Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci?
#7962
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 2 měsíce  
Když on sám alkoholik je přesvědčený, že zase tolik nepije, že občas, sem tam opilost není taková hrůza.Jenže jak u koho.Já nebyla lepší, nevěřila jsem dětem, později jsem se přesvědčovala, slibovala sobě, že už ne!, končím s chlastem, a pořád dokola, až přišlo dno, konečná!Tím chci říct, že nemusíme vědomě lhát, hrát divadlo....a nevěříme, že se chováme jako hovada.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8500
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 1 měsíc  
Zdravím, tuto diskuzi jsem zakládala před pár měsíci, bohužel přítel pít nepřestal, alespoň ne na dobro. Tvrdí, že přestat chce. Nevím, jestli mi to říká kvůli tomu, že si myslí, že to chci slyšet nebo proto, že to tak opravdu cítí. Říkal, že společně to dokážeme, ale nedokážeme... Jak tedy teď postupovat, v případě, že bude spolupracovat? Zajít k praktickému lékaři a tam se svěřit a nechat si doporučit nějakého psychiatra? Nebo jít někam do léčebny? Přítel je introvert a má problém mluvit s cizími lidi, pokud se teda neposilní alkoholem... Prosím o jakoukoliv radu.
Nela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8501
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 1 měsíc  
Nelo, kdyby souhlasil s léčebnou, vůbec neváhej.Zajdi k obvodnímu, může mu napsat žádanku, když odmítne napsat, jistě Vás doporučí k někomu, kdo vám to napíše.Na léčebny je čekací doba.Ještě ho podrž,doufám, že nelže a chce se léčit.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10002
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
Dobrý den,
začala bych tím, že jsme s přítelem už 8 let. Zasnoubení a před svatbou.
Když jsme se poznali byli jsme oba mladí a okusili i chut drog. (samozřejmě jen když jsme jeli na nějákou akci, narozeniny...) Poté se to ale začalo stávat pravidlem i ve všední dny a mě se to přestalo líbit.SKONČILI JSME!!!Už je to pár let. Dnes už myslíme na děti, stavíme barák a máme úplně jiné starosti. Přítel si ale navykl za den minimálně 5 piv. Máme starosti, zápasíme s peněi ( jelikož stavíme a bydlíme na staveništi)a on to bere jakou odreagování. V poslední době se stalo to, že jsme měli oslavu narozenin u nás na baráku ( mého přítele), opil se tak že mu úplně přeplo ( naštvalo ho že jsem si poradila se zapojením počítače - BLBOST) a začal mi nadávat. Že jsem pi... a ku.... a že se mi to povedlo omylem. Když mu naši společní přátelé řekli, že už to přehání, rozzuřil se na ně. Dopadlo to tak, že břečel kamarádovi do klína, pak zas nadával a řval ( měhem 5 min vystřídal různé emocionální pochody - z beru do výsměchu, zase do breku a rozzuřenost)Dopadlo to tak, že kamarádi se sbalili a šli domů. Ještě nás nařkl z toho, že jsme mu zničili ( nebudu doslovná - řekl to trošku vulgárněji)oslavu jeho narozenin. Jeden kamarád už u nás spal. Po takovémto ukončení oslavy - aby mě přítel asi naštval) vzal našeho psa ( velké venkvní plemeno)a šel si sním lehnout do naši čistě povlečené postele v ložnici - pes má místo na chodbě a do celého baráku má přísný zákaz - není sradna udržet staveniště alespoň v nějáké čistotě a hygieně. Když jsem spa poslala na místo vrhl se na mě - kopl mě, spadla jsem na zem a šel mi po krku. V tom se vzbudil kamarád, ketrý jako jediný u nas usl a odtrhl ho ode mne. Nabidl mi prespani a ja mela strach,tak jsem sla...druhý den si přítel vše nepamatoval.Já ale nevím co mám dělat - náš vztah je jinak DOKONALY. Jak se přítel ale napije více, uráží mne, nadává, říká hrozné věci a není to poprvé co to dopadlo násilým. Myslíte že má cenu hledat nějákou odbornou pomoc?Nikdy by mne to ani v tom nejhorším snu nenapadlo....Můžete mi popřípadě poradit, na koho se obrátit?
Klára

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10003
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
ještě jsem zapomněla takovou maličkost - přítel si nemyslí, že bxy pil více jako jiní v jeho okoli...
klara

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10004
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
Klárko, moc dobře už víš, že přítel bude popíjet dál, agrese taky bude, jen Ty musíš vědět, jestli chceš dostávat facky, druhý den poslouchat omluvy, a pořád dokola, za čas děti budou toto vidět taky, možná dostávat i oni....ať přítel jde někam pro odbornou radu, přestane pít úplně, nebo Tě čeká moc smutný život.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10006
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
Klárko,rozhodně s ním promluvte.Vliv alkoholu způsobuje agresi a stavy,které jste u přítele zaznamenala.Ze svojí zkušenosti vím,že pokud zvítězila jeho agrese na tolik,že na vás vztáhl ruku?Budou se takové situace opakovat a stupńovat.Máte před sebou realizaci asi svého snu.Věřím,že to přináší hromadu starosti ale rozhodně to není důvod k pití.Na vašem místě bych po tomto incicdentu trvala aby jste začali navštěvovat partnerkou poradnu.Vím,stojí to čas.Ale vy sama máte možnost svého přítele taky trochu jinak,než ho vidíte,než ho znáte.Máte možnost všechno spolu rozebrat a oba získat jiný pohled.Na základě kterého se můžete změnit a nebo rozejít dokud je ještě čas.Zvažte to.Hodně štěstí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10009
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
Kláro,
já jsem měl taky problémy s pitím a k přítelkyni jsem se choval dost špatně - nadával jsem jí, dělal scény a tak. Trvalo to pár let a nejsem na to hrdý. Řekni mu ať se jde okamžitě léčit nebo aspoň na antabus a pokud odmítne rozejdi se s ním. Tohle ti fakt nestojí za to, vím co jsem dělal. Sám od sebe nemá důvod přestat takže budeš muset zakročit ty. Já jsem momentálně na antabusu, takže si můžu dát maximálně jedno pivo a pak už se antabus začíná projevovat. Už jsou to asi 2 týdny co mám nasazený antabus a fakt koukám, úplně se mi mění svět před očima. Díky chlastu jsem byl úplně mímo ikdyž jsem nepil...Hodně pomůže i psychiatr, alespoň ze začátku.

Vím že se to líp řekne než dělá ale nedoufej ve změnu a pokud to bude pokračovat, prostě se s ním rozejdi ... alkoholik má svůj svět a dokud není vyloženě dokopaný nebo se sám nerozhodne, nic s ním nehne.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10010
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
V čem jsi byl mimo, když jsi nepil? Nerozumím.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10020
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
Myslel jsem byl mimo ikdyž jsem byl zrovna střízlivý. Mám na mysli např. nervozitu, agresivitu, jiný (pesimističtější) náhled na svět. Alkohol mi nadělal dost psychických potíží, ze kterých se teď musím léčit.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter