jsem popsal výše.

Co s ní? Jak jí pomoci, když mě pošle při každém pokusu do háje? Zkušel jsem tlačit i přes tchýni, ale ta se jí bojí a spíš jí dá prachy "na nájem", které rychle skončí u Vietnamce.
Matěj

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29316
Re: Pritelkyne alkoholicka Před 8 rok, 9 měsíce  
Matěji, vyčkej, až bude střízlivá, pak s ní mluv, netvrdo, že zavoláš sociálku kvůli dětem, sám ji opustíš, ona bude na tom jen hůře.Doprovoď jí na AA.Ty sám se spoj s Al-Anon.Rozhodně něco dělej.Ber jí jako nemocnou, ale nepodporuj ji v pití.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29317
Re: Pritelkyne alkoholicka Před 8 rok, 9 měsíce  
Matěji - ty jsi takový ten "umožňovač" pití, svým přístupem "to" prostě umožňuješ..chodíš do práce, postaráš se o děti apod. takže ji nic nenutí tu prdel z toho záchoda zvednout a jít něco dělat....
i když si neumím představit tu sílu, která by to dokázala, možná tak delirium tremens
a kromě toho všeho to vypadá, že je i líná a v současné době je slušně "zakempovaná" na záchodě - už asi dva roky nebo dýl - a dostat ji od tamtud, bude vyžadovat i oběti, které budeš muset položit.....
vztah, děti, byt...to vše bude ve hře... ale jinak to nepůjde
eber

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29318
Re: Pritelkyne alkoholicka Před 8 rok, 9 měsíce  
Ona už asi zapomněla na obyčejný život, je mimo.Klasika.Ke štěstí jí stačí cígo, lahvička a klid na záchodě, jí je fajn, zatím.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29327
Re: Pritelkyne alkoholicka Před 8 rok, 9 měsíce  
Děkuji vám za odpovědi a povzbuzení.
Líná nikdy nebyla, ale teď pracovat nedokáže ani domácí práce, chybí ji zodpovědnost a soustředění. O vztahu se už moc mluvit nedá, ani se moc nemyje, ale děti jsou v pohodě a fungují i babičky. Bez dětí by volba byla jednoduchá, ale zatím mi přijde, že se mě to pořád týká, určitě zkusím všechno, co půjde.
Sociálku si na sebe už poslala sama, když byla sama doma s jedním dítětem, já byl s druhým mimo domov. Dala pánev na vařič a potom ji probudil na záchodě hasič, který vyrazil dveře, dítě šlo do nemocnice. Na sociálce jsem se za ní postavil, takže to zatím dopadlo snad dobře.
Jako nemocnou ji beru, snažím se jí pomoct, nechci, aby se za ni děti styděly.
O tom Al Anonu jsem neslyšel, mrknu na to, díky moc za tip.
Matěj

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29332
Re: Pritelkyne alkoholicka Před 8 rok, 9 měsíce  
Matěji, ty ji tím , že jsi se za ní postavil na sociálce, podporuješ v pití, a ještě ohrožuješ děti.Uvědomuješ si to?Co jsou Al-Anon jsem napsala Zitě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29334
Re: Pritelkyne alkoholicka Před 8 rok, 9 měsíce  
Suhlasim s Libou, to, ze si sa za nu postavil na socialke, nedopadlo dobre, ale najhorsie ako mohlo. Dovolis jej ohrozovat deti a zehlis za nu prusery.
Mateji, to je najhorsie co pre nu mozes spravit. Nema dovod bojovat, kedze jej to znacne ulahcujes. Pokial by hrozilo, ze by prisla o deti a o teba, mozno by sa este alkoholizmu vzoprela a zacala s tym nieco robit, ale takto nema dovod a bude to s nou asi stale horsie a horsie...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter