Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít?
#58102
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok  
Genn, ano, s takto napsaným příspěvkem souhlas.

Maris (a vlastně i všichni ostatní, co se s pitím ještě potýkáte), já si tak nějak pro sebe už dělím alkoholiky do několika skupin.

Skupina 1 - já, nemám problém, dejte mi pokoj (tam je to jasné).

Skupina 2 - asi nějaký problém mám, ale vyřeší to psycholog nebo ambulantní léčba, tak špatně na tom ještě nejsem (moje pozn:neznám nikoho, komu by amb.léčba pomohla - krom docházejících do AA).

Skupina 3 - tak já do té léčebny (příp.amb.léčby) půjdu, ať už mi teda dáte pokoj. Ale doživotní abstinence ani náhodou.

Skupina 4 - CHCI přestat pít, strašně mi to v mnoha směrech škodí, jsem tu sice na domluvu rodiny, partnera, zaměstnavatele, ale dobrovolně. Jsem ze svého pití zoufalý, když zas začnu, přijdu o všechno - a stejně KRACH (případ své kamarádky jsi v tom jistě poznala)

Skupina 5 - CHCI přestat, přestanu a nedělá mi to žádný problém (tady jde ale výrazně častěji jen o pouhé silné pijáky, ne závislé ve smyslu nemoci a přidělené diagnozy. To jsou pak ty případy "vyléčených alkoholiků" typu léčil jsem se, ale teď už je to dobrý, už nepiju tvrdý, ale jen pivo - nebo - dám si jen občas)

Skupina 6 - CHCI přestat, ale stále padám, mám obrovské ztráty, jsem na dně, opakuji léčby, nepomáhá, AA nepomáhá, zdraví jde do háje, všichni už mě odepsali - no a pak přijde ten "alkoholický zázrak", protože jinak to popsat neumím - a přestanu.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58105
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok  
Ahoj,
asi urcite jsem trojka ted mam pred sebou absoloventskou a popravde chvalabohu za ni a antabus.....
Mam ted neake trable s pritelem a strasne rada bych se opila nastesti jsem zatim ve stavu kdy vim ze tim nic nevyresim a kam to vede a tak to beru den za dnem.Takze dneska se nenapiju uvidime co bude zitra
Katerina
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58109
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok  
Reminesence ,špatně sis mě priradila,já nepiju a s pitím se už nepotykam,více než 2 roky.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter