Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu
#62974
Re: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu Před 2 rok, 5 měsíce  
Zdravím, na Eriku nedejte, to je místní obecní kráva.
Chuchto
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62975
Re: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu Před 2 rok, 5 měsíce  
Honzisko běž do piči ichtyl zůstane ichtylem, že
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62978
Re: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu Před 2 rok, 5 měsíce  
Labradorka: a vy jste uz od narozeni vedela, ze mate pri jizde na kole nosit helmu? Narodila jste se s ridicakem na auto? To, co jste napsala, je dobry blabol ).
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62979
Re: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu Před 2 rok, 5 měsíce  
Dobrý den, pane Michale Labradorka má v lecčems pravdu. Něco jako vlohy pro pití patrně existují.Nenapsala to vůbec špatně. Alespoň si z toho Jůlie něco odnese. Příměr s helmou se mi moc nezdá.Ono se možná rozčilujete, protože to na vás tak trochu sedí. Tak to bývá u pobouřených reakcí. Labradorka se mi vůbec líbí jak píše. Naprosto chápu v jaké je situaci. Udělala upřímný vstup na diskusi a tím si potvrdila svůj vývoj směrem z alkoholismu. Pobouřené reakce jsou znakem nejistoty sám se sebou. Jako v případě uražených alkoholiků se jich to patrně týká osobně a je to trefa do jejich situace. Morální aktivisti také mívají sami potíže s morálkou nebo nerozlišují zvyky, obyčeje a mravní pravidla. Možná by neškodilo se chovat méně mistrovsky. Vypadá to jako podavač, kterému dají kolečko a hned je namistrovaný.Jsem bývalý alkoholik snažící si na svůj alkoholismus udržet zdravý náhled.
borgies
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/11/2021 15:23 Provedl: borgies.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62980
Re: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu Před 2 rok, 5 měsíce  
MichaleB, velmi děkuji za názor. H&Co (nyní borgies), smíření a vyrovnanost je velmi důležitá. Zmíněný příspěvek zavání spíše až "genocidní" náladou. Ten, kdo se potýká s alkoholismem (potažmo i jeho blízcí), je obvykle ztížen i stigmatizací a pohrdáním druhých (což proces nikomu neusnadní, že?). Myslím, že takovéto řeči zde nemají místo. Já se např. nepokládám za závadnou osobu. A myslím, že by bylo fajn, předat myšlenku i druhým, kteří jsou dosud na cestě... Vše má nějaké řešení.
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62982
Re: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu Před 2 rok, 5 měsíce  
Dobře, uznávám, že poslední věta mého příspěvku je asi přestřelená. Ne všechny děti alkoholiků se stanou také alkoholiky. Ovšem určitá genetická zátěž tam je, na tom trvám. Byla jsem na víc léčeních a součástí vstupních pohovorů byla VŽDY otázka, zda pije někdo z rodičů. A při společných terapiích vyšlo najevo, že 99% pacientů má jednoho nebo oba rodiče alkoholiky nebo přinejmenším pijany. Je to jistě zapřičiněné i tím, v čem jsme my pacienti vyrůstali, to nepopírám. Ale když se spojí ten genetický předpoklad s vyrůstáním v toxickém prostředí, je hooooodně pravděpodobné, že dítě bude mít také problémy. Obzvlášť tam, kde pije otec a děcko je chlapec. Ale toto neměla být hlavní myšlenka mé odpovědi. Já se hlavně pozastavila nad tím, jak může být některá žena ta.... no, naivní, že si myslí, že pořízením dítěte se manžel, denně nadměrně popíjející, stane téměř abstinentem a vše bude najednou zalité sluncem. A taky trvám na tom, že zplodit do takovéhle situace dítě je vůči tomu dítěti nefér.
Labradorka
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62983
Re: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu Před 2 rok, 5 měsíce  
vypadlo mi tam písmenko. tedy: jak může být nějaká žena taK ...., no naivní....
Labradorka
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62984
Re: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu Před 2 rok, 5 měsíce  
Zdravim, myslim si, ze kazdy clovek muze byt naivni.
Zvlast, kdyz v tom hraje roli zamilovanost. To ma kazdy ruzovy bryle.
Kdysi natocila ceska televize televizni hry.
Bylo jich vic, cela serie. Cele se to jmenovalo Tak se ptam. A ta kterou mam na mysli se jmenovala Kuli me prestane. Je to sice asi 30 let stary, ale furt to plati.
Kazdy ma idealy. Kazdy je svym zpusobem naivni.
Jen by me ted zajimalo, jak se Julii vede.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62987
Re: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu Před 2 rok, 5 měsíce  
Nevím co znamená "genocidní nálada" ale od vás bych si nenechal radit ani jak mám zalévat čaj.
Chuchto
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62988
Re: Manžel alkoholik, konečně snad odejdu Před 2 rok, 5 měsíce  
Borgles, obavam se, ze jste o dve patra jinde. Nevim, co se me ma tykat/dotykat?
Rikam, ze nemohla vedet, jak to cele muze dopadnout, kdyz tu zkusenost nemela.
Jinymi slovy je to neco jako "po bitve kazdy general". Dotycna ziskala zkusenost a nejpis se do podobne situace jiz nedostane.

Ten zbytek vaseho prispevku je naprosto mimo misu .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter