Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: kamarádka
#6301
Re: kamarádka Před 12 rok, 8 měsíce  
Ač nejsem rodiný příslušník,beru ji jako sestru,ale to není důležité.Je fakt,že jsem byla plná ideálů,což samozřejmě po přečtení těchto článků už nejsem.Proto jsem se na tyto stránky přihlásila,abych se dozvěděla víc.Paní Liba píše své zkušenosti,já je i respektuji,ale nejsem alkoholik,tak nevím,proč by se mnou měla mluvit takhle.Ač si to asi nemyslíte,díky tomuto webu jsem hodně pochopila,hlavně to,že je to věc hlavně její rodiny,ale pořád to nemění nic na tom,že bych chtěla vědět co nejvíc ať už pro případ,že se mnou o tom bude chtít více mluvit nebo prostě proto,abych věděla co mě může čekat.Teď je to úplně jiný člověk než jakého jsem poznala.V žádném případě nechci zastupovat manžela a plést se do něčeho dokud to kamarádka nebude chtít nebo to nebude někoho opravdu ohrožovat.Píši o tom otevřeně jen na těchto stránkách,s nikým jiným to nerozebírám a nestavím se do role žádného zachránce.Jen se zajímám,protože mně to prostě trápí.Asi jsem to celé napsala úplně špatně,protože mám pocit z některých odkazů,že to není vůbec pochopeno tak jak jsem to myslela.
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6302
Re: kamarádka Před 12 rok, 8 měsíce  
Já samozřejmě doufám,že nikdy neprojdu takovýma velkýma problémama jako je alkohol a vaši pomoc potřebovat nebudu.Ale pokud by se to nedej bože stalo,tak doufám,že budu mít sílu zajít za konkrétními lidmi,protože teď mám zatím pocit,že slova napsaná bez kontaktu zůstávají úplně nepochopená.ˇUplně teď vidím jak si říkáte,to přece tvrdí každý alkoholik než sebere sílu si to přiznat.Kdyby to nebylo tak vážné téma,přišlo by mně to úsměvné
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6303
Re: kamarádka Před 12 rok, 8 měsíce  
Ale Andreo, zcela jistě všichni zde pochopili to, co jste napsala.
Věc se má tak, že Vy sama nechápete vůbec oč jde. Nestavím Vás do role nechápavce, to ne. Vy nikdy nemůžete pochopit závislost, jestliže sama s tím zkušenost nemáte. A absolutně nemůžete pochopit závislost i kdyby jste se přihlásila na všechny weby s tématikou závislosti. Nemůžete pochopit závislost i kdyby jste přečetla všechny knihy o závislosti. Možná byste pochopila závislost, kdyby jste šla pracovat do léčebny, tak snad po pár letech, kdy by Vám zemřelo pod rukama spousta mladých holek. Kdy byste byla v každodenní konfrontaci se zoufalstvím a bolestí všech těch, kterých se to týká. Ani rodinní příslušníci nechápou závislost i když v tom žijí.
..no, tak na konec toho všeho, po přečtení Vašeho posledního příspěvku tuto diskuzi končím s tím, že Vám naprosto chybí pokora. Pravděpodobně všechno víte lépe a nikoho vlastně nepotřebujete..
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6304
Re: kamarádka Před 12 rok, 8 měsíce  
Paní Radko1,ještě jednou jsem pročítala,co jste napsala a ještě zareaguji na to jak jste mně taktně naznačila,že bych tady neměla co dělat.Bohužel paradoxně některé rodinné příslušníky jejich nejbližší nezajímají nebo to,co dělají je jim jedno.Tohle sice není případ mé kamarádky,ale nevylučovala bych nikoho kdo chce "pomoct" nebo vědět jak regovat.Kdybych věděla všechno tak jsem se sem nepřihlásila.Právě,že nevím vůbec nic,tak jsem tady.Přes všechno vám děkuji za čas věnovaný mým příspěvkům a radám
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6305
Re: kamarádka Před 12 rok, 8 měsíce  
Andrejko,tak jo...,tak se snaž kamarádce pomoci a pak dej vědět jak to dopadlo...,je to fakt vážné.
Ale asi jsi jediný člověk který pro ní může udělat alespoň něco.
Ale jestli ty sama máš problém,tak platí to samé.....
Jsem nevěřící Tomáš,já si tím prošla víš...
Tak hlavu vzhůru a do boje.
Měj se..
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6306
Re: kamarádka Před 12 rok, 8 měsíce  
Paní Andreo, já jsem vám taktně nenaznačovala nic. Velmi slušně jsem odpověděla na vaši dost hrubou a neomalenou připomínku, že někteří lidé by měli mít zakázáno přispívat do této diskuze, neb mohou napáchat mnoho škody. Víme obě, koho jste měla na mysli. Jen jsem Vám připomněla, jakým tématem se tento web zaobírá a pro koho primárně je určený, čili kdo se tu pravděpodobně nachází. A vy jste neměla nejmenší právo napsat to, co jste napsala.
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6307
Re: kamarádka Před 12 rok, 8 měsíce  
A kdo rozhoduje o tom, kdo a CO má právo sem psát ?
R.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6308
Re: kamarádka Před 12 rok, 8 měsíce  
R.
Já nevím co si tím teď myslela?
Já si myslím,že sem může psát každý co má problém se závislostí.
A máš nějaký problém?
Měj se fajn.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6309
Re: kamarádka Před 12 rok, 8 měsíce  
Dámy! Hlavně si myslím, že tento web je tu pro lidi (ať závislé nebo jejich blízké), kteří potřebují CITLIVÝ přístup a ne žádné dohadování, odsuzování, vztahovačnost, ..., kterých si člověk užije na jiných chatech a diskusích ažaž.
Andrea je v tomto "oboru" nová, opravdu neví, co má očekávat, není připravená na to, co příjde a proto je trochu netrpělivá a v šoku. Ale proto se zde obrací na tipy, co a zda vůbec má dělat, tak buďme, jako ty služebně starší, trpělivější.
To, že působí "nepokorně" a některá její vyjádření vypadají omezujícně, může být opravdu pouze tím, že ne každý má básnické střevo, aby co nejpřesněji a nejsrozumitelněji popsal své pocity a potřeby, a také, v těch několika řádcích tady se to nedá vypsat tak, jak to má v hlavě srovnané.
Buďme rády, že má Andrea odhodlání a nesnažme se jí ho zbytečným rozčilováním vzít my, když víme, že o něj může záhy snadno a rychle přijít díky kamarádce.
Doufám, že si Andrea vzala z těch rad to podstatné (hlavní akci nechat na rodině a odbornících, podpořit kamarádku, ale nenechat se zatáhnout do konfliktů, nedůvěřovat planým slovům - jedině zde neplatí presumpce neviny, mít na prvním místě sebe a svou rodinu, ...).
A na druhou stranu, Andreo, opravdu, nemá smysl hledat ve vzkazech od Líby, atd. nějakou útočnost, opravdu to tam není, platí to, co jsem psala výše a co jste psala i Vy: že v písemném projevu je člověk stručnější a nepřesný.
A razantní přístup se k závislému člověku musí uplatňovat, byť to na Vás působí nepříjemně, proti srsti, nelogicky, nespolečensky a nefér.
Když se tady Líba nebo Anna, teď už nevím, rozčílila nad "výmluvou" Vaší kamarádky, že to je kvůli zlobení dětí - ono to člověka se zkušeností rozčílí hlavně proto, že přesně toto zažil a poslouchal tisíckrát, a tam, kde jste to zmínila, to bohužel zrovna vyznělo, jakože svou kamarádku kvůli této její výmluvě i chápate a omlouváte. Což by byl problém a rozčilení Líby nebo Anny bylo na místě, chtěla Vás na ten problém upozornit, rychle a rázně. Jasně, pak jste to dovysvělila, že víte, ale už jste se zase rozčilovala i Vy a tak se tady úplně zbytečně rozvířila dusnější atmosféra.
Jenže pokud jste takhle (neuražte se) "chytlavá" už jenom při přípravě na ten "boj", tak se obávám, že pak při "boji" samotném nemáte šanci uspět. Já si tolikrát říkala, že musím být při hovoru o matčině pití pevná, nesmím se nechat odvést od tématu, nesmím se nechat od matky chytat za slovíčka, nenechat se obviňovat jejími urážkami, nesmím sama hledat podtexty a naopak jí dávat záminku najít si v mém nepřesném vyjádření její podtext... A pokaždé vyhrála, každá naše konverzace skončí křikem, hádkou nad úplně jiným tématem, vzájemným urážením, slzami, nepochopením, mými pocity viny, jejími planými sliby, a pokaždé mými okousanými nehty a její placatkou na uklidnění, předpokládám :o(
Buďte ráda, že nejste příbuzná a pokud ten "boj" vzdáte (i předem), NIKDO Vám to nebude mít za zlé.
Lucka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6310
Re: kamarádka Před 12 rok, 8 měsíce  
Psát sem může každý, kdo potřebuje pomoc, a taky ten , kdo chce poradit.Ovšem upřímně a vážně.Hajzlové, co chtějí tuto diskuzi zničit, lháři, i ti, co si dělají z alkoholiků srandu, sem nepatří, pan doktor to naštěstí posoudí sám.Alkoholismus je těžká, smrtelná nemoc, trpí celé rodiny, jsou zničené životy, proto je tato diskuze důležitá pro ty, co pomoc najdou.Andreo, stačí málo, doporučte své kamarádce , jestli existuje, ať si sama přečte, najde radu tady.Na Vaši "odbornou radu", kterou tak zdůrazňujete, musíte hledat jinde.Bez pokory a hloupou namyšleností nikomu nepomůžete.A ovládat někoho, něco, taky nelze!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter