Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat
#52303
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 5 měsíce  
Natáčet na video, dokumentovat, pustit nejen jí, ale i PČR, mohou ji minimálně navštívit, a pohrozit vykázáním z domu. Rozhodně kontaktovat jejího lékaře. Volat PČR když sedne opilá za volant. Upozorniz zaměstnavatele. Pokud to bude bez výsledku, tak na základě toho zvážit soudně nařízení ústavní léčby.. Budete mít pak plno důkazů v ruce. Ospod bych raději ještě odložila , budou pak jako rodina dlouho v "hledáčku" dotazy mohou směrovat i na školu, a v tomhle věku by jim to mohlo ublížit
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52309
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 5 měsíce  
Bernie napsal:
Prosím poraďte, jak to řešit, aby si přiznala svůj alkoholismus? Jde nějak udělat nařízená léčba, tím, že například ohrožuje mravní výchovu dětí? A daly by se případně splátky dluhů pozastavit, když ty splátky jsou u běžné banky?

Bohuzel . Pokud se alkoholik sam o sve vuli nerozhodne priznat si problem a resit ho tak neexistuje nic co by jste mohli delat .

Naridit ustavni lecbu lze ale je to velice slozite, zdlouhave a hlavne pokud ona nechce situaci resit tak to je k nicemu. Proste bud z lecby utece nebo ji nejak preklepe a bude chlastat dal.

Pokud ridi opila tak okamzite volat PCR aby si ji prijeli ozralou vyzvednout. Ja vim, je to mimoradne hnusne ale je treba si uvedomit ze pokud zpusobi opila jakykoliv problem tak nasledky ponesou oba manzele! A nehoda s trvalou invaliditou nebo dlouhodobou lecbou = skoda minimalne v milionech ktera bude vymahana po ni.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52319
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahoj Bernie, píšu z vlastní zkušenosti. Moje matka začala pít když jsem byla ve školce. Vím, jaké to je vyrůstat v rodině, kde je chlast na denním pořádku, nevlastní otec byl navíc v opilosti agresivní a mlátil ji, nás "jen" psychicky týral s bráchama. No ale to je minulost.
Když mi bylo 12let, matka měla za sebou asi 3 léčby v protialkoholním, rozvedli se. Pokaždé už si pak z protialkoholního dotáhla nějakého týpka, který ji mlátil. Pila teda taky první ligu. První co bylo, když jsme došli ze školy, rozdělili jsme si, kdo má ten den jaký pokoj př. já hledala v obýváku, kde má schované flašky (pila meruňku, ale ve velkém), zato my jsme ani neměli co jíst. Vyhodili ji pak z práce.
Poslední pecka, když bydlela už sama s nějakým člověkem (který předtím seděl za zabití člověka - srazil ho autem), co si ho opět dotáhla z protialk., byla pořád samá modřina, napsala mu i na náš býv. domov trvalé bydliště, nastěhovali si tam bezdomovce ke konci.. Podepsala tomu borcovi, když byla napitá kde co, takže dluhy na všechny strany, přestali platit nájem a došlo k tomu, že si ten byt i s nimi odkoupila paní - ta protizákonně si navyšovala nájem a chtěla různé poplatky, matka trdlo jí to vždy podepsala. A tralala to došlo až k tomu, že je chtěla vystěhovat. Dojeli jsme natvrdo s bratry, matku vzali a odvezli na protialkoholní, kde ji teda nevzali, protože byla opilá..takže na druhý den, jsme si ji pohlídali a kývla že tam zůstane. Kupodivu všech jí nedali na protialk. ale do blázince, tím jak furt padala na hlavu, chlap ji mlátil do hlavy a tvrdý alkohol - měla úplně pošramocenou paměť a vnímání reality, zůstala tam rok a půl! Přibrala, zestárla, ale teď je relativně v pohodě, nesmí teda mít peníze v ruce.
karafiátek
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52320
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 5 měsíce  
Jinak si koupí alkohol. V té léčebně sami zažádali o omezení svéprávnosti, což bylo potvrzeno. Takže dostala i částečný invalidní důchod, já byla opatrovník v letech 2006-2016. Musela jsem jí založit zvláštní účet, ale to si vyžádal soud, kam se posílal důchod, po dobu, co byla v blázinci. Z toho se pak částečně zaplatily dluhy. Mno u tebe, otec má přehled, kde má dluhy? Já to pak zpětně zjišťovala, až jsme vystěhovávali její byt, šílené. Plíseň v hrncích, lednici, v pračce i pod vanou, uf. Ale co chci říci, obvolala jsem xx lidí, pač většinou na těch papírech máš kontaktní tel., mail..a tím, že byla v tu dobu už hospitalizována, mohla jsem jednat za ni, odpustili jí mnohé penále - ČT poplatky, neplacení popelnic, dlužné pojistné..šlo se s nimi vždy domluvit a do toho jsme prodali zahrádku, co patřila k bytu, tím se zalepily akutní dluhy a když jsem řekla, zaplatíme v hotovosti, upustili vesměs okamžitě od nějakých sankcí. Takže řešit a hned! Než bude hůř!
karafiátek
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52322
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 5 měsíce  
Mamka je teď bez dluhů, omezená ve svéprávnosti, co se týče finančních prostředků, takže nemůže uzavírat ani smlouvy, úvěry, cokoliv co se týká peněz. Naštěstí bydlí na vesnici teď, takže tam s tímto moc do styku nepřijde, že by nějaké nabídky házeli do schránky. Drží se, ale trvalé poškození mozku a demence tam je - v papírech má korsakova nemoc. Zkuste jí pomoct, dokud to jde. U nás se podařilo, až když už je její osobnost a mozek trvale a nevratně narušen. Buďte silní a s rodinou spojte síly, v tomto stavu už si sama nepomůže! A bylo by škoda přijít o maminku, babičku.. Můj syn mou matku ani jako babičku nebere, má z ní strach, proto jsme se museli i od ní odstěhovat před 2lety. Pokud to nepůjde jinak, ať jde sestra třeba do pronájmu, pokud tam bude mít trvalé bydliště, sociálka pomůže - finančně, já to tak mám. Nemůžeme si vyskakovat, ale máme svatý klid!
karafiátek
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52323
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 5 měsíce  
Předem chci všem poděkovat za rady. Jsou pro mne velmi cenné a jsem moc ráda, že na to nejsem sama, protože většina známých jen soucítí, ale sami poradit nedokáží, protože je to opravdu složité. Včera jsem se domluvila se sestrou, že když bude mamka opět řádit, tak bude volat ZS a ať ji odvezou do psychiatrické nemocnice, kde by mohla vystřízlivět a konečně by se pořešila i její psychika. K tomuto všemu došlo po rozvodu s naším otcem, se kterým žila 27 let. Bil ji, i nás, psychicky i fyzicky ji týral, chytrou ženskou, nepustil ani do práce, max. prodávat do potravin a uklízet. Samozřejmě, že úklidů po večerech jsme se museli účastnit i my děti. Mamka se s námi pokoušela utéct několikrát, 6x se otrávila léky, ale nic naplat, osud byl (ne)milosrdný a trpěla dál. Hlavně se to nikdo nedozvěděl, protože otec ji po otravách vždy tak dlouho napájel mlékem a čajem, že se mamka nakonec vždy nějak probrala. Někdy byla v bezvědomí i dva dny a další dva dny jsme ji jako děti museli pomáhat dát na wc, dokud se nevzpamatovala. Zatím se nemohu smířit s tím, že nehledala odbornou pomoc a že nás v tom chtěla s tyranem nechat samotné. Po tom co teda konečně získala svobodu, tak se z toho nevzpamatovala a začala takto pít. Mezitím se ukázalo, že otec ještě páchal trestné činy za které byl souzený a ze kterých vznikl dluh cca 4 miliony, no a mamka byla odsouzená společně s ním. Můj otec je ovšem uklizený v domově pro seniory a nic nemusí platit. Mamka ovšem takové štěstí nemá. Někdy si říkám, za co nás kdo trestá. Otec v domově důchodců má ještě k tomu středně těžkou demenci a zase vše řešíme za něj. Otec má 74 let a nejmladšímu bratrovi je 23. A toto prostě musíme zažívat. Je mi z toho smutno.
Bernie
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 27/11/2018 13:02 Provedl: Bernie.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52324
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 5 měsíce  
To je otřesné...
No otec má středně těžkou demenci a je de facto osvobozený od dluhů, protože má velmi nízký důchod a tudíž napřed jde vše na pokrytí nákladů domova pro seniory a až po té, nějaké exekuce. A v domově exekutor nic vzít nemůže. No a sestra k sobě vzala mamku, protože už neměla kde bydlet. Její manžel má velmi nízký důchod, tak už si žádný byt nemohl dovolit, tak bydlí společně s nimi. On sám ale nepije vůbec. O to je to pro něj horší, protože v mezičase po mamčiném rozvodu, kdy ještě nepila (1.5 roku) si ji stihl vzít a nyní 5 let snáší toto.
Bernie
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52326
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 5 měsíce  
Jsem se teď do toho zamotala , v těch vztazích, i když co je jednoduché, že ano..
Takže mamka má dluhy kvůli tvému otci, se kterým je už rozvedená? Mají nějaké vyrozumění papírově, co kdo má platit? Jde totiž ještě i podat návrh na insolvenci, i když je fyzická osoba - osobní bankrot. Musí se to podat na soud - kde nadiktuje všechny své věřitele a aktuální výši dluhů, doplní o výši nákladů na živobytí a aktuální výši příjmů a soud schválí oddlužení, kde bude platit měsíčně částku, kterou bude schopna splácet! Z toho se sypat nemusí, takových lidí je.. Ona si mezitím už vzala někoho jiného? Tedy po rozvodu, z toho, co jsi psala, jsem chápala, že žije s tvým otcem.. Pak je možnost jí zažádat o azylové ubytování, kde teda je nějaký řád, který je potřeba dodržovat. Proboha, ať sestra myslí na své děti a na sebe! Nebo se zhroutí sama, taky vlastní zkušenost. Můžu ti napsat někam soukromou zprávu, facebook, mail? Na fcb jsem Ivik karafiatek. Bude líp . Všechno zlé je pro něco dobré. Nestresuj, tím nic nevyřešíš.
karafiátek
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52327
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 5 měsíce  
Tohle je naprosto příšerné čtení,co všechno dokáže alkohol s člověkem udělat.Ale musí to být i povahou v případě Karafiátka matky když si tahala z léčeben chlapy.Moc Vám držím holky pěsti ,aby jste to všichni ustáli a vyřešili.Je mi z toho hodně smutno. Měla jsem taky šílené dětství s otčímem alkoholikem,které skončilo úmrtím mamky.,takže dobře rozumím tomuto neštěstí.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52328
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 5 měsíce  
Ano, moje matka je rozvedená s naším otcem a po rozvodu si našla nového muže (se kterým žije teď u sestry), který s ní je doteď. Bohužel mezitím ji i dosoudili a musí splácet peníze. Došlo i k dohodě o narovnání, protože věřitel, když zjistil, že mamka moc splácet nemůže a nikdy ty dluhy nesplatí, tak se domluvili na částce, kterou mu mamka dá a bude to vyřízené. Ale mamka si na tuto částku vzala půjčku. No a tu teď splácí. Co se týká insolvence, tak nevím jestli by šla, protože než jí odezněla podmínka, tak to nešlo, protože insolvence nejde dát na dluhy, které vznikly trestnou činností. Jak by to bylo teď, nevím. Možná by to šlo. Zkusím se informovat. No a můj otec se kterým je rozvedená, tak je v domově pro seniory. Určitě mi můžeš napsat na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Vztahy jsou jedno kdo s kým a jak. Spíš řeším ty incidenty... No nic, budeme natáčet, fotit, sbírat důkazy a zkusíme mamku skřípnout, jestli ji zastihnem střízlivou a pokusíme se ji opět přesvědčit o léčbě.
Bernie
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter