Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Manžel a alkohol...
#45754
Re: Manžel a alkohol... Před 6 rok, 6 měsíce  
... tak držím pěsti ... to je jako přes kopírák. Taky si myslím, že jsem silná, ale jak ještě dlouho. Také jsem měla schůzku s jeho psychiatrem, ale nic z toho nevyplynulo. Jen snad, že se cítí jako dítě, které je pokárané za něco, co se nedělá. Na další schůzku jde až za 2 měsíce. Když mu řeknu, že si myslím, že pil, tak je také hádka, že vím všechno nejlíp ... já jsem mu o tom, že vím, kam schovává lahve řekla. Od té doby si je ale pečlivě schovává. U nás jde o víno. Když jsem to našla, tak to bylo ráno půl lahve před odchodem do práce, pak se během dne občas stavil doma a dopil to a večer byla načatá lahev nová. Sonjo, pak dej vědět, jak jsi dopadla u psychiatra ... držím pěsti ...
Angelika
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45755
Re: Manžel a alkohol... Před 6 rok, 6 měsíce  
Tak jsem dopadla v podstatě stejně. Podle psychiatra bere alkohol jako únik od problémů... A že bychom měli zkusit partnerskou poradnu, že ukončit to můžu vždycky. No, mám z toho pocit, že já jsem ta špatná a on chudák musí pít aby to se mnou vydržel. Říkala jsem mu, že je to začarovaný kruh, že vím, že pije a jsem k němu odměřená, tak mi řekl, že se kruh musí na co nejvíce místech přerušit. Každý vztah je jednou nahoře a jednou dole a zvládnutí problémů je o vzájemné toleranci a kompromisu a ne o utíkání od problému. Když nad tím tak přemýšlím, nevím jestli chci s takovým člověkem dál žít a brát alkohol jako únik, resp. součást našeho manželství... Důvod proč se napít se najde vždycky
Sonja
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45756
Re: Manžel a alkohol... Před 6 rok, 6 měsíce  
Sonjo ... přesně takový pocit jsem měla i já - špatná jsem já. Jsem dost aktivní a přesně ... on chudák musí pít, aby to se mnou vydržel. Taky mi doporučoval manželskou poradnu. Už jsem byla všude možně - rodinné konstelace, metoda RUŠ - ta musím říct že aspoň funguje tak, že už nebrečím ... taky zvažuji, jestli s ním chci ještě být. Vzpomínám, jaké jsme měli krásné manželství, které nám každý záviděl ... U nás je ještě situace trošku jiná než u Tebe. My máme jednoho syna, kterému je 14 ... manžel se na něj (řekla bych až nezdravě) upnul. Když jsem mu vyhrožovala, že synovi řeknu, že je alkoholik, tak mi řekl:"No jen mu to řekni!" Je si jistý, že se budu snažit syna co nejdéle ochránit a neřeknu mu to ... ale je mu přeci jen 14 a není hloupý ... mám pocit, že dělám všechno možné i nemožné. A samozřejmě je i někdy plačtivý - v kombinaci s antidepresivy. V takových chvílích má pocit, že našemu synovi všichni ubližují a činí kroky, které synovi spíš škodí. Na jaře jsem měla namíchané Bachovy esence - ty už teď nemám, ale když je nejhůř, tak si beru Rescue krizové kapky, abych to zvládla ...
Angelika
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45757
Re: Manžel a alkohol... Před 6 rok, 6 měsíce  
Synovi je málo (5), neví o ničem. Ale manžel je schopný na mě řvát před ním a je i vulgární. Myslím, že syn vnímá ty emoce a napětí... Zastihnout manžela střízlivého je poslední dobou nemožné. Vyložím karty na stůl a podle jeho reakce buď dám šanci poradně nebo konec. Vím, že by nám pomohlo si promluvit, ale on je hrozně uzavřený a nechce o ničem mluvit a když vázne komunikace, nenadělám nic. Ale jak píšeš, jsem také aktivní, on mi pomáhá s minimem věcí, oporu v něm žádnou nemám, nevěřím mu, zošklivil se mi jako člověk i jako muž a nevím jestli dokážu změnit svůj názor.
Sonja
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45758
Re: Manžel a alkohol... Před 6 rok, 6 měsíce  
... to je opravdu ještě malý ... Na mě manžel sice neřve a vulgární naštěstí také není ... a ani to na něm není zase tak vidět ... já už to ale poznám a i bych řekla, že i když je to inteligentní člověk, jeho argumenty v hádkách, kdy je pod vlivem alkoholu, jsou scestné. Pokud je druhý den střízlivý,tak mluví úplně jinak. Zatím ještě nepije každý den ... přichází to v takových vlnách - kdy týden, dva i tři týdny nepije - pak ho něco rozhodí a 2-3 dny v tom zase lítá. Dnes třeba synovi nebylo ráno dobře, ale nic hrozného, ale manžel ho nechal doma. Já ho musela omluvit ve škole, ale kdybych trvala na tom, aby šel do školy, tak bych byly špatná máma, která nevidí, že synovi je špatně ... tak se držme ... ještě stále věřím, že to bude mít dobrý konec
Angelika
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45759
Re: Manžel a alkohol... Před 6 rok, 6 měsíce  
Nevím, jestli jsem to dobře pochopila, ale vy jste obě byly u JEJICH psychiatra poradit se, co máte dělat? To vám není jasné, jak to tam vaši manželé zbagatelizovali a možná hodili i vinu na vás? Raději si najděte svého psychiatra, to už dnes není žádná hanba, stejně jste už na něj pomalu zralé (píšu v dobrém, ne že se urazíte ), TOMU řekněte, co se u vás doma děje a budete se divit, co uslyšíte. Jinak s těmi dětmi, to je taky průšvih - nejen u toho staršího, který je v obrovském ohrožení, že skončí u chlastu jako otec, ale i u toho malého. Vyrůstala jsem v nefunkční rodině a i když byl vyjímečně den bez scény a hádek, to napětí, tu strašnou atmosféru jsem vnímala od okamžiku, co si něco pamatuju. Teda asi od tří, čtyř. Dítě navíc vnímá všechno mnohem intenzivněji, může i nabýt pocit, že rodiče se hádají kvůli němu (tak to bylo i u mě) a trápí se, i když to nedává najevo. Já nemám právo vás odsuzovat, sama děti nemám a při mé povaze bych se s alkoholikem zřejmě protrápila až do důchodu (nebo spíše do jeho předčasné smrti), nedokážu ukončit vztah, i když vidím, že nefunguje, takže jsem teď radši sama, protože mám strach, že kdyby začly nějaké problémy, uchlastala bych se. Berte to teda prosím ode mne jen jako názor, pokus o radu, určitě ne jako výčitky.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45760
Re: Manžel a alkohol... Před 6 rok, 6 měsíce  
Reminiscence,
som rada, že si späť. Už som nedúfala, že sa dočkáme tvojich úprimných príspevkov a nemyslím, že sú pesimistické iba pravdivé a priame. Prajem ti nech sa máš lepšie.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45761
Re: Manžel a alkohol... Před 6 rok, 6 měsíce  
Ano, mluvila jsem s JEHO psychiatrem, aby věděl, že pije tvrdý alkohol na psychofarmaka a chtěla jsem znát jeho názor (chodím k němu jako doprovod s tchánem). Nejsem bezchybná, ale to co o mě vykládá - jak píšeš, zbagatelizoval a vinu hodil na mě, vše otočí, aby se mu to hodilo do krámu. Partnerské problémy máme, ale to se přeci neřeší únikem k chlastu. Včera jsem si s ním zkusila promluvit, jenomže měl zase upito. Opět to samé dokola, nepiju, a to si jako nemůžu dát ani občas, když jsem mu řekla o jeho skrýších a že vím jak často a kolik pije, tak mi na to řekl jaký mám přehled. A že jsem protivná a tak alkoholem utíká od reality. A že se klidně odstěhuje a že se rozvést stejně nemůžeme kvůli baráku a synovi, tak jsem mu řekla, že to není překážka k rozvodu - to ho zaskočilo. No, dopadlo to tak, že dnes zavolám do partnerské poradny, objednám nás a to je poslední šance. Ptž, jinak bych byla zralá na psychiatra i já, úplně ze mě vysává energii a veškerou radost ze života...
Sonja
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45762
Re: Manžel a alkohol... Před 6 rok, 6 měsíce  
... ano i já jsem byla u jeho psychiatra ... poprvé s ním a potom jednou sama ... ale nic z toho nevyplynulo. Dokonce mi dal nůž na krk, jestli jsem to "žalovala" doktorovi, tak je to konec a bude rozvod.Našla jsem si psychologa, ale po dvou sezeních se zdálo být vše v pohodě i já jsem se cítila dobře. Sezení jsme ukončili s tím, že vše je v manželových rukou. Ale pak přišlo dalších několik alkoholových vln. Dnes je to tak, že od neděle je každý den lehce pod vlivem. Už si toho všimli i kolegové v práci. Tím, jak alkohol tlumí účinek léků, tak je potom strašně unavený. Celé odpoledne prospí. A dnes ani nešel do práce ... Když jsem se ho zeptala, zda nedělá něco, co tlumí účinek léků, tak samozřejmě NEEEE ... vždyť přeci musím já nejlíp vědět, že nepije ...
Angelika
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45778
Re: Manžel a alkohol... Před 6 rok, 6 měsíce  
Dámy, váš příběh je jako přes kopírák, a nejen příběh vás dvou, ale i dalších přítelkyň a manželek závislých. Pěkně si notujete, jak mu dáte nůž na krk a když on nepřestane, tak jako rozvod. No já vám garantuji, že ten nůž na krk budete dávat ještě tak dlouho, až se vám alkoholik vysměje. Pak se buď vzchopíte a začnete si hledět svého, nebo tím nožem budete šermovat do smrti.
Ale já vám samozřejmě přeju, aby to tak dramatické nebylo. Sama jsem bývalou přítelkyní alkoholika a tyto zákonitosti mě nepřestávají fascinovat. Přeju tady všem pěkné odpoledne... A manželky, choďte do Al-Anon, mohlo by vás to nakopnout!
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter