Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: vydržet nebo vzdát??
*
#47859
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 1 měsíc  
snažím se, ale z jeho pohledu je to stále málo. navíc, je to má chyba, kdybych měla koníčky, o něco se zajímalo, bylo by nám líp. vůbec mu nepomáhám.

Ako ťa tak čítam, chcel by som ho počuť na tom AA alebo na tej terapii.

Z tvojho staršieho príspevku:...pokud si uvědomím všechny chyby, které mám a dělám, které ho drží při pití

Takže žiadny posun v myslení. Za všetko môžeš stále ty. Že pil dávno predtým než ste sa poznali, je pre neho nepodstatný detail
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 23/02/2018 20:19 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47860
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 1 měsíc  
já se jen neorientuji v jednom, nechce mě ztratit, následuje útok, jak moc jsem špatná. chci mu dát čas, jen jsme rozhádaná s rodinou ztrácím přátele
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47861
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 1 měsíc  
na aa prý ještě nemluvil, nemůže, neví, jak by začal, co má říct.
krtku, máš ho přečteného...
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47862
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 1 měsíc  
Nejako sa v tom strácam. Síce ma do toho nič nie je, ale...Prečo si rozhádaná s rodinou a ztrácíš přátele?Čo oni majú s tým, čo je medzi tebou a tvojím priateľom?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47863
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 1 měsíc  
pořád mi opakuje, jak je mu dobře, co všechno mu áčka dávají,....na aa prý ještě nemluvil, nemůže, neví, jak by začal, co má říct.

Ak nebude mluviť, časom tam prestane chodiť. Stratí to pre neho význam, len tam sedieť a počúvať. Taká je aspoň moja vlastná skúsenosť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47864
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 1 měsíc  
Píšu jakožto abstinující alkoholik.Měl jsem ty samé stavy jak popisujete svého přítele.Jediné co pro něj a pro sebe udělat je opustit ho.Pak se rozhodne co v životě chce.Se mnou se manželka taky rozvedla a až pak jsem si to přiznal až jak jsem si sáhl na dno.Člověk se buď odrazí a nebo na něm zůstane a bude jen čekat na smrt.Doporučuji co nejdříve opustit,alkohol je u něj na prvním místě jako byl u mě.
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 04/19
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47868
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 1 měsíc  
Krtek napsal:
na aa prý ještě nemluvil, nemůže, neví, jak by začal, co má říct.

Ak nebude mluviť, časom tam prestane chodiť. Stratí to pre neho význam, len tam sedieť a počúvať. Taká je aspoň moja vlastná skúsenosť.


Nemusí to ztratit význam, já jsem nemluvila půl roku Ale já jsem opravdu extrémní introvert a ty píšeš, že to soudíš podle sebe, tak to samozřejmě souhlasím. A taky musím přiznat, že jsem na ty áčka nechodila pravidelně a nemůžu říct, že bych jen kvůli áčkům přestala pít. Částečně mi to určitě pomohlo, ale byl to spíš souhrn více faktorů (léčby, áčka, strach o život, nesouhlas rodiny...) Nicméně u Klárky přítele to vidím nějak celkově špatně nastavené, nemá v sobě pokoru, pochopení toho, co všechno způsobil sobě i ostatním.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47869
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 1 měsíc  
Jenom si ten pán mastí svoje ego!!
Ať pije nebo nepije, pořád paní ponižuje.
K uzdravení by mohlo dojít jedině v případě, že přestane obvińovat svou milou a začne si zametat před svým prahem. Podle mě se to nestane. Ale to už není o chlastu, myslím, že je to takový typ člověka "pan umělec". Teď bude ještě hnusnější, protože se nemůže napít, a pak bude stejně chlastat, protože mu na nikom jiném než na sobě nezáleží.

Paní Kláro proč se obviňujete? Zkuste žít aspoň nějaký čas bez něj, vyzkoušejte se o něj nestarat, aspoň měsíc dva se odříznout a pak napište, jestli se necítíte lépe .
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47873
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 1 měsíc  
Drahoslava napsal:


Paní Kláro proč se obviňujete? Zkuste žít aspoň nějaký čas bez něj, vyzkoušejte se o něj nestarat, aspoň měsíc dva se odříznout a pak napište, jestli se necítíte lépe .


S tím, že je pán naprostý sobec, určitě souhlasím. Jen nevím, jestli Kláře bude zpočátku líp bez něj. Je tam přece jen velká zamilovanost (u ní), zvyk být s někým, navíc si myslím že typy jako Klárka neumí moc být samy, je nejistá, podceňuje se, s partnerem má pocit větší jistoty, hodnoty - i přesto, že on ji sráží. Tím nechci říct, že by ho neměla opustít! To naopak silně doporučuji. Protože tím, že je ve vztahu s ním, si zavírá vrátka potkat někoho, kdo ji bude mít opravdu rád. (tenhle muž jí to zřejmě taky plamenně hlásá, ale jsou to spíš jen slova, chová se jinak). Takže ano, odejít, ale připravit se na to, že to bude zpočátku těžké a nevzdat to jen proto, že není líp. Časem bude. Partner sice teď nepije, ale počkala bych pár měsíců a při případné recidivě fakt utekla. Klárko, chceš mít určitě taky děti, přemýšlej, do jaké situace bys je přivedla. I kdyby ten tvůj třeba i nepil, bude je ponižovat a obviňovat stejně jako tebe.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47877
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 1 měsíc  
....Klárko, chceš mít určitě taky děti,...

Jej priateľ je 2x rozvedený 50-tnik. Neviem koľko má ona rokov. Ale 20-30 už asi nie. Aj keď všetko je možné.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 25/02/2018 08:06 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter