Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory
#54281
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
První dva dny v léčebně nic. Potom už každý den skupinové terapie, občas psycholog. Občas nějaké aktivity (keramika, procházka, vytirani, hrabání listí) , může chodit na půl hodiny běhat, denně jsou povolené odpoledne návštěvy a telefon na pár hodin. Probírají s nimi ve skupine, co dělat v krizových situacích. To je asi tak vše, co vim. Pre chvíli jsem požádala manžela (pokud chce), ať zažádá o partnerskou terapii. Uvidíme. Mám toho plno načteno o alkoholismu, ale jsem opravdu laik. Proto se tu na vás obracím.
Anetki
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54285
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Aneta Gröschlová napsal:
Mám být zticha, nic mu neříkat a vše odkývat. Prostě ho nestresovat. Jenže já neumím dělat, jako že nic.

S alkoholikem se nediskutuje - nema to totiz zadny smysl . Argumentace, diskuze, vyjednavani, prosby, vyhruzky, vydirani... toto je vse u alkoholika ztrata casu. Pokud neni alkoholik absolutne presvedceny a odhodlany svoji zavislost resit tak proste bude pit dal. Pokud chce po mesici ukoncit lecbu tak at ji ukonci protoze drzet ho tam proti jeho vuli by stejne nemelo cenu. Podporit ho a pomahat mu muzes napriklad udrzovanim ciste domacnosti nebo tim ze mu vyjdes vstric s upravami denniho rezimu. S vysazenim alkoholu se muzou objevit problemy s nespavosti a zmeny v psychice = muze byt velice neprijemny a pomuzes mu tim ze to budes prehlizet misto toho aby jsi se s nim treba hadala. Stejne tak mu muzes pomoct tim ze se nebudes vracet k tomu co bylo a stourat v tom tak aby mel pocit ze to spatne muze nechat za sebou a opravdu zacit znovu. To opravdu tezke a narocne ale bude muset vybojovat on sam svoji vuli, vytrvalosti a odhodlanosti a bohuzel neni jak mu s tim pomoct.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54286
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Děkuju.
Anetki
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54287
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
A čo takto zájsť na stránku liečebne? Preto som sa ťa pýtal. Nájdi si, ako tam prebieha liečba. Klikni na primariát navykovych nemoci a potom lečba muži.
Pýtala si sa, ako sa správať k nemu. Zatiaľ ti neostava nič iné len počkať čo spraví po mesiaci. On je totiž presvedčený, že tým liečením vám spravil láskavosť. Tebe, rodine, zamestnávateľovi. V jeho ponímaní tam šiel dobrovoľne. Že pod nátlakom zamestnáveteľa? Pre neho je to nepodstatný detail. Išiel tam predsa sám.
Čo ti odporúčam? Nekritizovať ho. Nepripomínať mu minulosť. Trošku sa budeš musieť aj ty pokoriť. Nejako zahrať, že mu veríš. Zatni si tých pár týždňov jazyk za zuby. V podstate je to to jediné, čo môžeš spraviť počas jeho liečenia. Všetko ostatné je už na ňom. Ak tam bude chcieť, ostane. Ak nie, aj tak si nepomôžeš. Musíš si uvedomiť, že alkoholici bývajú strašne urážlivý v takej fáze. To môýeš občas vidieť aj tu na fóre.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 21/03/2019 22:21 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54288
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Zatnu zuby a budu doufat. Moc díky za rady.
Anetki
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54289
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Bohužiaľ Anetka, všetko je teraz už len na ňom. Spomínali na webe rodinné terapie, ak bude mať záujem. Tam môžeš byť otvorenejšia, ale nie úplne. Nekritizovať ho, len navrhnúť , čo by mohol robiť ináč. Napríklad na miesto kritiky vysedávania v krčme s kamarátmi, že by si bola radšej, keby trávil viac čas s tebou a synom. Proste nekritizovať mu tých kamarátov. Ale to uvádzam len ako príklad, ako riešiť nejakú situáciu. Záleží aj od psychológov a lekárov, aký tam sú. Ako na ňom zapracujú. Oni sú jediný, ktorí ho môžu nejakým spôsobom presvedčiť, aby tam ostal dlhšie.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54290
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Krtek napsal:
Lukáši. Musíš si uvedomiť, že jeho rodina zrejme vie o alkoholizme toľko, čo každý laik. Teda nič. Rovnako je na tom Aneta. ?

To já samozřejmě vím a právě proto je důležité aby se rodina informovala a snažila se to pochopit jako Anetka... Vím i to že hodně lidí to prostě nepochopí...
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54293
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Zdravím mohli by jste zkusit Anonymní alkoholiky mě pomohly ale zase jsem do toho spadnul asi to bylo tim ze už jsem tam nebyl nejakou dobu muzete tam jit oba myslím ze to pomůže v něčem
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54294
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Tak manžel se mnou nemluví. Neodpovídá. Asi je uražený nebo naštvaný. Na téma partnerská terapie taky neodpověděl. Anonymní alkoholiky jsme zkoušeli už před léčebnou, napsal tam, ale už nešel. Vím, že tam také mohu jít, ale jen naslouchat.
Doufám, když mu doktoři řeknou, bylo by dobré zůstat déle, snad déle zůstane. Napadlo mě napsat do léčebny, jestli by mě vzali jako jednotlivce se poradit s někým, kdo alkoholikovi rozumí? Nebo je to zbytečné a čekat až na partnerkou poradnu?
Anetki
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54298
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Nevím jestli by také me pomohlo se zavřít na 3 měsíce do lecebny nebo nevím jaka ja maximální pobyt v zarizeni znam pana který mel uplny stejny proble nechal se zavřít a uspěl ted je ism měsíců bez kapky alkoholu me pomohly AA nevim nejak v klidu si s nim promluvit musí pochopit že mu chcete pomoc ja taky bych potreboval pomoc ale vim ze to je jen na me začnu asi tak ze pujdu do aa tak jako pred rokem a budu se držet pravidel ktere mi pomáhali a nezapomínat na to musim od znova ale co manzelovi proste rict po leceni jit zkusit aa verte mi nic na tom neni take jsem tam byl poprvé ale v pulce sezeni to slo ze me ven mluvil jsem o tom alkoholu a a věděl jsem ze nejsem sám s tímto problémem citil jsem pomoc a pohodu ze to zvladnu zvladal jsem to ale do te doby kdy jsem tam přestal chodit slo to pomalu a jiste z kopce cas abstinence posouvá odhodlání ja doufa ze ted se mi to povede znova a prestanu na dobro
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter